Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

klimiur

Auto sprowadzone z Norwegi ,problem ,prosba o pomoc

Polecane posty

klimiur

Witam

Mam nastepujacy problem ,kupilem auto ktore zostalo sprowadzone z Norwegi, JEst to Ford Transit .PRoblem u mnie polega na tym ,ze auto przeszlo wszystkie oplaty/ recykling,skarbowka,itd / ,a wydzial komunikacji wstrzymal rejestracje poniewaz jak twierdzi nie ma pierwszej stgrony dowodu rejestracyjnego i przez urzad nie da sie tego zrobic , ,natomiast czlowiek od ktorego kupilem ,osobiscie go wyrejestrowal i mowi ze pierwsza strone dowodu zatrzymuja w urzedzie a druga daja.Urzad komunikacji moze dac mi probne tablice rejestracyjne na 30 dni ,i pierwsza strone dowodu Norweskiego musze doniesc,oczywiscie jest to niemozliwe,wiec co teraz? czy moge przedluzac dowod tymczasowy w nieskonczonosc ? co teraz mam z tym zrobic ??

Nikita_Bennet

a dzwoniłeś do konsulatu/ambasady norweskiej w PL w tej sprawie?

Bo jeżeli tam potwierdzą to że pierwsza strona zostaje w Norwegii to chyba wszystko wyjaśnia.

Poza tym jak dają ci blachy i miekki dowód to ja bym wziął bo potem jak odmówią twardego dowodu to muszą podać dlaczego.

PS: czemu ludzie kupują auta nie zarejestrowane w PL? Nie wiem i nie rozumiem tego.

klimiur

odmowia ,poniewaz nie dostarcze pierwszej strony dowodu ,wiem to juz teraz ,z co do PS to kupilem poniewaz auto jest w stanie idealnym,do tego wersja skandynawska.Auto ma 60 tys przebiegu.

Olga
...wydzial komunikacji wstrzymal rejestracje poniewaz jak twierdzi nie ma pierwszej stgrony dowodu rejestracyjnego i przez urzad nie da sie tego zrobic , ,natomiast czlowiek od ktorego kupilem ,osobiscie go wyrejestrowal i mowi ze pierwsza strone dowodu zatrzymuja w urzedzie a druga daja.

A w którym roku był Twój pojazd rejestrowany w Norwegii?

Czy masz taki DR? http://www.transport.gov.pl/cms/nimg.php?alt=&src=/cms/Menu/preview/1/images_menus_big/0/30534/9419c523e1a467009a8cbfe9d507a927.jpg

Nie pamiętam jak to dokładnie było w Norwegii i czy jest jakieś pismo w tej sprawie, ale... Podam dla przykładu - w Szwecji dwuczęściowe DR są od ok. 2004 r. Wcześniej były wydawane jednoczęściowe dowody rejestracyjne i właśnie "górną" część tego DR osoba, która sprzedała pojazd musiała oddać w swoim urzędzie przy wyrejestrowaniu, a nowy właściciel dostawał tylko "dolną" część tego DR - jest na to wyjaśnienie z ambasady szwedzkiej.

klimiur

Pojazd byl rejetrowany w Norwegi od 1998 do 2009 roku , takiego DR nie mam , mam tylko druga czesc dowodu rejestracyjnego kolor rozowy Del2

blakop

To masz problem... niestety kilka krajów zabiera I część DR, pomimo iż wie, że dyrektywa UE wyraźnie tego zabrania. Kiedyś tak robiła Słowacja, potem zdaje się Rumunia szalała, a i Norwegia też obiła mi się o uszy...

Spróbuj napisać do Norweskiego urzędu prośbę o potwierdzenie danych. Powiedz, że zgubiłeś DR (w ogóle) i prosisz o jakiekolwiek poświadczenie, że pojazd był u nich zarejestrowany.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.