Skocz do zawartości

PSKP a BT przyczepy rolniczej o DMC 4.5t


szwedzki1

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel , to nie jest interpretacja - tak stoi w przepisie.

 

Tylko, że zamysł ustawodawcy był inny a wyszło jak zwykle czyli groch z kapustą :( .

Ja niestety nie widze technicznej możliwości dokonania takiego BT. Jeśli chodzi o ciagnik rolniczy to od biedy hanulce można sprawdzić opóźnieniomierzem ale dla zestawu pojazdów taki pomiar nie będzie miarodajny :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli PSKP może badac przyczepy rolnicze o DMC do 12000 kg dysponyjąc rolkami o dopuszczalnym nacisku dajmy na to 2,5t

 

No aż tak dobrze to nie ma.

Nikt nie ma rolek 2,5 T bo muszą być conajmniej 3,5 T.

Mam rolki 15 kW dla pojazdów pow 3.5 t i szarpaki także ciężarowe.

Jednak stacja jest podstawowa B z rozszerzeniem TE i dlatego mam możliwość sprawdzania takich ciągników i przyczep powyżej 3,5 T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak stacja jest podstawowa B z rozszerzeniem TE i dlatego mam możliwość sprawdzania takich ciągników i przyczep powyżej 3,5 T.

No teraz to już dałeś popalić !!!

T, E to rozszerzenia Twoim zdaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli PSKP może badac przyczepy rolnicze o DMC do 12000 kg dysponyjąc rolkami o dopuszczalnym nacisku dajmy na to 2,5t
No aż tak dobrze to nie ma.

Nikt nie ma rolek 2,5 T bo muszą być conajmniej 3,5 T.

3,5 t to DMC pojazdu a jego nacisk na oś nie przekroczy 2,5t a zatem konstrukcyjna wytrzymałość rolek jak najbardziej w takiej SKP wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T, E to rozszerzenia Twoim zdaniem ?

 

To oczywiście rodzaj pojazdów jakie mogą być badane na tej SKP.

 

Bardziej chodzło mi o uwypuklenie tego że piszę o PSKP działającej na podstwie PoRD przed nowelizacją z 22,05,2009 wprowadzającą podział na PSKP i OSKP

 

[ Dodano: 07-01-2013, 17:00 ]

3,5 t to DMC pojazdu a jego nacisk na oś nie przekroczy 2,5t a zatem konstrukcyjna wytrzymałość rolek jak najbardziej w takiej SKP wystarczy.

Tak czy tak rolki takie określa się jako rolki dla SKP do 3,5 T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Koledzy wrócę jeszcze do tematu, a mianowicie jak mieliśmy przed ostatnią kontrolę to człek z TDT powiedział ma ( i zakwestionował ) iż robimy przyczepy do ciągników które mają powyżej 3,5T ( nasza stacja PSKP, ABTE cdef - stare warunki ), a ostatnio co prawda był teraz inny i powiedział nam że możemy do 6t D.M.C. rolnicze ( chyba sugerował się cennikiem 1,5 do 6t :) ). Czy mieliście też coś takiego? szkoda że nie wziąłem tego na piśmie :), ale teraz to już sam zgłupiałem czy robić czy nie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie wziąłem tego na piśmie :)

Marzyciel ?

Jakby "wziął to na piśmie" to miałby to w uwagach pokontrolnych.

Jeśli "człek z TDT" tam tego wpisał, to znaczy, że wcale nie był tego taki pewny.

Słusznie, bo racji nie miał.

PSKP wyłącznie dla pojazdów do 3,5T to stacje dopuszczone po nowelizacji PoRD z 22.05.2009 r.

Te dopuszczone na starych przepisach nie mają tak wyrażonego ograniczenia DMC pojazdów które mogą badać.

Oczywiście w zakresie "B" jest zawarte że są to pojazdy do 3,5 T ale zakres "T" już takiego ograniczenia nie wyraża.

 

Dlatego taka stacja może badać pojazdy z zakresu T i przyczepy łączone z tymi pojazdami w każdym zakresie DMC tych pojazdów, o ile posiada wyposażenie, którym może takie badanie przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby "wziął to na piśmie" to miałby to w uwagach pokontrolnych.

Zacznij od tego, kto by mu to na piśmie dał ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.