Skocz do zawartości

Jak podejść do badania po wypadku z brakiem ważnego BO


kirko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Cztery strony tematu przeczytałem i w zasadzie dalej jestem w czarnej d... :( .Cała dyskusja przeszła n\t CEPA ,to też się przyda,ale zasadniczy problem tematu stał się martwy i ciekawy jestem jak zmiennik z tym sobie poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    23

  • JANUSZ60

    13

  • Qnick

    11

  • marceli2

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cztery strony tematu przeczytałem i w zasadzie dalej jestem w czarnej d... :(

Musisz zrozumieć, że każdy WK, inaczej to interpretuje. U mnie, po wypadku, robię na pokwitowaniu, ale do okresowego potrzebuję pokwitowania i KP (jeżeli była wydana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mam też DR?

 

no właśnie jak mam DR to wpisuje numer DR, "Z" wpisuje tylko jeśli robie badanie na pokwitowanie czyli bez DR(i tylko dodatkowe)

 

jesli chodzi o info "Z" ze było wydane zaswiadczenie np.przy braku miejsca na stempel to program sam zaznaczy to w rejestrze literką "Z"-

 

Janusz60 napisał

Stara szkoła kazała pisać Z , teraz wyręczyli nas autorzy programów i Z wchodzi z automatu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytał nie czytał. To "Z" się pojawia w rejestrze badań, a dokładniej w wydruku rejestru w rubryce seria/nr dowodu rejestracyjnego! Pod warunkiem jak owy znaczek wcześniej odhaczycie w przypadku wydania zaświadczenia z badania.

Natomiast problemem jest co wpisujecie w rubryki seria i numer dowodu gdy wykonujecie jakiekolwiek badanie, gdy nie ma dowodu. Chyba nie "krzaczki" z pokwitowań wystawionych przez policję:-/

Jaśniej nie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wpisuje "Z" zawsze jak drukuje zaświadczenie,bez względu,czy okresowe,dodatkowe,czy na pokwitowanie Policji,czy PC,czy tez DR

 

[ Dodano: 16-11-2012, 16:16 ]

dodatkowo tez wpisuje serie i nr dokumentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że na lubelszczyźnie dają radę bez Pozwoleń Czasowych

I nie tylko tam, niestety ,,,

 

Nie rozumiem dlaczego niestety .... , od 1998 r jestem z kilkoma przerwami diagnostą i jakoś do tej pory wszyscy wykonywali na podstawie pokwitowania z policji i wszystkim pasowało ale ostatnio zrobiło sie jakoś swiatowo więc jest " be " .....

Jak skomentujecie takie pismo.

Zatrzymany DR-OkresoweBadanie_Techn.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skomentujecie takie pismo.
Tak skomentujemy, że było kolejne pismo pozwalające robić z OBT na samym pokwitowaniu.

 

Oraz tak, że ten sam Pan Oleksiak podpisał pismo stwierdzające, iż od interpretacji przepisów jest starosta nie on,,,

 

Więc co tu jeszcze komentować,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać co kraj to obyczaj :-D

są różne szkoły, ja robię, na podstawie pokwitowania z policji i karty pojazdu, pole rodzaj i numer dokumentu wypełniam przy zaświadczeniu XX i "Z" .

Serię i numer pokwitowania oraz KP wpisuje w polu uwagi i taki wpis pobieram do zaświadczenia .

Tego badania jak również okresowego przy wymianie DR nie zaznaczam do CEPiK , opłatę pobieram po wbiciu pieczątki do DR, wtedy też w trybie korekcji wpisuję serię i nr dowodu i dopiero wysyłam do "cepa".

Nie wydaje mi się właściwym zaznaczać wszystkie badania okresowe do cepik jak niektórzy sugerują ; przy wymianie DR opłatę pobiera i wysyła do "cepa" wydział komunikacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie PATRONAT w polu do wpisania dumeru dokumentu na podstawie którego

wykonujemy badanie techniczne mam do wybor: DR, PC, PW, XX.

Jak robię na PW - to wpisuję nr pokwitowania organu zatrzymującego dowód rejestracyjny

jak wynik badania jest pozytywny to program automatycznie sam zaznacza badanie do

eksportu do CEPik ale nie zaznacz pobrania złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wynik badania jest pozytywny to program automatycznie sam zaznacza badanie do

eksportu do CEPik ale nie zaznacz pobrania złotówki.

Ja też pracuję na patronacie ale to nie jest tak do końca jak piszesz;

najpierw program pyta jak zaznaczam OE zapamiętano pobranie OE, czy wstawić pozycje do listy, zatwierdzam i pojawia się w rubryce z opłatą za badanie, po zakończeniu badania kiedy zatwierdzam i zapisuję program pyta czy badanie eksportować .

W prawym dolnym rogu pod polem uwagi można zaznaczyć lub odhaczyć "ptaszka"

DO EKSPORTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MI

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

 

(j.t. Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.)

§ 6.

3a. W przypadku rejestracji czasowej pojazdu, o której mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. a ustawy, na wniosek producenta pojazdu, organ rejestrujący wydaje:

1) pozwolenie czasowe do wielokrotnego stosowania;

2) zalegalizowane tymczasowe tablice (tablicę) rejestracyjne.

4. W przypadku rejestracji czasowej, o której mowa w art. 74 ust. 2 pkt 3 ustawy, organ rejestrujący wydaje:

1) pozwolenie czasowe do wielokrotnego stosowania;

2) zalegalizowane tymczasowe tablice (tablicę) rejestracyjne badawcze.

 

7. Wzór pozwolenia czasowego do wielokrotnego stosowania stanowi załącznik nr 5 do rozporządzenia.

 

image_gallery?img_id=3716702

 

image_gallery?img_id=3716782

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eborg napisał/a:

Zawsze wpisywałem "Z" , kiedy wypisywałem zaświadczenie.

Teraz (np. drak miejsca na wpis) - piszę nr dowodu + "Z".

Chyba rzadnych przepisów nie łamie?

 

Kiedyś też tak robiłem ale jest to niezgodne z rozporządzeniem (wytknęło mi to kiedyś TDT na kontroli), a teraz w dobie CEP-a tym bardziej nie należy tego robić.

 

Moim zdaniem nie wiem po co wpisujecie "Z" w polu nr. i seria DR. To jest faktycznie chyba"stara szkoła" przecież w przypadku gdy nr. dowodu wygląda np. tak DR/AAA1234567 to jak dopiszesz Z to nie jest to już numer dowodu który masz przede sobą czyli wpisujesz nieprawdę.Zobaczcie na zał. nr 8 do 996. "Zakres wymaganych danych zamieszczanych w rejestrze związanych z dopuszczeniem pojazdów do ruchu" To rejestr ma zamieścić Z w polu seria i nr dowodu a nie diagnosta. I tak programy działają. może w niektórych trzeba w ustawieniach odfajkować "wpisz Z jeżeli jest wystawiane zaświadczenie" W programie którego używam nawet nie ma możliwości dopisać jakiejkolwiek literki.Spróbujcie wpisać A,B czy C a rejestr i tak wstawi Z w zestawieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo marceli2!!!

Chłop miał (ma?) problem z badaniem bez Dowodu, Pozwolenia, to mu ponapowymyśliwali gdzie wstawiać "Z", "PW" (w mniemaniu niektorych jest to skrót od pokwitowania), albo inne "#" krzaczory :razz:

Kiedyś P..j w tematach rajdówek o światłach nie objętych wymaganiami napisał, że skoro ich tam nie ma, nie znaczy wcale, że zezwala się na ich stosowanie.

Myślę, że z dokumentami wymaganymi na SKP jest tak samo.

Mam porównać z Dowodem/Pozwoleniem, to tak robię i śpię śniąc o D... Marynie :cool:

Karty Pojazdu, Skierowania/Pokwitowania niech żyją własnym życiem.

Pozdrawiam.

P.S.

I co danieleg539, kiedy i z jakiego powodu to "Z" pojawia się w rejestrze? ;) Czytaj, czytaj 996 8), a w przypadku cytowanego mi fragmentu - przeczytaj trzy pierwsze wyrazy... ze zrozumieniem. :ok I nie pitol na ogóle potwierdzonych wirtualnych informacji, że zamiast serii i numeru dowodu rejestracyjnego-DR, pozwolenia czasowego-PC, pozwolenia czasowego wielokrotnego-PW wpisuje się ZET. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w innych programach obsługujących SKP.W Norcomie jest to bardzo prosta sprawa.W polu- Dow.REJ.są wyszczególnione opcje-

-Dowód Rejestracyjny-/jeżeli jest DR to wpisuje nr./

-Brak dowodu rejestracyjnego-/jeżeli jest pokwitowanie z Policji,ITD czyli skierowane,zawsze wybieram tą obcję.W uwagach zaświadczenia wpisuję nr pokwitowania.Na jakiej podstawie bad.tech zostało wykonane./

-Pozwolenie Czasowe-/Jeżeli robię badanie oczywiście wpisuję nr./

-Pozwolenie Wielokrotne-/osobiście jeszcze nie widziałem takiego dowodu./

Co do OBT po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez Policję czy ITD.Jest polecenie by robić badania na podstawie uwierzytelnionej kopii DR,którą można otrzymać w WK za drobną opłatą 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu nie ma opcji
:P

 

A w d..pe niech się pocałują, bez problemu zrobię okresowe jak ma KP a WK niech sobie do sądu idzie jak mu coś nie pasuje, bo dla mnie KP jest dokumentem odpowiadającym DR :-P

 

A jak nie będzie miał KP to jak zrobisz identyfikację ,masz tylko pokwitowanie z Policji,a klient chce również OBT.

Potwierdzona kopia z WK to najtańsze rozwiązanie dla klienta,a zarazem d..ch...n dla diagnosty w razie kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.