Skocz do zawartości

Niezgodne DMC z tabliczką w DR?


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak to zrobić. Pojazd przyjechał na OBT w dowodzie jest F1,F2 1800 na tabliczce 1860. Auto jakoś do tej pory przechodziło przegląd. W DR brakuje danych w F3,O1 i O2. Na tabliczce są wszystkie dane. Mam wystawić N usterka istotna za F1,F2 z 996 pkt.0.2 e, a w uwagach wpisać dane z TZ F1, F2, F3, O1, O2. Klienta przegonić do WK po nowy dowód i jak wróci to wykonać ponowne sprawdzenie za 20zł i dać P. Dobrze kombinuje? Jestem świeżym diagnostą i dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość. Jak coś jest nie tak to mnie poprawcie. A cha czy diagności, którzy to wcześniej klepali będą mieli jakieś nieprzyjemności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od WK, u mnie takie rzeczy poprawia się dopiero przy wymianie DR, jest to po prostu pomyłka, a nie usterka, czy błąd, albo inna niezgodność, nie popadajmy w paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od WK, u mnie takie rzeczy poprawia się dopiero przy wymianie DR, jest to po prostu pomyłka, a nie usterka, czy błąd, albo inna niezgodność, nie popadajmy w paranoję.

 

Tak tylko zgodnie z 996 jest to usterka istotna. Jak dam P i podbiję dowód to dalej pozostanie niezgodność danych, a jak zatrzyma go dociekliwy policjant to wyjdzie wszystko, a wtedy mogą przyczepić się do diagnosty w jaki sposób auto przeszło badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych rozbieżnościach (kilkaset kg) wystawiam zaświadczenie z N i prośbą o korektę danych do WK, tylko WK nie za bardzo jest chętny do korekty bo oni mają wyciąg z homo i tam jest tak jak w DR :razz: wtedy wymiana tabliczki znamionowej :P ale 14 dni to zazwyczaj za mało na załatwienie tego, a przy autach z zagranicy to już w ogóle są jaja.

Jeśli jest to kilkadziesiąt kg w "osobówce" to zazwyczaj odpuszczam i czekam do wymiany DR i wtedy próbuję prostować ale różnie z tym bywa.

 

A najprostsze rozwiązanie i najszybsze jest ............ :lol: nie napiszę Ci bo jest nie do końca "poprawne politycznie" :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie rzeczy poprawia się dopiero przy wymianie DR,
:ok:ok:ok
ale 14 dni to zazwyczaj za mało na załatwienie tego' date='[/quote'] U mnie gosciu załatwił to w ciągu paru godzin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gosciu załatwił to w ciągu paru godzin...

 

A u mnie w parę minut. :cool:

 

Był to Ford który ma TZ klejoną na prawym słupku. Podczas OBT stwierdziłem że jest brak TZ i mówię że będzie potrzebna decyzja na zastępczą i po kilku zdaniach klient z książki serwisowej wyciągnął "funkiel nówkę" TZ gotową do naklejenia :) Nakleiłem i już było wszystko ok.

Jak się okazało pojazd miał naprawę blacharską prawej strony i podczas naprawy TZ uległa uszkodzeniu, serwis zamówił nową ale zapomnieli nakleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.