Skocz do zawartości

Jakie zaświadczenie wystawić?


skpauto

Rekomendowane odpowiedzi

Na stacje przyjechał policja z pojazdem, który w tracie cofania z bardzo małą prędkością potrącił dziecko. Poproszono mnie o sprawdzenie prawidłowości działania oświetlenia i ukł. hamulcowego. Układy były sprawne, ale jakie zaświadczenie miałbym wystawić za to cząstkowe BT i jaką opłatę pobrać, nie wiem. Może ktoś już to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    12

  • Marek1

    9

  • skpauto

    7

  • Qnick

    6

4.Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu

drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu

drogowego lub narusza wymagania ochrony środowiska:

 

4.01 określone usterki techniczne, warunki techniczne (osobno za każde określone

warunki techniczne lub badany układ czy zespół pojazdu)4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymagał, żeby to skierowanie miało oficjalną formę - wtedy ok - niech będzie tak jak Marek1 mówi.

 

Ale takie doraźne sprawdzenie? Hmmm - ciężka sprawa. Co innego "sprawdź mi światła i amory bo jadę na wakacje". Ale tutaj? Wypadek i do tego z potrąceniem dziecka?? I "sprawdzanie" na gębę bez wyraźnie wskazanej podstawy badania i jego zakresu?? To jest dla mnie zbyt poważna sprawa!! Mam nadzieję, że nikomu nic się nie stało, ale jeśli tak to sprawa całkiem możliwe trafi np. do sądu. Co wtedy? Pamiętaj, że Twoja ocena będzie wtedy dość kluczowa dla sprawy, z czego wniosek, że jedna ze stron na pewno będzie chciała znaleźć jakiekolwiek słabe punkty Twojej czynności... Oj ostrożny byłbym bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacje przyjechał policja z pojazdem,
Ja bym wymagał, żeby to skierowanie miało oficjalną formę - wtedy ok - niech będzie tak jak Marek1 mówi.

To jak chcesz jeszcze bardziej oficjalnie.

Może tak jak WK kieruje na DBT 6.9 czyli "na gębę"

 

 

Ale takie doraźne sprawdzenie? Hmmm - ciężka sprawa. Co innego "sprawdź mi światła i amory bo jadę na wakacje". Ale tutaj? Wypadek i do tego z potrąceniem dziecka?? I "sprawdzanie" na gębę bez wyraźnie wskazanej podstawy badania i jego zakresu?? To jest dla mnie zbyt poważna sprawa!!

Dla może Ciebie tak, a dla diagnosty to normalna sprawa, której dokonuje przy każdym takim badaniu.

Sprawdzi, oceni wyniki pomiaru i określi czy pojazd zagraża czy nie zagraża BRD.

 

Mam nadzieję, że nikomu nic się nie stało, ale jeśli tak to sprawa całkiem możliwe trafi np. do sądu. Co wtedy? Pamiętaj, że Twoja ocena będzie wtedy dość kluczowa dla sprawy, z czego wniosek, że jedna ze stron na pewno będzie chciała znaleźć jakiekolwiek słabe punkty Twojej czynności... Oj ostrożny byłbym bardzo...

To uważasz, że tak łatwo można podważyć BT z wynikiem negatywnym kiedy pojazd nie niespełniania warunkow technicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu

Pod warunkiem, że masz w ręku skierowanie od policji ,,,

 

Dla może Ciebie tak, a dla diagnosty to normalna sprawa, której dokonuje przy każdym takim badaniu.

Sprawdzi, oceni wyniki pomiaru i określi czy pojazd zagraża czy nie zagraża BRD.

Zwłaszcza jeśli oceni prawidłowo, to znaczy wykreślając punkty 1 i 2 zaświadczenia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu

Pod warunkiem, że masz w ręku skierowanie od policji ,,,

Jak pojazd nie spełnia tych warunków, to na pewno za chwilę będziesz to skierowanie będziesz miał :lol:

 

Zwłaszcza jeśli oceni prawidłowo, to znaczy wykreślając punkty 1 i 2 zaświadczenia ???

Oczywiście, że w taki właśnie sposób!

To przecież jedyny sposób prawidłowego wypełnienie zaświadczenia z DBT :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja była na mojej poprzedniej stacji. Klient przyjechał zaraz po stłuczce w celu sprawdzenia układu hamulcowego i zażądał wydruku ze sprawdzenia na rolkach. Otrzymał tylko wydruk i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient przyjechał zaraz po stłuczce w celu sprawdzenia układu hamulcowego i zażądał wydruku ze sprawdzenia na rolkach. Otrzymał tylko wydruk i nic poza tym.

To i tak za dużo dostał.

Klient to nie policja, sam siebie na takie badania nie kieruje chyba, że to OBT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz jeszcze bardziej oficjalnie.

 

Pisemnie Marku - pisemnie.

 

Może tak jak WK kieruje na DBT 6.9 czyli "na gębę"

 

U nas WK nie robi tego na gębę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. policjanci sporządzili notatkę, że pojazd był sprawdzony, bo sprawdzałem przy nich. Zobaczymy co będzie się działo dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisemnie Marku - pisemnie.

Wystarczy pokwitowanie za zabrany DR

 

U nas WK nie robi tego na gębę.

A może to potwierdzić jakiś poznański diagnosta?... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pokwitowanie za zabrany DR

 

Od strony technicznej druk pokwitowania jest jednocześnie skierowaniem - to jedna kartka...

 

Tak chyba piszesz dla samego pisania widzę...

 

A może to potwierdzić jakiś poznański diagnosta?... :-P

 

Z pewnością. Zresztą były nawet skany na forum. Bardzo chcesz to sobie poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba piszesz dla samego pisania widzę....

No a o czym tu pisać?

Kiedy policja przyjeżdża z pojazdem na badania to na pewno jest on przez nich "skierowany"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy policja przyjeżdża z pojazdem na badania to na pewno jest on przez nich "skierowany"!

Marek1,-skierowany czy"kierowany".....Niby nie wielka róznica ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skierowany czy"kierowany".....Niby nie wielka róznica ale....

 

Myślę, że kierowany to jednak nie to samo co skierowany.

Chociaż oba te przypadki mogą wystąpić jednocześnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy policja przyjeżdża z pojazdem na badania to na pewno jest on przez nich "skierowany"!

 

Jest - skierowanie to dokument z którego jasno wynika co stwierdzono, jakie usterki badano itd. Przy załatwianiu sprawy "na gębę" trudno później będzie stwierdzić, czego faktycznie chcieli policjanci, jaki miał być zakres badania, a jaki faktycznie był itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy policja przyjeżdża z pojazdem na badania to na pewno jest on przez nich "skierowany"!

Z tym, że niekoniecznie, bo policji "wszystko wolno" a "starzy" diagności myślą, że tak musi być "co mnie bardzo dziwi" - nie wystawiłbym w takiej sytuacji żadnego zaświadczenia ani wydruku z urządzeń z moim nazwiskiem dopóki, dopóty nie ma badania w rejestrze ,,,

Przy załatwianiu sprawy "na gębę" trudno później będzie stwierdzić, czego faktycznie chcieli policjanci,

Dokładnie i najczęściej policjanci niechętnie za takie badania płacą ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno później będzie stwierdzić, czego faktycznie chcieli policjanci, jaki miał być zakres badania, a jaki faktycznie był itd.

 

A co tu trudnego.

DBT poz. 4.10 z cennika,

Zakres: sprawdzenie usterek w układzie hamulcowym, pomiar SH.

zaświadczenie z tego badania i ew. wydruk z urządzenia do badania SH.

 

[ Dodano: 30-12-2012, 11:37 ]

Dokładnie i najczęściej policjanci niechętnie za takie badania płacą ,,,

Te 20,00 zł?

Faktura VAT dla policji, nawet na przelew...

Bo inaczej to jak?

Nawet jeśli gratis to i tak ktoś musi zapłacić VAT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu trudnego.
Pozornie to faktycznie nic....
Zakres: sprawdzenie usterek w układzie hamulcowym' date=' pomiar SH.

zaświadczenie z tego badania i ew. wydruk z urządzenia do badania SH.[/quote']

A skąd jesteś pewny ze oni akurat będa chcieli drązyć ten temat....A nawet jezeli tak to czy za jakiś czas nie dostaną"pomroczności jasnej czy tez ciemnej" i powiedzą ze im o co innego biegało a Ty tego nie wykonałeś...Przeciez zadnej "bumagi"nie dostałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli w każdej sytuacji będziemy szukać drugiego dna, to może lepiej od razu zmienić zawód. Rozumując w ten sposób można popaść w paranoje, bo skąd mogę wiedzieć że klient przyjeżdżający na OBT niema ukrytej kamery , a jak zażąda wydruku z każdego urządzenia w jakim celu , jak to wykorzysta??.

 

 

Więcej optymizmu Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli w każdej sytuacji będziemy szukać drugiego dna

 

Nie - nie w każdej. Ale tutaj niemal jak na tacy macie sprawę, której finał prawie na pewno będzie w sądzie i Wasze badanie będzie w tym sądzie dowodem. Dowodem, które któraś ze stron może chcieć obalić. Dlatego warto dołożyć tu starań, aby wszystko odbyło się w oparciu i zgodnie z przepisami. To tyle. Każdy zrobi jak uważa w oparciu o własne doświadczenia życiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego badania w takim przypadku. Można "po znajomości" kolegom policjantom zrobić pomiar za free i dać wydruk ze ścieżki bez żadnych pieczęci.

 

Pomijając fakt, że takimi sprawami powinna zająć się, jak już, to prokuratura i biegły który ewentualnie zleci taką usługę (sprawdzenie hamulców) prywatnie i pod wydrukiem podpisze się on sam a nie diagnosta.

 

Z punktu widzenia diagnosty wykonanie badania i podpisanie się pod tym jest wkładaniem palców między drzwi i futrynę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.