Skocz do zawartości

Ponowna rejestracja pojazdu w Polsce.


artursxp

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc!!! Chcę kupić auto do nauki jazdy Man tgl 12.240 z dmc 12ton. Auto jest obecnie w Niemczech i pochodzi z Niemiec tylko handlarz mówił że było jakiś czas temu zarejestrowane w Polsce. Tzn gość z prowadził auto z Niemiec używał je w Polsce później sprzedał z powrotem do Niemiec. I teraz ja mam okazje kupić go okazyjnie. Czy będę mógł go zarejestrować pojazd w Polsce? Aha tylko podobno W Polsce pojazd był zarejestrowany na 11990kg. Handlarz który go kupił zmienił mu w niemieckich papierach na 12ton w Niemczech. Gość w Niemczech mówi że to u nich legalne a jak jest w Polsce? Gdzie mogę uzyskać rzetelnych informacji?? żeby nie wtopić jak go kupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarz który go kupił zmienił mu w niemieckich papierach na 12ton w Niemczech. Gość w Niemczech mówi że to u nich legalne a jak jest w Polsce?

A co za różnica, jak jest w Polsce, auto masz z Niemiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce jest 12ton tylko podobno w centralnej ewidencji może auto widnieć jako 11990kg
gość z prowadził auto z Niemiec używał je w Polsce później sprzedał z powrotem do Niemiec

Jeśli został sprzedany do Niemiec to w Polsce został wyrejestrowany, więc procedura rejestracji będzie taka jak dla pojazdu sprowadzanego z zagranicy a nie jak dla pojazdu rejestrowanego w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w centralnej ewidencji może auto widnieć jako 11990kg

W Polsce czy Niemczech.... :?:

 

[ Dodano: 29-12-2012, 22:27 ]

Ps.A reszta to jak napisal Marek 1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki problem? WK jest pełen niespodzianek.

Okaże się, że pojazd z takim VINem figuruje w ewidencji innego urzędu i na dodatek jest nie wyrejestrowany i nie ma informacji o sprzedaży. Klon?

 

Jeżeli jesteś w stanie uzyskać jak najwięcej papierów to dobrze dla ciebie, może została polska karta pojazdu, lub coś innego to zawsze może ci się przydać. W urzędach lubią papiery. :-)

 

Coś czuję, że ten temat się nie zamknie i jeszcze pewnie będziesz pisał tutaj. Czego nie życzę. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli został sprzedany do Niemiec to w Polsce został wyrejestrowany,

 

A czy pojazd raz wyrejestrowany u nas można ponownie zarejestrować? Poza wyjątkami, a może się łapie na wyjątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pojazd raz wyrejestrowany u nas można ponownie zarejestrować?

ten przypadek właśnie można

 

PoRD

Art. 79.

1. Pojazd podlega wyrejestrowaniu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu, na wniosek jego właściciela, w przypadku:

 

3) wywozu pojazdu z kraju, jeżeli pojazd został zarejestrowany za granicą lub zbyty za granicę;

 

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

 

5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pojazd raz wyrejestrowany u nas można ponownie zarejestrować? Poza wyjątkami, a może się łapie na wyjątek?

Myślę że w tym przypadku sprawa poprzedniej rejestracji w Polsce nie powinna być rozstrząsana.

Pojazd zarejestrowany za granicą, sprawadzony do kraju a zgodnie z par. 79 ust.4

Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1) odzyskanego po kradzieŜy;

2) zabytkowego;

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za

unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

4) ciągnika i przyczepy rolniczej;

5) wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

 

Widzę że Jacdiag był szybszy z tym wyjatkiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......ten przypadek właśnie można.......

 

No to spoko, bo kiedyś chyba nie można było... widać się zmieniło.

 

Ten pkt 5 w art. 79 ust. 4 został dodany przez art. 1 pkt 9 ustawy zmieniającej m.in. PoRD Dz.U. z 2009 r. Nr 97, poz. 802 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się czy ma znaczenie jak długo pojazd był zarejestrowany w Niemczech? czy to nie ma znaczenia?

 

a ja myślę że gość ma takie auto lub ma na oku i chce je sprzedać do Niemiec - (fikcyjnie) - tam zrobić przeróbkę na 12 ton bo to robią od ręki i z powrotem użytkować w ośrodku bo tam wymagają pojazdu 12 ton a nie 11,99.

Ae może się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że gość ma takie auto lub ma na oku i chce je sprzedać do Niemiec - (fikcyjnie) - tam zrobić przeróbkę na 12 ton bo to robią od ręki i z powrotem użytkować w ośrodku bo tam wymagają pojazdu 12 ton a nie 11,99.
I zapłacić wszystkie opłaty, podatki itp. w dwóch krajach, bo inaczej to nie przejdzie. Generalnie dwa urzędy by zarobiły. Nasz i w D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dwa urzędy by zarobiły. Nasz i w D.

 

A nasz to niby na czym by zarobił?

Ponownej rejestracji. Bo o ile dobrze zrozumiałem to właściciel miałby fikcyjnie sprzedać auto do Niemiec, po czym zakupić go ponownie i zarejestrować jeszcze raz w Polsce(gdzie już raz zapłacił za rejestrację) w celu zmiany danych w dowodzie. Pomijam kwestię rozciągnięcia w czasie całej operacji i ewentualnych konsekwencji skarbowych (jeśli by wystąpiły).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany dowodu rejestracyjnego ponosi tak i tak, więc trochę przesadzasz...

Poza tym zmiana DMC w wielu naszych wydziałach też jest możliwa, więc nie wiem po co miałby kombinować aż z Niemcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany dowodu rejestracyjnego ponosi tak i tak, więc trochę przesadzasz...
Sprowadzenie auta do Polski to chyba nie tylko koszt wymiany DR. Zwłaszcza, że taki przypadek należy traktować jakby auto nie było rejestrowane w Polsce. A do tego paradoksalnie trzeba liczyć się z tym, że ktoś się połapie w WK w tych kombinacjach z DMC i mogą się dziwne rzeczy dziać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzenie auta do Polski to chyba nie tylko koszt wymiany DR. Zwłaszcza, że taki przypadek należy traktować jakby auto nie było rejestrowane w Polsce.

 

Od pojazdu rejestrowanego ponownie w kraju nie wymaga się ani VAT-u ani recyklingu ani akcyzy (z tym, że w tym konkretnym przypadku ze względu na rodzaj pojazdu i DMC w grę wchodzi tylko VAT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.