Skocz do zawartości

pytanie na egzamin


przemekbosch

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam pytanie na egzaminie na diagnostów uzupelniajacych było takie pytanie

 

Jak sprawdzic kąt wyprzedzenia zworznia zwotrnicy ,gdy samochód jest ospoljerowany i nisko zawieszony.

 

Moze ktos bedzie wiedział jak na to odpowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic kąt wyprzedzenia zworznia zwotrnicy ,gdy samochód jest ospoljerowany i nisko zawieszony.

 

Zgodnie z instrukcją urządzenia pomiarowego. U mnie np. skręca się kołami po kilka stopni (bodajże 8 ) w jedną i drugą stronę... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest opcja w ustawieniach dla pojazdów z obniżonym zawieszeniem i przed pomiarem należy przełączyć z ustawienia "standard" na obniżone zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skręca się kołami po kilka stopni (bodajże 8 ) w jedną i drugą stronę...

a czasami nie 10 st Psujku

U mnie jest opcja w ustawieniach dla pojazdów z obniżonym zawieszeniem

u mnie też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie chodzi to o użycie niehomologowanych części przede wszystkim w zawieszeniu ? przeróbka niezgodna ze specyfikacją producenta ?

 

Ze względu na brak wyniku przy badaniu dodatkowym, odstąpienie od czynności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Luksusem jest, że nie muszę wiedzieć, bo Hunter sam mówi kiedy starczy

Beissbarth pokazuje tak samo :) wszystko zależy jak masz ustawione u mnie może być co 10 st lub 20 st :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jak masz ustawione u mnie może być co 10 st lub 20 st

 

Chyba mam o 8° przy szybkim pomiarze. O 20° muszę kręcić przy grupie VW i zawieszeniu wielo-wahaczowym, takie zalecenie Huntera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, egzaminatorom chyba chodzi żeby wykazać że się wie co i z czym w tej geometrri.

Zdawałem 7 lutego i zaliczyłem opisówke

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12428&highlight=egzamin

 

Teraz czeka mnie egzamin praktyczny i nie wiem co z tym wypisywaniem dokumentów, po prostu nie mam z ty doczynienia na co dzień. Może podżuci ktoś scany przykładowych zaświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie otrzymałem, na kursie byłem w ITS-ie.
W tym ITS-ie --> http://www.its.waw.pl/ No to ładne świadectwo fachowości wystawia sobie owa organizacja. Nie po raz pierwszy. Podjedź na jakąś OSKP i poproś o przykładowe zaświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade ale to nie wchodzi w gre, jesteśmy postrzegani jako przyszła konkurencja i im dłużej będziemy zdawali tym dla nich lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy postrzegani jako przyszła konkurencja i im dłużej będziemy zdawali tym dla nich lepiej.
Gdyby tak było to każdy nowy korzystacz tego forum nie miałby co tu szukać. A myślisz, że kto odpowiada na pytania odnośnie egzaminów - TDT?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat na to pytanie ale nie chcę zakładać nowego. Czy na egzaminie przy wypisywaniu zaświadczenia w przypadku badania N trzeba w polach uwag oprócz usterek wpisać wraz z podaniem numeru z 996 ? Inaczej czy trzeba się uczyć tabeli na "pamięć" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat na to pytanie ale nie chcę zakładać nowego. Czy na egzaminie przy wypisywaniu zaświadczenia w przypadku badania N trzeba w polach uwag oprócz usterek wpisać wraz z podaniem numeru z 996 ? Inaczej czy trzeba się uczyć tabeli na "pamięć" ?

 

W objaśnieniach do zaświadczenia masz: stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2,

 

Myślę że na egzaminie będziesz miał Dz poz 996.Tylko będziesz musiał wiedzieć gdzie daną usterkę znaleźć (żeby nie motać się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat na to pytanie ale nie chcę zakładać nowego. Czy na egzaminie przy wypisywaniu zaświadczenia w przypadku badania N trzeba w polach uwag oprócz usterek wpisać wraz z podaniem numeru z 996 ? Inaczej czy trzeba się uczyć tabeli na "pamięć" ?

 

Trzeba wpisywać, dostęp do 996 jak i do innych periodyków typu "AUTODATA" nie jest zabroniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy :)

Zdawałem dziś na myśliwskiej praktyczny i się udało :-D

Miałem autobus na ustalenie danych niezbędnych do rejestracji skierowanego przez starostę

(DMC, masa własna, naciski zamienić na kiloniutony, i jaką może ciągnąć przyczepkę z hamulcem i bez.

Trochę się motałem nie wiedziałem co z ta przyczepka bo nie było haka szukałem w autodacie właśnie czy może mieć ale egzaminator "wyciągnął" ze mnie w końcu, zadał pytanie pomocnicze z gazu w samochodzie osobowym.

Były samochody Solbus C10, Star ADR, Fabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki

Jurek jestem witam wszystkich :)

Nie było IFY tylko Star 28 z Geofizyki Kraków a Aveo było też z gazem bodajże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.