Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne i wykreślanie spełnia- nie spełnia


dyrooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ściąłem się z panami którzy stworzyli norcom SQL gdzie przy zmianach konstrukcyjnych nie można wykreślić pozycji spełnia-nie spełnia .Oni twierdzą że do chwili obecnej popełniano błąd wykreślając obie pozycje gdyż jest to zakres badania okresowego i nie mają zamiaru tego zmieniać.Ja dzisiaj wystawiłem wynik pozytywny i skreśliłem spełnia ręcznie zeskanowałem i dałem klientowi.

Badanie tylko dodatkowe zmiana ilości miejsc z 3 na 5.

Co zrobić

Pomocy was też nie minie

A może ja się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Oni twierdzą że do chwili obecnej popełniano błąd wykreślając obie pozycje gdyż jest to zakres badania okresowego i nie mają zamiaru tego zmieniać.

 

Oczywiście - przeczytaj opis do zaświadczenia z btp. Pisze jak byk :

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

Wykreślamy obie tylko przy dodatkowym które nie ma zakresu okresowego, a zmiany konstrukcyjne mają zakres okresowego, więc wynik określamy przez wykreślenie tylko jednego punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

problem wynika z interpretacji przepisu osoby która nas szkoliła na diagnostę mówiąc że przy tym badaniu trzeba skreślać obie pozycje.Dzwoniłem do trzech zaprzyjaźnionych stacji i diagności poinformowali mnie że wykonuje to badanie poprawnie ,jedynie dziwi mnie fakt że kontrola którą mieliśmy niedawno nie wychwyciła tego błędu ani wydział komunikacji nie cofnął żadnego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do trzech zaprzyjaźnionych stacji i diagności poinformowali mnie że wykonuje to badanie poprawnie

Albo byli to starzy diagności albo po tym samym co Ty szkoleniu,,,

ani wydział komunikacji nie cofnął żadnego badania

U mnie WK też przyjmuje różne wersje,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Oni twierdzą że do chwili obecnej popełniano błąd wykreślając obie pozycje gdyż jest to zakres badania okresowego

Czy aby na pewno?? Nadal jest to badanie dodatkowe tyle ,że z zakresem okresowego. Przy wykreśleniu obu pkt trzeba by ustalić TNB. A co jeśli auto ma 3 miesiące ?? wyznaczyć TNB na 2 lata ,a kolejne na rok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zaproponuję by zmiany konstrukcyjne robić jako okresowe+dodatkowe!!! Wyznaczasz termin, na pewno wykreślasz tylko jeden punkt, i na pewno pobierasz opłatę za okresowe + dodatkowe. Klient ma prawo zawsze wnioskować o wykonanie badania okresowego. W związku z omówionymi w tym temacie problemami jest to jedyne bezpieczne dla diagnosty rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okresowe pojazd posiada i nie widzę potrzeby powtarzania badania jeżeli ktoś zamontował siedzenie

Ja za to widzę zagmatwane przepisy i tylko jedno rozwiązanie, które uchroni mój tyłek. Wybieraj- interes klienta czy twoje uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okresowe pojazd posiada i nie widzę potrzeby powtarzania badania jeżeli ktoś zamontował siedzenie

I tak zakres okresowego musisz wykonać więc tak czy tak je powtarzasz.

Inna sprawa czy kasujesz za to czy nie.

Natomiast co do wykreślania to jeśli wykonałeś zakres okresowego to musisz zaznaczyć czy spełnia czy nie spełnia wymagania art 66 ustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ;w sposób określony dla okresowego badania; i tak nam nakazano że chodzi o sprawdzenie czy pojazd nadal po zmianach spełnia warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ;w sposób określony dla okresowego badania; i tak nam nakazano że chodzi o sprawdzenie czy pojazd nadal po zmianach spełnia warunki

 

Tak nie do końca, bo zgodnie z 996:

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

W tym przypadku ten przepis nie ma zastosowania, gdyż jak napisał kolega dyrooo, chodziło o zmianę ilości miejsc, a to nie ma wpływu na częstotliwość badań, nie zrobili z tego autobusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę , że dla klienta jest to korzystne.

Liczysz i tak taką samą cenę!

 

"Szczególnie" jak auto ma pół roku i zmienia z ciężarówki na osobówkę, lub jest tuż po badaniu po trzech latach... :evil::evil::evil:

 

Marek1 napisał/a:

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

 

W tym przypadku ten przepis nie ma zastosowania, gdyż jak napisał kolega dyrooo, chodziło o zmianę ilości miejsc, a to nie ma wpływu na częstotliwość badań, nie zrobili z tego autobusu.

 

Dokładnie - termin tylko jeśli gryzie się z ustawą.

 

 

Ale ale... wszyscy łącznie ze mną się trochę zapędzili... Dział dotyczy oprogramowania a nie przepisów i ich stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szczególnie" jak auto ma pół roku i zmienia z ciężarówki na osobówkę, lub jest tuż po badaniu po trzech latach... :evil: :evil: :evil:

Przytaczasz tu szczególne warunki , ale chyba nie o to chodzi :-? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytaczasz tu szczególne warunki ,

 

Akurat tych "szczególnych warunków" jest u mnie najwięcej, szczególnie krótko po trzech latach od kupienia. Nie można już odpisywać od kratek to i zmieniają na osobówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tych "szczególnych warunków" jest u mnie najwięcej, szczególnie krótko po trzech latach od kupienia. Nie można już odpisywać od kratek to i zmieniają na osobówki...

 

To po 3 latach dajesz na 2 lata okresowe + dodatkowe (zmiany). Nie widzę konfliktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - termin tylko jeśli gryzie się z ustawą.

 

Ale jednak jest przypadek że ustalamy.

Natomiast wykreślamy spełnia LUB nie spełnia, niezależnie od ew. ustalania terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wykreślamy spełnia - nie spełnia, niezależnie od ew. ustalania terminu.

No nie wiem, skoro:

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Przy zmianach wykonuje się zakres okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wykreślamy spełnia - nie spełnia, niezależnie od ew. ustalania terminu.

No nie wiem, skoro:

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Przy zmianach wykonuje się zakres okresowego.

 

No właśnie w związku z tym wykreślamy JEDNĄ z tych pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.