Skocz do zawartości

nietypowy zespół


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i każdego z osobna mam taki "mały problem" klient chce kupić samochód ciężarowy o dmc 12t (podwozie i do tego zrobiona zabudowa jednostkowa pomost do przewozu pojazdów) i do tego przyczepa też do przewozu pojazdów i teraz moje pytania: 1.czy samochód może być zarejestrowany jako w/g DzU 137 poz 968 z 2007 ciężarowy specjalny a przyczepa jako specjalna (wyprodukowana też zabudowa jednostkowa)

2.I TERAZ GŁÓWNE "ALE" CZY DMC PRZYCZEPY MUSI SIĘ MIEŚCIĆ W DMC ZESPOŁU POJAZDÓW JAKIE MA SAMOCHÓD (F3) TAK JAK TO JEST UJĘTE W HOMOLOGACJI SAMOCHODU ŻE DMC ZESPOŁU MOŻE MIEĆ 21t ??? Gdzieś kiedyś w jakimś dzienniku był zapis że pojazd może ciągnąć przyczepę o 30% czy 40 % cięższą od dmc pojazdu ją ciągnącego (niewiem czy dobrze pamiętam bo to było dawno dawno temu) a jeszcze jedno pytanie odnośnie mas i długości to czy paragrafy zawarte w DzU.32 poz 262 z 2003 z zmianami dotyczą równierz "36) pojazd specjalny – pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwozie i do tego zrobiona zabudowa jednostkowa pomost do przewozu pojazdów)

 

Rodzaj pojazdu - Samochód ciężarowy

Podrodzaj - Inny

Przeznaczenie - przewóz pojazdów

 

nie inaczej, no chyba że zrobi wyposażenie i barwy dla pomocy drogowej wtedy może być specjalny.

 

Podobnie przyczepa z tym że wymagań dla przyczepy pomocy drogowej nie znam :evil: bo nie widziałem jeszcze takiej :)

 

A co do DMC. Rejestrujesz oba pojazdy oddzielnie więc DMC przyczepy może być większe, ale jeździ to w zestawie i DMC zespołu powinno być takie jak na TZ, żeby nie spotkać się z zarzutem ze strony organu kontrolującego że dana p-pa jest za ciężka do tego pojazdu.

 

Znam taki przypadek gdzie pojazd ma wpisaną p-pę z hamulcem w DR 21000 kg a ciąga przyczepę o DMC 22 000 kg jeździ po całej Europie i jeszcze nikt mu się tego nie czepił a kontrolowany jest wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam taki przypadek gdzie pojazd ma wpisaną p-pę z hamulcem w DR 21000 kg a ciąga przyczepę o DMC 22 000 kg jeździ po całej Europie i jeszcze nikt mu się tego nie czepił a kontrolowany jest wielokrotnie.

 

§ 3. 1. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 2-13,

 

3. W przypadku pojazdu uczestniczącego w ruchu drogowym podstawą sprawdzenia wymagań, o których mowa w ust 1 i 2, są wartości rzeczywiste wymienionych mas.

 

i tyle na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pojazdu uczestniczącego w ruchu drogowym podstawą sprawdzenia wymagań, o których mowa w ust 1 i 2, są wartości rzeczywiste wymienionych mas.

 

Wytłumacz to Policjantowi albo Inspektorowi na drodze podczas kontroli :razz: a jeszcze do tego zagranicznemu :lol:

 

Tyle w temacie przepis, przepisem a życie, życiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie tak zapytałem , bo znajomy chce kupić taki zespół i się zastanawia jak by to zrobić żeby było bez komplikacji i problemów .A będzie go używał do przewozu nowych pojazdów i dodatkowo od czasu do czasu jako pomoc techniczną.Przyczepa będzie równierz ciągana za innym pojazdem.Sorry za "" ale nie wiedziałem jak to zacytować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pojazdu uczestniczącego w ruchu drogowym podstawą sprawdzenia wymagań, o których mowa w ust 1 i 2, są wartości rzeczywiste wymienionych mas.
Moim zdaniem, ten zapis oznacza tylko tyle, że w przypadku kontroli na drodze, kontrolujący nie będą patrzyli w dokumenty i obliczali mas ale zweryfikują zachowanie nakazów poprzez zważenie pojazdów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowicjusz55555, a ja tak z innej beczki - wiesz do czego służy znak "." i co to jest zdanie? Proszę Cię nie pisz w ten sposób...

Usunąłeś mój post jako nie wnoszący nic do tematu.

Proszą więc wytłumacz mi co Twój wniósł do tematu. Kolega nie prosił o pomoc z zakresu pisowni języka polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszą więc wytłumacz mi co Twój wniósł do tematu.

 

Regulamin

12. Pisz poprawnie

Na Forum możesz pisać dowolnym stylem, jednak pamiętaj, aby treść była czytelna dla innych użytkowników.

Znaczna część z nich gdy zobaczy słowa "jush", "goopi", "tesh", "pozdroofka" itp., może zignorować Twoją wypowiedź - i najpewniej to zrobi - czym znacznie zmniejszysz szanse na otrzymanie pomocy.

Nie stosowanie znaków interpunkcyjnych, wielkich liter oraz wyraźnego podziału na akapity również znacząco zmniejsza czytelność wypowiedzi. W najgorszym wypadku Twoja wypowiedź może się wogóle nie doczekać odpowiedzi. Oczekujesz pomocy? Pozwól więc innym sobie pomóc i pisz tak, aby mogli się skupić na istocie problemu, a nie na deszyfrowaniu treści.

Używanie polskich znaków nie jest konieczne, choć wskazane. Sporadyczne, drobne błędy jakkolwiek nie zmniejszą znacząco czytelności wypowiedzi, to jednak pamiętaj - im ona poprawniejsza, tym więcej ludzi na nią odpowie.

 

Usunąłeś mój post jako nie wnoszący nic do tematu.

Widać nic nie wnosił, tak jak i ten. Masz coś jeszcze do powiedzenia na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.