Skocz do zawartości

Ford Transit Connect- problem z badaniem vat-1


rever12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam auto : FORD TRANSIT CONNECT 2004r ; dopuszczalna ładowność 750kg; 2 miejsca + paka oddzielona metalową ścianą grodziową ; rodzaj pojazdu : samochód ciężarowy; przeznaczenie : uniwersalny. Auto sprowadzone z niemiec w 2008r jestem drugim właścicielem w polsce.

 

Byłem w OSKP i niestety nie chcieli mi udzielić badań technicznych potrzebnych do wpisu VAT w dowód ponieważ nie posiadam jakiegoś papierka z homologacją że jest to auto ciężarowe ( co zresztą widać ) . Auto nie było nijak przerabiane wyjechało z fabryki jako ciężarówka ( buda blaszak) . Co robić? jechać na inną stację ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • wojtek1k

    11

  • rever12

    11

  • blakop

    6

  • michal_k

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

dowód ponieważ nie posiadam jakiegoś papierka z homologacją że jest to auto ciężarowe

To że jest to auto ciężarowe nikt nie podważa . Do VAT-1 musi być podrodzaj wielozadaniowy lub van ,a to jest tylko w homologacji (w dowodzie nie ma) .

 

[ Dodano: 23-01-2013, 16:55 ]

Masz może numer homologacji ?Na podstawie tego co mam przed oczami obstawiam że na 99,99% jest VAN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mam w dowodzie wielozadaniowy/van to co robic ??

 

W dowodzie rejestracyjnym masz podrodzaj furgon (podrodzaju się nie wpisuje) uniwersalny. Zapewne został tak sklasyfikowany przy pierwszym badaniu w kraju.

 

Praktyka jest różna - np. w moim urzędzie wymieniamy dowód rejestracyjny jeśli diagnosta na zaświadczeniu wpisze, że pojazd jednak jest podrodzaju van lub wielozadaniowy i spełnia VAT-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć ten numer homologacji??

Na tabliczce znamionowej na której są też podane typ ,wersja i wariant .Jeszcze przez 20 minut mogę coś podpowiedzieć ,później dopiero we wtorek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w DR nie mam wpisane furgon tylko Ciężarowy uniwersalny w OSKP człowiek pracujący tam nie chciał nic robić bo nie ma napisane van. Czy potrzebuję tego papierku homologacji do wpisania vat-1?? Czy da sie jakoś to obejść ? Co mam robić konkretnie mój przypadek znacie. Potrzebe mi jakieś konkretne odpowiedzi co robić, potrzebuję wbić vat. Jakos się musi dać tylko jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos się musi dać tylko jak ?

Przedstawiciel producenta się kłania ,chyba że SKP ma dostęp do katalogu ITS online i jest wstanie jednoznacznie zidentyfikować auto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO Forda w b-stoku chciałem homologację od nich dostać to mi powiedzieli że muszę się udać tam gdzie auto zostało kupione, a do niemiec mi nie po drodze :(

 

[ Dodano: 23-01-2013, 17:45 ]

BTW. mam jakiś papier tuv nord może to ta homologacja :) ? wszystko po niemiecku nic nie rozumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na Forum zobaczymy co to jest.

 

[ Dodano: 23-01-2013, 18:31 ]

Z tego co wyczytałem w katalogu ITS wszystkie Fordy Transit jako podrodzaj mają VAN.

ale dla pewności podaj

Na tabliczce znamionowej na której są też podane typ ,wersja i wariant

a ciekawe co jest wpisane w DIP-ie, sprawdzałeś w WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w katalogu ITS wszystkie Fordy Transit jako podrodzaj mają VAN.

Tylko że ten jest CONNECT...

a ciekawe co jest wpisane w DIP-ie, sprawdzałeś w WK?

To już jest jakiś trop,

Jednak gdy DIP wystawiał ktoś kto wszędzie widzi furgony to może być jednak lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjc napisał/a:

Z tego co wyczytałem w katalogu ITS wszystkie Fordy Transit jako podrodzaj mają VAN.

 

Tylko że ten jest CONNECT...

Wszystkie CONNECT jakie są w katalogu mają VAN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie CONNECT jakie są w katalogu mają VAN .
. No dobrze więc nie potrzebuję papieru świadectwa homologacji?? Śmiało jechać na stację ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze więc nie potrzebuję papieru świadectwa homologacji?? Śmiało jechać na stację ?

Nie tak prędko , katalog nie jest wyrocznią .

 

W linku powyżej masz adres i telefon .

Ford Polska Sp. z o.O.

ul. Taśmowa 7

02-677 Warszawa

tel. 0-22 608 67 00

faks 0-22 608 68 19

Zadzwoń podpytaj ewentualnie wyślij zapytanie na piśmie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w DR nie mam wpisane furgon tylko Ciężarowy uniwersalny w OSKP człowiek pracujący tam nie chciał nic robić bo nie ma napisane van.

Przeznaczenie uniwersalny ma w klasyfikacji furgon, stąd opór diagnosty. Sprawdź w urzędzie czy przypadkiem nie doszło do pomyłki przy wystawianiu DR, ostatnio miałem taki przypadek, że w DR był uniwersalny a w ŚH van - zweryfikuj pierwsze badanie zanim oprzesz się o importera, dealera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-mail do dealera wysłany z prośbą o homologację .

zweryfikuj pierwsze badanie zanim oprzesz się o importera, dealera...
jak mam to zrobić?? Auto 1 rejestrację miało w ełku u mnie w Białymstoku pewnie tylko zmienili właściciela a błędy zostały... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.