Skocz do zawartości

Etapy egzaminów


spoxx2006

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie zaliczysz podstaw (czyli cz I), to nawet jeśli pozostałe napiszesz bezbłędnie to i tak nic nie będziesz miał zaliczone.

 

Moja rada ...... przede wszystkim skup sie na cz.I, czyli podstawach (30 pytań), i nie bój się korzystać z dzienników ustaw, jeśli będziesz miał wątpliwości co do poprawnej odpowiedzi. One po to tam są.

 

Nawet jeśli nic nie zaliczysz, przyjdzie ci pismo w którym bedzie napisane ile w każdej części miałeś procentowo poprawnych odpowiedzi, oraz wynik opisówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • spoxx2006

    68

  • Grzegorz Łódź

    59

  • mamil_km

    26

  • biker100

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli nie zaliczysz podstaw (czyli cz I), to nawet jeśli pozostałe napiszesz bezbłędnie to i tak nic nie będziesz miał zaliczone.

 

Moja rada ...... przede wszystkim skup sie na cz.I, czyli podstawach (30 pytań), i nie bój się korzystać z dzienników ustaw, jeśli będziesz miał wątpliwości co do poprawnej odpowiedzi. One po to tam są.

 

 

No to wszystko jasne dzięki :) dopiero za miesiac egzamin ale cięzko to wszystko zapamietać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zaliczysz podstawowego, to nie zaliczysz w ogóle. Nawet gdybyś zdał wszystkie części dodatkowe. Podstawą jest zaliczenie etapu podstawowego, ale piszesz wszystkie części. Już zrozumiałeś? :-D

 

Ooo kolega Mecher mnie już uprzedził :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zaliczysz podstaw (czyli cz I), to nawet jeśli pozostałe napiszesz bezbłędnie to i tak nic nie będziesz miał zaliczone.

 

Moja rada ...... przede wszystkim skup sie na cz.I, czyli podstawach (30 pytań), i nie bój się korzystać z dzienników ustaw, jeśli będziesz miał wątpliwości co do poprawnej odpowiedzi. One po to tam są.

 

Nawet jeśli nic nie zaliczysz, przyjdzie ci pismo w którym bedzie napisane ile w każdej części miałeś procentowo poprawnych odpowiedzi, oraz wynik opisówki.

 

 

Widzę że jestes z Małopolski to pewnie zdawałes w Krakowie , ta komisja tam jest taka upierdliwa jak piszą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie, choć nie do mnie skierowane. :-D

Też zdawałem w Krakowie i mam całkiem dobre zdanie o komisji. Jeżeli nie będziesz się rozglądał na boki, próbował podpytywać kolegów :twisted: to nic złego się niestanie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie, choć nie do mnie skierowane. :-D

Też zdawałem w Krakowie i mam całkiem dobre zdanie o komisji. Jeżeli nie będziesz się rozglądał na boki, próbował podpytywać kolegów :twisted: to nic złego się niestanie :-D

Myslałem ze z Kielc to zdawałes w Wa-wie, to mnie troche uspokoiłeś :) musze sie teraz przyłozyc bo znajomy otwiera niedługo stacja i potrzebuje diagnosty a ja pracy. Jak byś pamietał jakies pytania i chciało by Ci sie je napisac to bede wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są (jak twierdzą niektórzy) upierdliwi. Nie rozmawiaj podczas pisania i będzie oki.

Oczywiście jeśli będziesz miał pytania w czasie pisania, odnośnie pytań, spokojnie pytaj.

 

 

Takie zdarzenie by ukazać, że są ludżmi ......... Przy rozwiązywaniu (chyba pierwszej części), otwieram dziennik ustaw, a w środku jakieś małe notatki. Nie zastanawiając się (oczywiście by nie było, iż to moje) poprosiłem jednego z egzaminujacych i pytam, czy to tu powinno być, Nic nie mówiąc zabrał oczywiście zapiski. Gdyby byli upiedliwi, mógłbym nic nie zaliczyć.

 

[ Dodano: 12-06-2013, 21:56 ]

Pytanie opisowe (tak mniej więcej - choć raczej więcej)

 

Na uprawniona stację przyjeżdza pojazd O4, trzyosiowa cysterna przystosowana do przewozu materiałów niebezpiecznych, skierowana przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym.

 

a. jakie dokumenty musi posiadać

b. jakie badanie wykonujemy i jego zakres

c. opisz dokładnie wykonanie sprawdzanienia zbieżności

d. jakie dokumenty wystawia stacja diagnostyczna

 

Oczywiscie jak pisałem, opisówki nie zaliczyłem i to zapewne wina punktu c.

Nie pisałem o sprawdzaniu zbieżności, tylko o sprawdzaniu odległości środków osi i ich wystawaniu.

 

Ktoś bardziej kumaty mógłby podpowiedzieć jak to powinno byc napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D

W związku z drobnymi trudnościami z kwalifikacją mnie na egzamin praktyczny (szczegółów nie podam, bo jeszcze w TDT podpadnę :D), pomału zaczynam sobie utrwalać program na egzamin praktyczny. I tu właśnie pojawia się kilka moich pytań :-D

Czy na egzaminie są do losowania tylko rodzaje pojazdów, czy również rodzaje badań?

Tzn. czy sztywno jest: auto zasilane "podtlenkiem" LPG, autobus na 100, pojazd ADR- badanie techniczne. Czy np. można wylosować badanie powypadkowe któregoś z pojazdów, czy badanie pojazdu LPG, który ma być L-ką?

 

Oraz o ile nie byłoby to nadmiernie kłopotliwe, czy któryś z Szanownych Kolegów mógłby podesłać np. skany poprawnie wypełnionych zaświadczeń o przeprowadzonych badaniach?

Nadmienię, że nie interesują mnie dane osobowe, numery rejestracyjne czy inne dane osób trzecich, te dane można śmiało zamazać :D

Jeżeli, ktoś mógłby poratować takimi dokumentami, proszę o kontakt na PW. Ponieważ po kilku nierozsądnych podaniach swojego maila na forach, teraz mam dużą rzeszę znajomych nawet z Nigerii ;D:D:D

 

[ Dodano: 15-06-2013, 13:16 ]

Myslałem ze z Kielc to zdawałes w Wa-wie...

Broń Boże nie jestem z Kielc :cool::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na egzaminie są do losowania tylko rodzaje pojazdów, czy również rodzaje badań?

Głównie rodzaje badań.

Tzn. czy sztywno jest: auto zasilane "podtlenkiem" LPG, autobus na 100, pojazd ADR- badanie techniczne.

Nie

Czy np. można wylosować badanie powypadkowe któregoś z pojazdów, czy badanie pojazdu LPG, który ma być L-ką?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie jestem z Kielc :cool::D

A skąd ? :)

 

Kamil poszło PW :cool:

 

[ Dodano: 15-06-2013, 23:41 ]

Opcja szukaj nie boli :D

 

No dobra, trochę na lenia zagrałem :oops::D

 

[ Dodano: 15-06-2013, 23:43 ]

Grzegorz Łódź jak zwykle dzięki za odpowiedzi ale teraz to mnie zmartwiłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się spodziewałem prostych zadań,

Jak wiesz wszystko jest proste ;)

Tylko stres duży (w moim przypadku).

Nie jest tak źle bo np.idziesz do pojazdu ADR(cysterna) a możesz wylosować temat-zatrzymany DR przez Policję za zły stan opon.Czyli nie przeprowadzasz badania dodatkowego ADR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda losowanie pytań ? Czy pytania są bardzo złożone ? Czy po wylosowaniu jest jakiś czas na zastanowienie się czy od razu trzeba z marszu odpowiadać ? Ile czasu mniej więcej jest na odpowiedź ? Jak by któryś z kolegów opisał jak to wygląda to było by miło :) Jak często są pytania których odpowiedź bardziej się zalicza do pytań teoretycznych niż do praktyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda losowanie pytań ?

Pytania na kartce odwrócone podane tak jak karty do gry i losujesz :)

Czy pytania są bardzo złożone ?

Zasadniczo nie tzn.może być jakieś badanie dodatkowe,lub pewien zakres badania.

Czy po wylosowaniu jest jakiś czas na zastanowienie się czy od razu trzeba z marszu odpowiadać ?

Jak najbardziej tak.Egzaminator się grzecznie zapyta czy można zaczynać :)

 

Ile czasu mniej więcej jest na odpowiedź

Nie jest określony.

Jak często są pytania których odpowiedź bardziej się zalicza do pytań teoretycznych niż do praktyki ?

To wszystko zależy od zagadnienia jakie wylosujesz plus Twoja wiedza czy wiesz o co chodzi.Jak się "motasz"egzaminator może zadawać pytania pomocnicze żeby naprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. :) Już mi się trochę rozjaśniło :) Mam tylko nadzieję , że nie ma np.: pytań z tabelek skuteczności hamulców z 996, te podstawowe pamiętam ale nie wszystkie, a z tego co wiem na praktycznym nie ma dostępu do Dz.U. a jedynie do katalogów. Chyba , że się mylę to proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów,

ponownie przychodzę z pytaniami :D

1. Jak to jest z busami jeżdżącymi na regularnych liniach komunikacji publicznej- miejskich i podmiejskich. Zgodnie z §18 ust.1 punkt 1- autobus regularnej komunikacji publicznej powinien posiadać przynajmniej dwoje drzwi po prawej stronie. A takie busy posiadają tylko jedne drzwi po prawej stronie.

 

2. Czy słyszeliście kiedyś o konieczności sygnalizacji brzęczykiem niskiego stanu powietrza w układzie w autobusie? Przepisy mówią o konieczności posiadania manometru i urządzenia informującego, więc moim zdaniem wystarczy w zupełności lampka ostrzegawcza. (to po ostatniej kłótni z policjantem :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie jak autobus jeździ na liniach miejskich to musza posiadać 2 pary drzwi. Inna sprawa, to że podczas OBT diagnosta nie jest w stanie zweryfikować w jaki sposób użytkowany jest pojazd.

Jeżeli jest wymagana sygnalizacja jakiegoś niebezpieczeństwa lub awarii to moża ona być akustyczna lub świetlna ewentualnie oba sygnalizatory mogą działać jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Czy słyszeliście kiedyś o konieczności sygnalizacji brzęczykiem niskiego stanu powietrza w układzie w autobusie? Przepisy mówią o konieczności posiadania manometru i urządzenia informującego, więc moim zdaniem wystarczy w zupełności lampka ostrzegawcza. (to po ostatniej kłótni z policjantem :D ).

 

W każdym samochodzie z pneumatycznym układem hamulcowym jest taki "brzęczek"

Jeśli ciśnienie powietrza w układzie spadnie poniżej 5-6 atm (0,5 - 0,6 MPa, zależne od producenta), odzywa się sygnał akustyczny i świecą się kontrolki czerwone (bądż też jedna kontrolka) informujące o niskim stanie powietrza w układzie.

W nowych pojazdach, może rzeczywiście jest tylko jedna z w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mecher , tu akurat mówiłem o bardzo starym autobusie :D. Szczerze to chyba w żadnym autobusie nie spotkałem brzęczyka informującego o niskim stanie powietrza w układzie, jedynie kontrolki i manometry (nawet podwójne: elektryczny i mechaniczny). Ale może tak być jak piszesz w samochodach ciężarowych i ciągnikach siodłowych.

 

Ale nieważne :D

Dzięki za odpowiedzi :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mówiłem o bardzo starym autobusie :D

np Ikarus 260 / 280 - roczniki 1986-1995

centralna kontrolka świeciła gdy:

- brak ciśnienia oleju

- niskie ciśnienie w pneumatyce

- uruchomiony hamulec postojowy

- zanieczyszczony filtr powietrza

- nadmierna temp. silnika

- podczas jazdy do tyłu "naczepa" osiągnęła max kąt skrętu ( w przegubowcach)

5ae1a59d18783_ikarus260_280.jpg.a2f8ea044d6cd80632f4176a0cb810e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie jak autobus jeździ na liniach miejskich to musza posiadać 2 pary drzwi. Inna sprawa, to że podczas OBT diagnosta nie jest w stanie zweryfikować w jaki sposób użytkowany jest pojazd.

 

Może to głupie i pracochłonne ale wydaje mi się, że jest sposób. Na podstawie DMC i ilości miejsc można by obliczyć czy na pasażera przypada 68 kg jak w miejskim, czy 71 kg jak w pozostałych. Dobrze kombinuję? Ale to nie dla nas zadanie, a dla np. "białych czapek" czy ITD. Mam alergię na BUS-y może dlatego, się tak czepiam :D

 

 

Jeżeli podczas pomiaru skrętności kół, na kole zewnętrznym mamy żądaną wartość 20° to czy na wewnętrznym ma być ok. 23°? Aby pomiar wyszedł prawidłowo?

 

Jakie są maksymalne wartości skrętności kół?

 

Czy na egzaminie praktycznym, możemy trafić jedynie na przeprowadzenie badania technicznego: okresowego, dodatkowego czy też na np. ustawienie zbieżności w naczepie trzyosiowej lub pomiar hałasu zewnętrznego. Pytania komisji będą dotyczyły zakresu pytania czy mogą pytać m.in. o wymagany przekrój otworów wentylacyjnych w obudowie całkowitej zbiornika gazu.

 

[ Dodano: 21-06-2013, 22:58 ]

Co tak naprawdę oznaczają dla nas zmiany, które za ok. godzinę wejdą w życie?

Przeglądając Rozporządzenia dotyczące gazu wydaje mi się, że jedynie zmienią się tylko wyciągi ze świadectwa homologacji, które będą wydawane od daty wejścia życie Rozporządzenia.

No i zakłady montujące gaz w pojazdach, znów wyjmą z kieszeni dla naszego "kochanego" rządu. Pytam pod względem egzaminu praktycznego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.