Skocz do zawartości

przyczepa z 93r


arunio112

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie ojciec kupił przyczepe w 93r nigdy jej nie rejestrował mam fakture zakupu izaswiadczenie z przeprowadzonego badania technicznego pojazdu. czy bede mogł ja zarejestrowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy bede mogł ja zarejestrowac???

zapytaj w

Wydział Komunikacji - Starostwo Łosice

Piłsudskiego 6 Łosice

tel (83) 359-03-34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie ojciec kupił przyczepe w 93r nigdy jej nie rejestrował mam fakture zakupu izaswiadczenie z przeprowadzonego badania technicznego pojazdu. czy bede mogł ja zarejestrowac???

Te dwie informacje są sprzeczne :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie badanie jak nie ma DR :?:

 

Może ustalenie danych, a może okresowe pozytywne (wykonane przed 18.10.2012), a może okresowe negatywne wykonane obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, może i od handlarza bo na fakturę i od ................... i jeszcze tysiąc przypadków i klient może wszystko więc po co się pyta? -

A badanie to wczoraj zrobione i co mogę już iść rejestrować?

Dajcie wypowiedzieć się pytającemu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie wypowiedzieć się pytającemu :evil:

 

Udowodniłem Ci tylko, że pytający nie podał żadnych sprzecznych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zabrałem głos - masz rację :cool:

 

[ Dodano: 10-02-2013, 23:37 ]

witam mam pytanie ojciec kupił przyczepe w 93r nigdy jej nie rejestrował mam fakture zakupu izaswiadczenie z przeprowadzonego badania technicznego pojazdu. czy bede mogł ja zarejestrowac???

Tak naprawdę odpowiedź brzmi nie będziesz mógł, chyba, że masz upoważnienie od ojca :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arunio112 - czy przyczepa była nazwijmy to "fabryczna" czy kupiona od jakiejś firmy rzemieślniczej (poweidzmy SAM)?

Jeżeli fabryczna - to jaki producent i jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie badanie jak nie ma DR :?:

A to nie może być badanie przed pierwszą rejestracją w RP :)

No to wypadałoby pobrac PC z czerwona tablica, anie z jakaś faturką na SKP ganiać ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepa fabryczna białorus. to ze jest na ojca to nie problem. problemem jest to ze homologacji nie ma (a tylko producent moze wydac ale gdzie go szukac:) :D ) tak mi powiedzieli u mnie w WK dzis... wiec zostaje isc doo nich jutro i powiedziec ze zrobilem ja SAM :D:D:D:D i wtedy nie ma problemu zadnego z rejestracja tylko koszty troszke wieksze :( dziekuje za odpowiedzi no chyba ze ktos ma pomysl jak to inaczej zrobic tak zeby nie wprowadzac w bład :lol:Pań z urzedu??? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wtedy nie wiem czy nie będzie to przyczepa marki SAM ciężarowo-rolnicza i BT co rok a tak miałbyś co dwa lata. Poza tym czy w tej przyczepie masz nabity nr ramy i TZ?

 

A co do rejestracji i homologacji - była tutaj ostra dyskusja na ten temat. Przyczepa przecież była użytkowana od 93 roku a że nie była zarejestrowana to inna bajka.

 

Jedyne co mnie martwi to nazwa przyczepy - białorus to takiej to nie widziałem nigdy.

Były takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wtedy nie wiem czy nie będzie to przyczepa marki SAM ciężarowo-rolnicza i BT co rok a tak miałbyś co dwa lata. Poza tym czy w tej przyczepie masz nabity nr ramy i TZ?

 

A co do rejestracji i homologacji - była tutaj ostra dyskusja na ten temat. Przyczepa przecież była użytkowana od 93 roku a że nie była zarejestrowana to inna bajka.

 

Jedyne co mnie martwi to nazwa przyczepy - białorus to takiej to nie widziałem nigdy.

Były takie?

To wiesz czy nie wiesz - przyczepa rolnicza marki SAM co ile - bo chcę wiedzieć czy wiesz czy nie wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd mnie wiedzieć jak nie jestem diagnostą?

Była ostra dyskusja o SAMach i jakoś nie czytałem jej do końca ale jeżeli rejestracja na SAM = BT na 1 rok a rejestracja na oryg papierach = BT na 2 lata to lepiej chyba to drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zostaje isc doo nich jutro i powiedziec ze zrobilem ja SAM :D:D:D:D i wtedy nie ma problemu zadnego z rejestracja tylko koszty troszke wieksze :( dziekuje za odpowiedzi no chyba ze ktos ma pomysl jak to inaczej zrobic tak zeby nie wprowadzac w bład :lol:Pań z urzedu??? pozdr

 

Żaden SAM - nie poświadczaj nieprawdy.

 

Ja zrobiłbym tak: dokonałbym sobie jakiejś zmiany w tej przyczepie, co uprawniałoby mnie do złożenia oświadczenia następującej treści: "Oświadczam, że przyczepę Białoruś typ ... wyprodukowałem w ilości jednej sztuki tego typu rocznie". Takie oświadczenie "zastępuje" homologację, więc wtedy wystarczy pobrać tablice tymczasowe, wykonać badanie okresowe po raz pierwszy i zarejestrować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest przyczepa P.SE.-F-12.5 tak mam na fakturze- ... micha_k przy najblizszej okazji zapytam dziewczyn w urzedzie o taka mozliwosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.