Skocz do zawartości

Zabrany DR za brak adnotacji HAK


bartoollo

Rekomendowane odpowiedzi

No w pełni podzielam zdanie Daniela.

Ponieważ załatwiłeś problem, jak zwykle dyplomatycznie, napisz dwa słowa proszę co sądzisz o tym,

Przepisy nie zabraniają poruszania się samochodem bez wpisu HAK w DR. Zabraniają jedynie holowania przyczepy jeśli takiego wpisu nie ma. Nie bardzo widzę podstawy do zatrzymywania z tego powodu DR przez policję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    12

  • Pozio

    11

  • blakop

    10

  • aboz

    8

Top Posters In This Topic

nie u każdego sie da zdemontować :)

w większości haków nowego typu da się zdemontować samą kulę. Widocznie chodzi ci o starsze auta, w których zamontowane są starszego typu haki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - tłumaczenie Policjantowi na drodze, że hak mam, ale nie używam jest pewnie tak samo skuteczne Januszu, jak np. tłumaczenie Tobie podczas badania, że proszę mi instalacji gazowej nie sprawdzać - bo co prawda ją mam, ale z niej nie korzystam, a mój pojazd zasilam wyłącznie benzyną 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przypadek jest z życia wzięty i nie ma co tu polemizować czy policjant ma prawo zabrać czy nie, bo się uparła bestia i zabrała, i kto mu co zrobi ? :] głównie chodziło o to jak ma diagnosta postąpić w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy policjant ma prawo zabrać czy nie, bo się uparła bestia i zabrała,

Ależ on się nie uparł tylko zrobił co do niego należało, gdyż znał przepisy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant jak najbardziej miał prawo zatrzymać DR stosując Art. 132 ust1 pkt7 ustawy PORD. Klient bierze zaświadczenie z badania w zęby i do WK po wpis, jeśli go nie posiada - kierunek SKP, badanie poz. 7.1 i po sprawie. Brak adnotacji "HAK" skutkuje zatrzymaniem DR, które nie ma nic wspólnego z BRD więc moim skromnym zdaniem nijak ma się tutaj pobieranie opłaty z poz. 4.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy szczegółów ciągle. Czy hak był, tylko nikt go nigdy nie badał? Czy tez gość gdzieś zaświadczenie z badania ma, tylko zapomniał zgłosić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy szczegółów ciągle. Czy hak był, tylko nikt go nigdy nie badał? Czy tez gość gdzieś zaświadczenie z badania ma, tylko zapomniał zgłosić??

Policjanta to nie interesuje,,,

więc moim skromnym zdaniem nijak ma się tutaj pobieranie opłaty z poz. 4.1.

Normalny policjant nie skieruje na badanie wiedząc, że wpisu dokonuje WK,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanta to nie interesuje,,,

 

Jasne - ale właściciela nas tak :) Na c mu kolejne badanie HAK jak jedno już ma w kieszeni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanta to nie interesuje,,,

 

Jasne - ale właściciela nas tak :) Na c mu kolejne badanie HAK jak jedno już ma w kieszeni??

No to jak ma w kieszeni to niech dalej je tam trzyma. Bo zamiast dopełnić swój obowiązek to teraz lament sieje, że Policjant wykonał swój obowiązek, a on dalej nie chce swojego wykonać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT"Normalny policjant nie skieruje na badanie wiedząc, że wpisu dokonuje WK,,,"

 

Ponieważ policjant zna przepisy i wie, że;

 

PORD napisał/a:

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

 

1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego:

a) w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska,

 

b) który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 5, lub noszący ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zamiast dopełnić swój obowiązek to teraz lament sieje, że Policjant wykonał swój obowiązek, a on dalej nie chce swojego wykonać

 

A gdzie o tym jest mowa? :?

Pytanie jest o to co zrobić z delikwentem na SKP... A sprawa jak dla mnie prosta:

1. Jak nigdy nie robił dodatkowego na HAK to teraz zrobić

2. Jak już ma badanie, tylko chciało mu się wbijać to nie robić nic tylko odesłać do WK

 

Ponieważ policjant zna przepisy i wie, że;

 

No ale co to ma do rzeczy? Zatrzymanie nie musi równać się skierowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił co do niego należało, gdyż znał przepisy
Nigdzie w przepisach nie jest napisane, że pojazd może być dopuszczony do ruchu jeśli ma wpis HAK w DR, natomiast wyraźnie jest napisane, że zespół pojazdów musi taki warunek spełnić. Nie zastanawia Cię takie, dość nietypowe dla naszych przepisów sformułowanie?

Czy właściciel np. Tico nie może legalnie korzystać z uchwytu do przewożenia rowerów montowanego na kuli haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy właściciel np. Tico nie może legalnie korzystać z uchwytu do przewożenia rowerów montowanego na kuli haka?

Już kiedyś prowadziliśmy taka dyskusje i zdania były podzielone. Ja uważam, że możena legalnie mieć hak nie wpisany do DR i dopuki taki pojazd nie ciągnie przyczepy to brak jest podstaw do zatrzymania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, gdyby ktoś robiąc nam psikusa stworzył normalne przepisy to my i tak wymyślimy coś by się poróżnić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopuki taki pojazd nie ciągnie przyczepy to brak jest podstaw do zatrzymania DR.
Ja pójdę dalej. Nawet jeśli nie ma wpisu HAK i ciągnie przyczepkę, to nie powinno się zatrzymywać dowodu. Można go ukarać mandatem i zakazać dalszej jazdy zespołem pojazdów do czasu kiedy nie uzyska wpisu HAK do dowodu. Z taką sytuacją kiedyś się spotkałem na drodze.

 

[ Dodano: 14-02-2013, 09:00 ]

tak wymyślimy coś by się poróżnić,,,
Janusz, my tylko przedstawiamy swoje stanowiska :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet, gdyby ktoś robiąc nam psikusa stworzył normalne przepisy to my i tak wymyślimy coś by się poróżnić,,,

:ok

niestety dosyć czesto mamy takie sytuacje,

 

a co do haka to raczej sprawa powinna być jasna bo nie jest to wyposażenie standardowe i nawet nowy pojazd posiadający hak-montowany fabrycznie też uzyskuje dodatkowy wpis w DR,więc policja jakims sposobem musi te przepisy egzekwowac, a że samo pouczenie jak wiemy nie wiele daje to jest taka a nie inna kara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja jakims sposobem musi te przepisy egzekwowac, a że samo pouczenie jak wiemy nie wiele daje to jest taka a nie inna kara
Hola, hola. Policjant podobnie jak diagnosta posługuje się przepisami. Nie ma podstaw do zatrzymania DR, to nie powinien zatrzymać. I funkcje prewencyjne nie mogą być poza prawem.

 

Załóżmy, że w rzeczonym przypadku kierowca ciągnął przyczepę i za to zatrzymano dowód (brak wpisu hak), to i tak nie ma podstaw do skierowania na DBT. Pozostaje zatem

1. Jak nigdy nie robił dodatkowego na HAK to teraz zrobić

2. Jak już ma badanie, tylko chciało mu się wbijać to nie robić nic tylko odesłać do WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola. Policjant podobnie jak diagnosta posługuje się przepisami.

Lubisz się upierać przy swoim ?

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

-uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz się upierać przy swoim ?
Nie. I nie twierdzę, że jestem nieomylny.
1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

-uzasadnionego przypuszczenia' date=' że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.[/quote']Przeoczyłem ten przepis. Niedługo siedzę w branży diagnostów i czasem zdarza mi się coś zapomnieć :x

I trochę niefortunnie zrozumiałem to co napisał Janusz S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... O co cała ta dyskusja? Facet jeździ z hakiem, którego nie wbił w dowód. Nikt go za to do więzienia nie wsadza i ze skóry nie obdziera, ale jak najbardziej Policjant zatrzyma dowód - moim zdaniem słusznie. Janusz 60 zacytował dlaczego i gra.

Tryb postępowania żeby odebrać raczej tez dość prosty. Albo jedno, albo drugie, więc o czym te 4 strony jałowej polemiki? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamontuję sobie w busie przegrodę za pierwszym rzędem siedzeń i spełniam warunki dla VAT-1 to oznacza, że muszę mieć badanie vatowskie i wpis do DR? Nie! Jeśli będę potrzebował to sobie zrobię badanie i wpiszę. A jeżeli przerobię autobus tak, że będzie spełniał warunki na 100km/h to mam obowiązek posiadania wpisu do DR? Tak samo jest z hakiem jeśli będę potrzebował poruszać się zespołem to sobie wpiszę. Janusz60, czy twoim zdaniem pojazd dla którego producent nie przewidział możliwości holowania przyczepy nie może zamontować haka będącego podstawą do uchwytu na rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcs - to że mam butlę i parownik pod maską, to jeszcze nie znaczy, że z tego korzystam!! Jak będę sobie chciał jeździć na gaz, to wtedy to zalegalizuję. Do tego czasu nie chcę awet mieć badane tego!!

 

Czy dobrze rozumiem Twoją filozofię abcs?? Proszę - odpowiedz mi konkretnie - pominiesz mi instalację LPG na badaniu jeśli tylko powiem, że z niej nie korzystam (wpisu w DR tez jeszcze nie mam)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.