Skocz do zawartości

U kogo najtaniej niecodzienne badanie zgodności?


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

Ile byście skasowali za badanie zgodności pojazdu zabytkowego - Fiat Seicento z gazem?

 

To nie żart - proszę o poważne odpowiedzi. A dodatkowo - czy wymagalibyście opinii rzeczoznawcy? Zakładam, że wniosek o badanie będzie kompletnie wypełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazdu zabytkowego - Fiat Seicento z gazem?

 

Seicento?? Zabytkowy :?::?::?::shock::shock:;D

 

Masz opinię konserwatora zabytków? Wrzuć skan lub foto. Pliis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seicento?? Zabytkowy :?::?: :?::shock: :shock: ;D

 

Pisałem, że to nie żart.

 

Ja się w żadne opinie konserwatorów nie bawię. To Seicento spełni definicję zabytku po wpisie do inwentarza muzealiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale on przed badaniem musi chyba być zabytkiem, a nie po. Przecież inaczej się nie da. Konserwator dokonuje wpisu do rejestru zabytków na podstawie opinii rzeczoznawcy z listy rzeczoznawców zatwierdzonej przez generalnego konserwatora zabytków. A później badanie techniczne.

Seicento? No jakim cudem??.

Przepraszam, że nie na temat ale strasznie jestem ciekawy jak?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale on przed badaniem musi chyba być zabytkiem, a nie po.

 

To będzie - dam Ci papier, że pojazd został wpisany do inwentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co.... :?: Jeszcze w dół... :?::?: Miej trochę litosci dla "drobnych"prywaciarzy na SKP...

 

No to dobra - 161 zł. A kto dokłada jakie gratisy? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - ja się pytam o to muzeum co to za jedne :)

 

Aha... Miałbym ciekawy eksponat do tego muzeum... Mogę się "zapisać"? :)

 

No dobrze ale on przed badaniem musi chyba być zabytkiem, a nie po. Przecież inaczej się nie da.

 

No powiedzmy, że tak. Ale co do reszty to nie uważałeś, a była już tu wielokrotnie mowa o tym, że konserwator to nie jedyna droga do zabytku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym ciekawy eksponat do tego muzeum... Mogę się "zapisać"? :)

 

Wiesz, co innego ja - skromny urzędnik z zarobkami jak to w WK. Ale żeby Ciebie nie było stać na coroczne badanie i OC? ::D

 

Jaki to eksponat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba widzisz z jakiego rejonu on pochodzi... :x:D

 

:D

 

A żeby jeszcze podgrzać atmosferę zabytkowości - w czerwcu montuję niebieskie koguty i syrenę o zmiennym tonie - legalnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś przegapił czerwcową zmianę PORD? :cool:

 

Jak coś wiesz, to pisz... Przyznaję, że nie czytałem jeszcze wnikliwie tego PoRD.

 

[ Dodano: 20-02-2013, 23:34 ]

Aaaaa - już dojrzałem :)

Wiesz - temat mnie nie parzy i nie ziębi, więc się nie interesowałem, ale w końcu skończą się dylematy, co robić z lampkami na zabytkowych strażach itd...

 

Ale używać i tak nie wolno, więc... Niby coś tam masz, ale nigdy tego nie używasz... Na co to komu? Wiesz - rozmawiałem z dziewczynami od Ciebie z Wydziału - podobno w innych kwestiach też masz takie właśnie problemy... ;)

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

no wiec ja wtrace swoje 4 grosze:)

 

zabytkiem moze byc wszystko wyprodukowane nawet miesiac temu:)

 

zalezy od podejscia...

 

dalej, nie kazdy zabyek musi byc wpisany u konserwatora zabytków, muzeum, kolekcja i inne....

 

wymaganie opini rzeczoznawcy przy badaniu zgodnosci pojazdu powiedzmy to "normalnego" zalatuje pod probe wyłudzenia i juz to ktos udowodnił;p;p nie ja;p;p

 

aaaaa stacja ma chyba badac zgodnosc pojazdu z homologacja iiiiii papierkiem takim fajnym jednym:)

 

czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącasz to już chyba ze czwarty raz

 

Rzekłbym, że to wtrącenie trąci już zabytkiem...

 

aaaaa stacja ma chyba badac zgodnosc pojazdu z homologacja iiiiii papierkiem takim fajnym jednym:)

 

Zabytku? z homologacją? :shock::what::what::what::what::what::what:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącasz to już chyba ze czwarty raz

 

Rzekłbym, że to wtrącenie trąci już zabytkiem...

 

aaaaa stacja ma chyba badac zgodnosc pojazdu z homologacja iiiiii papierkiem takim fajnym jednym:)

 

Zabytku? z homologacją? :shock::what::what::what::what::what::what:

 

 

 

tak... wbrew pozorom takie rzeczy zabytki tez maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... wbrew pozorom takie rzeczy zabytki tez maja

 

Ale ustawowo są wyłączone z takiego wymogu :)

 

a i owszem:) bo jak by przyszło szukać takiego czegoś na autouniona z 30 roku to powodzenia;p

 

[ Dodano: 21-03-2013, 13:05 ]

dlatego napisałem i.... jeżeli masz homologacje na dany model to ona się zgadza z papierkiem (wszyscy wiemy jakim) a jeżeli homologacji nie mamy to mamy papierek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.