Skocz do zawartości

Nie ustalenie brakujących parametrów podczas OBT


tomasz10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie przeprowadziłem okresowe badanie ciągnika rolniczego stary dowód wbiłem pieczątke i po miesiącu telefon z wydziału komunikacji dlaczego nie ustalono danych o1,o2,g.Co zrobic w takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic w takiej sytuacji

 

Ustalić na wniosek klienta lub skierowanie z WK i skasować 60 zł. W okresowym nie ma obligatoryjnego ustalenia danych brakujących w DR (chyba, że okresowe przed rej w RP). Jest to raczej dobra wola diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobic w takiej sytuacji

 

Albo - wytłumaczyć, że zgodnie z zakresem wykonanego badania nie miałeś obowiązku ustalenia takich danych (no chyba, że to jeszcze starszy DR i był wpis np. masa własna "0").

 

Albo - pomóc urzędnikowi i nie narażać właściciela na dodatkowe koszty - wystawić zaświadczenie z wpisanymi danymi.

 

Albo - zaproponować badanie dodatkowe - ustalenie danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to raczej dobra wola diagnosty.
Mozna to i tak ująć...
(no chyba' date=' że to jeszcze starszy DR i był wpis np. masa własna "0"). [/quote'] Takie owszem sa w glownej mierze w starszych DR ale mozna tez trafić i w nowych DR...
Albo - pomóc urzędnikowi i nie narażać właściciela na dodatkowe koszty - wystawić zaświadczenie z wpisanymi danymi.
Oczywiscie ze będzie to uklon w stronę wlasciciela pojazdu.Myślę ze wystarczy zrobić koręktę takiego badania/nie jestem komputerowcem-ale myślę ze jest taka mozliwośc.../
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym o skierowanie, bo większość urzędników jest przekonanych, że przy badaniu okresowym ustalenie danych jest naszym obowiązkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo większość urzędników jest przekonanych, że przy badaniu okresowym ustalenie danych jest naszym obowiązkiem.

 

To niestety racja, a powód jest prosty - nie mają pojęcia o zakresach badań.

 

A z drugiej strony - są stacje, które zawsze przy okresowym drukują tabelkę ze wszystkimi danymi, a urzędnicy szybko się do tego przyzwyczajają i zaczynają wymagać od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzędnicy szybko się do tego przyzwyczajają i zaczynają wymagać od innych.

I jest przyzwyczajenie wyniesone jeszcze z czasów kiedy nie było badania 6.9 - ustalenie danych.

Wracją z WK klienta z zaświadczeniem i informacją, że "diagnosta powinien był to ustalić"

A u zonk!

Bo diagnosta chce za to 60 zł a o tym klientowi w WK już nikt nie powiedział.

Innymi słowy:

w WK sugerują że to ustalanie brakujących danych ma być za darmo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w WK sugerują że to ustalanie brakujących danych ma być za darmo :evil:

 

Pewnie niektóre tak.

Ale tez nie czarujmy się. Wiele SKP zrobi to właśnie za darmo przy okazji ostatniego okresowego w danym DR...

I jak myślisz - klient wybierze następnym razem taką stację, czy takiego pazernego gościa jak Ty co jeszcze chce go na 60 zł skubnąć? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są stacje, które zawsze przy okresowym drukują tabelkę ze wszystkimi danymi, a urzędnicy szybko się do tego przyzwyczajają i zaczynają wymagać od innych.

 

Za szybko poleciałeś, nie przy każdym OBT lecz co najwyżej jeśli brak miejsca w DR i ja tak właśnie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przy każdym OBT lecz co najwyżej jeśli brak miejsca w DR i ja tak właśnie robię.

Dokładnie, oraz w przypadku wymiany DR przy zmianie właściciela ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz w przypadku wymiany DR przy zmianie właściciela ,,,

Skąd niby diagnosta ma wiedzieć, że zaszła zmiana właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uzupełniałem dobrowolnie jak się kończył DR ale mi się odechciało po kilku telefonach z WK z pretensjami, teraz nie uzupełniam bo nie mam takiego obowiązku :razz:

 

Jak będą coś chcieli to poproszę o skierowanie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uzupełniałem dobrowolnie jak się kończył DR ale mi się odechciało po kilku telefonach z WK z pretensjami, teraz nie uzupełniam bo nie mam takiego obowiązku :razz:

U mnie wprost przeciwnie, WK prosił abyśmy uzupełniali. Co kraj, to obyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd niby diagnosta ma wiedzieć, że zaszła zmiana właściciela?

Z rozmowy z właścicielem,,,

Rozumiem, że wówczas wystawiałeś zaświadczenie, pomimo, że jeszcze były wolne miejsca w DR na wpisanie terminu?

A jeśli tak to jak Twoim zdaniem ma się to do zapisu z DZ 966:

9. W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego pojazdu w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli tak to jak Twoim zdaniem ma się to do zapisu z DZ 966:

Normalnie, jak wiele innych szczegółów niezgodnych z przepisami a uzgodnionych z WK.

Już dawno się tu zgodziliśmy, że nasze przepisy często są nieżyciowe,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie,

Pamiętasz, kiedys na forum było zamieszczone orzeczenie sądu (o ile dobrze mamietam to zamieścił je Praktyk) z którego wynikało, że tylko w przypadku braku miejsca w DR można wydać zaswiadczenie. Fakt, że podejście sadu było nieżyciowe ale wyrok jednak nie pozostawiał złudzeń w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy:

w WK sugerują że to ustalanie brakujących danych ma być za darmo :evil:

I pisze to Ten, któremu nie przeszkadza wykonanie za darmo wszystkich czynności badania okresowego przy powypadkowym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko poleciałeś, nie przy każdym OBT lecz co najwyżej jeśli brak miejsca w DR i ja tak właśnie robię.

 

Taki skrót myślowy. Dokładnie o to chodziło. Ty tak robisz i powiedzmy spora część stacji w okolicy też tak robi. A tu nagle trafi się stacja, która nie robi - to urzędnik niezadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przy każdym OBT lecz co najwyżej jeśli brak miejsca w DR i ja tak właśnie robię.

Dokładnie, oraz w przypadku wymiany DR przy zmianie właściciela ,,,

Chciałem kiedyś pomagać wydziałowi i dawałem zaświadczenie z poprawionymi danymi i wpisem (powodu) zmiana właściciela.

To dostałem odpowiedź,że zaświadczenie wystawiamy gdy jest negatyw lub koniec dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem odpowiedź,że zaświadczenie wystawiamy gdy jest negatyw lub koniec dowodu.

Literalnie to odpowiedź była prawidłowa, bo taki tryb postępowania wynika wprost z zapisów rozporządzenia. Zreszta jak była jakaś niezgodność z DR to pasowało dać N a nie P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.