Skocz do zawartości

motorower


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

chąc zarejestrować motorower ( komar 71rok ) na pojazd zabytkowy od czego zacząć

mam tylko stary dowód rejestracyjny i umowę kupna-sprzedaży no i "komara"????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie utrudniaj sobie życia i rejestruj normalnie ...

 

ps innym też nie utrudniaj ...

MI nie określił wzoru tablicy zabytkowej motorowerowej ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja na zabytek to tylko 1 plus - bezterminowe badanie (zamiast co 2 lata).

 

Natomiast minus jest taki, że taki pojazd musi zostać wpisany do ewidencji zabytków u konserwatora (a to może wiązać się z pewnymi ograniczeniami np. co do przeróbek).

 

Jeśli chcesz nadal na ten zabytek to musisz zacząć od konserwatora - zapewne będziesz musiał wypełnić tzw. białą kartę. Po wpisie do ewidencji zabytków wykonujesz badanie zgodności i rejestrujesz.

 

Na chwilę obecną taki zabytkowy Komar nie będzie wyróżniał się z tłumu żółtą tablicą, bo do motorowerów nie ma takowych, ale jest projekt rozporządzenia, że od czerwca będzie można stosować zabytkową tablicę motocyklową. Nie wiadomo jednak, czy ten projekt wejdzie w życie, a poza tym wizualnie będzie do kitu wyglądała taka duża tablica na Komarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moment - ja czytam, że dowód rejestracyjny jest, umowa jest... A gość pyta jak zarejestrować, tak? No po prostu iść do Wydziału Komunikacji i zarejestrować na siebie :) Po co zabytki, unikaty?? Jest zarejestrowany, to tylko wyrobić nowy dowód na siebie i wszystko. Przed wizytą w WK jedziesz tylko na stacje zrobić badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że owy motorower nie posiada tablicy rejestracyjnej bo został wyrejestrowany, miałem takie przypadki.

 

Jeśli został wycofany na stałe (wyrejestrowany) jeszcze pod rządami poprzedniego PORD sprzed 1997 to w zasadzie powinien podlegać powtórnej rejestracji nawet bez opinii na unikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a gdzie to pisze ? :)

 

Wprost nigdzie. Ale wystarczy przeczytać poprzednie PORD (i powody wyrejestrowania) oraz obecne PORD (i powody wyrejestrowania) - wnioski nasuną się same. Nie było żadnego okresu "ochronnego", podczas którego właściciele pojazdów wyrejestrowanych (np. z powodu nieużywania) musieliby przywrócić pojazd pod rządami obecnego PORD. Dlatego (potwierdzają to orzeczenia sądów czy SKO) nie można ich pozbawiać możliwości przywrócenia pojazdu do ruchu, bo wyrejestrowując pojazd mieli taką możliwość. Mam w pracy ciekawe orzeczenie na ten temat - z którym się na dodatek zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jednak ktoś gdzieś tam w Polsce może uznać, że wycofany na stałe wtedy, oznacza to samo co dziś, a dane SKO nawet w odwołaniu może to podtrzymać... Głowy bym nie dawał za wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
chąc zarejestrować motorower ( komar 71rok ) na pojazd zabytkowy od czego zacząć

mam tylko stary dowód rejestracyjny i umowę kupna-sprzedaży no i "komara"????

 

 

zrób żeby pojazd przestał być "komarem" a stał się komarem :)

 

jeżeli chcesz tylko oszczędzić na przeglądach... to lepiej sobie odpuść... pasja to coś więcej niż aby tylko oszczędzić...

 

jeżeli chcesz go wieśniaczyć (bajerowac tiuningowac itp) to lepiej sobie odpusc...

 

jeżeli uważasz ze wyremontujesz i sprzedasz za milijony .... to lepiej sobie odpuść, nie opłaca się...

 

a jeżeli jesteś prawdziwym miłośnikiem, bez słomianego zapału... to idź do konserwatora zabytków z dobrze wypełnioną biała kartą, po wpis, później badanie zgodności i WK... proste nie? :)

 

[ Dodano: 21-03-2013, 12:59 ]

a to ja tak podchwytliwie...

 

jaki masz model tego komara?

 

[ Dodano: 21-03-2013, 13:02 ]

a do Panów... pojazd wyrejestrowany przed 97 nabył pewne prawa, i późniejsze ustawy nie mogą go tych praw pozbawić,

 

PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później badanie zgodności i WK... proste nie?

Nie takie proste jak by sie mogło wydawać, bo przepisy nie przewidują aby motorower mógł być zabytkiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie proste jak by sie mogło wydawać, bo przepisy nie przewidują aby motorower mógł być zabytkiem :?

 

Które przepisy masz na myśli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto ci takich głupot naopowiadał?

 

ze nie ma wzoru tablic rej które są tylko wyróżnikiem to wcale nie znaczy ze nie może być zabytkiem...

 

może jak najbardziej, liczy się forma prawna a nie to co przykręcone z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze nie ma wzoru tablic rej które są tylko wyróżnikiem

 

O to własnie mi chodzi. motonita, jak Twoim zdaniem można ten problem rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki problem? gdzie ty widzisz problem?

 

ja mam komara jeszcze na zielonej tablicy i jest to zabytek (wpisany u konserwatora i ma wszystkie przywileje, ochronę prawna etc...) de facto tak samo jest z 71 jak twój...

 

jaki ty masz model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Twoim zdaniem można ten problem rozwiązać?

 

Nijak. Ma tablice normalne. A w tej chwili ma wejść przepis, że na wniosek będziesz mógł motocyklowe zabytkowe założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tablice normalne

Ok

na wniosek będziesz mógł motocyklowe zabytkowe założyć

Trochę śmiesznie to będzie wyglądało :? ale jeśli pozwalają na to przepisy to lepszy rydz niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Twoim zdaniem można ten problem rozwiązać?

 

Nijak. Ma tablice normalne. A w tej chwili ma wejść przepis, że na wniosek będziesz mógł motocyklowe zabytkowe założyć.

 

wiesz ja już słyszę ze to ma wejść od ponad roku :( a mi 2 motorowery już wpisane czekają na zółte blachy... a w remoncie w ostatniej fazie kolejne 2...

 

powiem ci szczerze ze znalazłem sposób trochę żeby to obejść... ale w przypadku dla szpanu... to nie ma sensu...

 

ja chce dostać cała literę i muszę nazbierać 9 pojazdów:)

 

RST1M RST2M RST3M RST4M RST5M RST6M RST7M RST8M RST9M

 

[ Dodano: 21-03-2013, 14:00 ]

Trochę śmiesznie to będzie wyglądało :? ale jeśli pozwalają na to przepisy to lepszy rydz niż nic.

 

ALE JAKI RYDZ JAKIE NIC? czy ty powiesz o co ci chodzi? bo zalatujesz handlarzem który kupił komara za 100 za 100 chce go odremontować i sprzedać za 10000000000000

 

 

pytam się dalej jaki masz problem, ze co ze na aukcji nie pochwalisz się zółtym kolorem blachy?

bo ja dalej nie rozumie...

 

pytam jaki masz model komara a ty nawet tego nie potrafisz owieziec?

 

HANDLARZ ;P;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zalatujesz handlarzem który kupił komara za 100 za 100 chce go odremontować i sprzedać za 10000000000000

Jakim handlarzem :shock:

pytam jaki masz model komara

Dlaczego sadzisz, że ja mam jakiegoś Komara :?: Cośc ci się motonita, pomieszało, chyba niezbyt uważnie czytasz posty. Komara to ja nigdy nie miałem i nawet nie mam najmniejszego zamiaru go kupować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci szczerze ze znalazłem sposób trochę żeby to obejść... ale w przypadku dla szpanu... to nie ma sensu...

 

Jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.