Skocz do zawartości
JANMAR

STACJA SQL - problemy

Rekomendowane odpowiedzi

JANMAR

Witam. Po imporcie badań do nowego programu SQL brakuje załączników DIP. Tworzyliśmy własną bazę DIP-ów, która była dla nas bardzo ważna i pomocna. OK, nie ma tego. Tworzymy swoją nową bazę.

Kolejny problem dotyczy pozycji Kartoteki - Zarządzanie słownikami - Urzędy. Po imporcie badań pojawiły się bliżej nieokreślone znaki "chińskie literki", których nie było w starym programie. Mimo ukrycia ich są one widoczne podczas wyboru urzędu w nowym badaniu. Obiecano nam, że będzie to poprawione podczas najbliższej aktualizacji programu. Jak do tej pory mimo aktualizacji nadal widoczne są te "kwiatki".

Następna sprawa.

W starym programie po wpisaniu numeru rejestracyjnego była udostępniona możliwość przejrzenia całej historii przeglądów danego pojazdu. W tej chwili najpierw trzeba wejść w Rejestr BTP, wybrać cały zakres czasowy wpisać numer i sprawdzić. Oczywiście po wyjściu z rejestru zapamiętane zostaje ostatnie kryterium wyszukiwania, które nieopatrznie nie zostało usunięte i ponownie wyświetla się zakres i numer pojazdu jaki był szukany. Trzeba usunąć numer i wybrać kolejny zakres ... np badania z ostatniego dnia.

Możliwość, jaką dawał nam stary program była bardzo pożyteczna, gdyż ukazywało nam historię tego, co działo się z danym pojazdem, czy był klientem naszej stacji (po wymianie dowodu tego nie widać) czy miał kiedyś zabrany dowód za usterki. Teraz można to zobaczyć tylko z poziomu Rejestru BTP. Troszkę jest to uciążliwe, gdyż jak mawiają ... przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka.

Pozdrawiam Pana Norberta oraz wszystkich forumowiczów licząc na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

Rozmawialiśmy już troszkę o tym.

Nie wdając się ponownie w szczegóły - proszę jednak poczekać na kolejne aktualizacje, kilka spraw jest już zmienionych.

Mam nadzieję, że za kilka tygodni zapomnimy o problemie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501

Nie wiem czy to problem ale podepnę się tutaj. Mianowicie rozchodzi mi się o wybór pozycji w wyborze np rodzaj pojazdu, marka, rodzaj paliwa... , w DIPie czy też danych z badania, jak rozwinę i najadę kolorem na pozycję i "dziubnę" enterem to nie zostaje wybrana ta podświetlona pozycja. Muszę ją klepnąć myszą lub spacją. Następna rzecz to zamykanie się programu, bardzo często jest tak , że po zamknięciu pozostaje na pasku ikona programu (czasami znika), który jest teoretycznie zamknięty i przy wyłączeniu komputera wyświetla się informacja, że ten program jest niezamknięty. Czas nie gra roli, któregoś razu zamykałem komputer godzinę po zamknięciu programu i w dalszym ciągu pojawiła się ta informacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Norbert Jezierski

Adam - mogę Cie prosić o telefon do naszej firmy ?

Robiliśmy kilka testów i tylko w jednym miejscu coś poszło nie tak.

Może mógłbyś nam wyjaśnić i pokazać, na czym dokładnie polegają Twoje problemy ?

Zapraszam 8-16 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi