Skocz do zawartości

żołte żarówki


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

...Okej, zgodzę się z Wami, że wg UoRD nie mogę mieć żółtych świateł. Niemniej jednak, w Polsce obowiązuje umowa międzynarodowa zwana Konwencją Wiedeńską o Ruchu Drogowym (Polska jest jednym z sygnatariuszy)

 

W niej w artykule 33 paragraf 1 przeczytamy, ze żółte światła są dopuszczalne.

 

i co wy na to? ...

A to nie jest tak,że jak przyjedzie ktoś z kraju innego niż RP będącego sygnatariuszem w/w Konwencji do RP to może jeździć z żółtymi żarówkami o ile przepisy w jego rodzimym kraju to dopuszczają.

Tak mi się wydaje.

Poza tym nie pamiętam dokładnie czy nie było zmian lub dodatkowych przepisów w tej sprawie, po prostu daaaaawno temu tę Konwencję przeglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok blakop... ale czy w takim wypadku policja ma prawo zabrać mi dowód? nie

 

Moim zdaniem ma. Jeśli jest to pojazd zarejestrowany w kraju.

 

ja trzymam się przepisów nadrzędnie obowiązujących...

 

Konwencja nie ma takiego charakteru w tym przypadku. Powtarzam - możliwość poruszania się to jedno, techniczne dopuszczanie do ruchu co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w konwencji nie ma napisane nic o pojazdach z innego kraju...

 

i konwencja ma charakter obowiązujący bardziej nic pord

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i konwencja ma charakter obowiązujący bardziej nic pord

 

To po co w ogóle PoRD? 8)

Baaaa - po co całe prawo unijne (bo akurat żółte żarówki to w całej unii obowiązują białe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pytam sie po co... prawo to prawo...

 

czyste zasady, jasne kolejności i ta konwencja obowiązuje ponad pord

 

wiec

 

diagnosta nie ma prawa nie podbic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej zasadzie to i anglika powinieneś w kraju rejestrować. I auto z symetrycznymi światłami. I wiele wiele innych... Ty eź się w necie na same te angliki ogłoś, że załatwiasz. Sukces murowany :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie o zółte żarówki pytam;pp a anglika... no muszę to przemyśleć;p

 

czyli nie macie argumentów które zgodnie z prawem nie pozwalają jeździć z zółtymi żarówkami i które dają możliwości diagnoście niepodbicia przeglądu z zółtymi żarówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie macie argumentów które zgodnie z prawem nie pozwalają jeździć z zółtymi żarówkami i które dają możliwości diagnoście niepodbicia przeglądu z zółtymi żarówkami?

Jak nie mamy. Dz. U. 108 (PoRD), Dz.U. 32 (Warunki techniczne) i jak się pojawisz się u mnie to zarobisz N na podstawie stosownego zapisu w Dz. U. 996 (Zakres i sposób wykonywania BT). Następnie możesz podać mnie do sądu, że nie możesz poruszać się swoim pojazdem zgodnie z Konwencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no muszę to przemyśleć;p

 

No co tu myśleć? Przecież sam piszesz że jest konwencja. Konwencja mówi, że możesz jeździć to i diagnosta musi podbić, nie? I żarówki tak przejdą i kierownica i lusterka i co tm jeszcze... I na odwrót też!!! W Anglii normalnie zarejestrujesz i przejdziesz badania autem bez zmiany lusterek i świateł :evil:

 

Mylisz podstawowe sprawy - Konwencja określa wymagania dla pojazdów będących w ruchu. Ale kwestie zasad technicznego dopuszczania ich do ruchu reguluje prawodawstwo krajowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Konwencji w załączniku 5 znalazłem taki przepis:

-3.

Nie naruszając postanowień artykułu 3 ustępu 2 litera a) niniejszej konwencji, każda Umawiająca

się Strona może poddać pojazdy samochodowe, które rejestruje, oraz przyczepy, które dopuszcza do

ruchu zgodnie ze swoim ustawodawstwem wewnętrznym, przepisom uzupełniającym lub bardziej

rygorystycznym niż postanowienia niniejszego załącznika.

 

http://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/i/infrastruktura-rowerowa_3000//documents/konwencja_wiedenska.pdf#page=6&zoom=auto,0,611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Konwencji w załączniku 5 znalazłem taki przepis:

-3.

Nie naruszając postanowień artykułu 3 ustępu 2 litera a) niniejszej konwencji, każda Umawiająca

się Strona może poddać pojazdy samochodowe, które rejestruje, oraz przyczepy, które dopuszcza do

ruchu zgodnie ze swoim ustawodawstwem wewnętrznym, przepisom uzupełniającym lub bardziej

rygorystycznym niż postanowienia niniejszego załącznika.

 

http://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/i/infrastruktura-rowerowa_3000//documents/konwencja_wiedenska.pdf#page=6&zoom=auto,0,611

I po temacie. Po raz kolejny ktoś przeczytał przepis jaki mu odpowiada, ale bez przyległości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba miałem ciut racji pisząc to:

 

A to nie jest tak,że jak przyjedzie ktoś z kraju innego niż RP będącego sygnatariuszem w/w Konwencji do RP to może jeździć z żółtymi żarówkami o ile przepisy w jego rodzimym kraju to dopuszczają....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie macie argumentów

 

My mamy, tylko Ty ich nie czytasz, zaślepiony jednym zdaniem z konwencji i z uporem maniaka chcesz udowodnić jaki to diagnosta zły, głupi i niedouczony. Zapraszam do mnie to zobaczysz jakie prawa ma diagnosta i co może...

 

czyli chyba miałem ciut racji pisząc to:

 

Oczywiście - na tej zasadzie niemiec nie dostanie kwita w Polsce za brak gaśnicy, a polak w Niemczech za brak apteczki...

 

analizuje... dajcie mi troszeczke:)

 

Dobrze by było jakbyś najpierw analizował, a potem ustawiał po kątach ludzi z tym jakie mają prawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jakbyś najpierw analizował,

Daj spokój, skoro "motonita" lepiej zna swoje prawa, po co wyprowadzać go z zachwytu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie to zobaczysz jakie prawa ma diagnosta i co może...

 

Przyjedzie ale wtedy gdy:

"czy jak bym do was przyjechał podbili byście mi przegląd?" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.