Skocz do zawartości

Jak przerejestrować niesprawny pojazd?


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

mam zbior zlomków :) i chce by było wszystko prawilnie:)

 

Zgłoś auto do przerejestrowania. W ostateczności dostaniesz czerwone tablice i czasówkę. A potem... niech się dzieje wola nieba, ty zgłosiłeś kupno, a czasówki ci nikt siłą nie zabierze...

 

niby jest to pomysł... ale kolego taka działalnosc zmusiła by mnie do sprzedania tego co mam... kwota jaka by za to wyszła przekracza 3 zera z dwojką na "przedzie"

 

[ Dodano: 31-03-2013, 13:38 ]

a wątek jest po to by:

 

1 Jezdzic na czarnych :)

2 Nikt nigdy niezarzucił mi ze czegos niedopałniłem:)

 

a policja tez niemoze zabrac mi dowodu bo:

 

mam przeglad, mam OC, mam wpis, mam zgłoszenie podbite przez WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • michal_k

    10

  • motonita

    9

  • elliot

    3

 

Kara jest. Nie przerejestrowując pojazdu na czas i przyznając się do tego podczas kontroli drogowej narażasz się na zatrzymanie DR. Taka konstrukcja sankcji już funkcjonuje i się z nią spotkałem.

 

o to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie... i po to jest ten wątek:)

 

szukam furtki ktora da mo troche czasu legalnego... wiadomo predzej czy pozniej i tak przerejestruje...

 

ale musi sie 9 uzbierac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykazać, że de facto obowiązku rejestracji nie ma.

 

Jest.

Art. 78. 2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

 

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De facto nie ma skoro wyraźnie nabycie oddzielone jest od zmiany danych.

Ja uważam, że dotyczy to przypadku kiedy ktoś już nie posiada DR ponieważ pojazd dalej odsprzedał.

Jeśli nabył pojazd i DR posiada to i ma obowiązek zgłosić stosowne zmiany.

Ponadto zawiadomieniem jest złożony wniosek o rejestrację pojazdu - jak słusznie zauważył blakop

 

[ Dodano: 02-04-2013, 00:06 ]

teraz pytanie co jest stanem faktycznym

No jak to co?

To jaki stan jest obecny.

Jeśli w DR masz wpisane, że pojazd posiada silnik o pojemności 500 cm3, a zgodnie ze stanem faktycznym posiada 1000cm3 (bo kiedyś ktoś zmienił) to masz obowiązek to zgłosić.

Jeśli zgodnie z DR właścicielem jest Henryk Kowalski, a zgodnie ze stanem faktycznym Jan Nowak (ponieważ go nabył) to Nowak ma obowiązek to zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motonita, przeczytaj dokładnie.

 

Art. 78. 2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

 

1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa określa treść pewnego obowiązku. I tyle. Nie mówi jak, na jakim druczku, za jaką opłatą, w jakim trybie itd. Bo nie na to jest miejsce w ustawie. Uregulowanie sposobu realizacji tego obowiązku jest w rozporządzeniu. I rozporządzenie mówi, że takie zawiadomienie przyjmuje się od właściciela w formie złożonego przez niego wniosku o rejestrację. To wszystko!! Ustawa też jak zaznaczono wyraźnie mówi, o konieczności zmiany danych w DR. A tu z kolei też rozporządzenie wyraźnie określa jak się to odbywa (wymiana DR).

 

Więc po co ta cała filozofa? Nie wiem.

 

Zawiadomić sobie Urząd możesz o czymkolwiek. A Urząd każde pismo klienta ma obowiązek przyjąć. Możesz nawet napisać, że wczoraj na obiad zupa była za słona - i urząd przyjmie ten wniosek, bo co ma zrobić? Na kopii pisma muszą Ci przybić pieczątkę wpływu. Po czym odpowiedzą Ci, że jako Urzędowi nic im do tego. Pytanie, co Ty niby chcesz sobie z tym "potwierdzeniem zgłoszenia" zrobić??

 

Na dzień dzisiejszy istnieje obowiązek "przerejestrowania pojazdu". Masz na to 30 dni. Niedotrzymanie tego terminu nie niesie ze sobą jak na razie żadnych czysto administracyjnych konsekwencji - ale już w ruchu drogowym jak najbardziej tak. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A moze mi ktos powiedziec co grozi za niezarejestrowanie w ciagu 30 dni pojazdu sprowadzonego?
Nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec co grozi za niezarejestrowanie w ciagu 30 dni pojazdu sprowadzonego?
Nic...

 

Dokładnie, co najwyżej przy kontroli policjant zatrzyma DR za nie przerejestrowanie pojazdu w terminie 30 dni od zakupu. Na moim terenie spotyka się coraz więcej takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec co grozi za niezarejestrowanie w ciagu 30 dni pojazdu sprowadzonego?

Najpierw powiem że Kolega pisze nie w tym temacie!!!!!

Trzeba troszkę poczytać ustawę PoRD

 

7. Właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.

 

5. Zatrzymany dokument pojazdu zarejestrowanego za granicą, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1 pkt 4 i 6, pozostawia się w jednostce Policji przez okres 7 dni. Po upływie tego terminu dokument przekazywany jest przedstawicielstwu państwa, w którym pojazd jest zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec co grozi za niezarejestrowanie w ciagu 30 dni pojazdu sprowadzonego?

Najpierw powiem że Kolega pisze nie w tym temacie!!!!!

Trzeba troszkę poczytać ustawę PoRD

 

7. Właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.

 

5. Zatrzymany dokument pojazdu zarejestrowanego za granicą, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 1 pkt 4 i 6, pozostawia się w jednostce Policji przez okres 7 dni. Po upływie tego terminu dokument przekazywany jest przedstawicielstwu państwa, w którym pojazd jest zarejestrowany.

lepiej już nie można tego ująć ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze w odpowiednim dziale ale w temacie był taki post:

Sorry ale nie rozumiem tego toku myślenia. Możesz to jakoś rozwinąć?

 

No na jakiej podstawie miałbym być zmuszony do złożenia wniosku o rejestrację? Dla pojazdów krajowych mam tylko zawiadomić o nabyciu, a dla sprowadzonych jest obowiązek rejestracji do 30 dni.

I odniosłem wrażenie ze dla sprowadzonych z zagranicy są jakieś inne przepisy niż dla krajowych czyli 30 dni na rejestracje, i być może jakaś sankcja za niedopełnienie obowiązku.

Ale już wszystko jasne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napiszcie z czego wynika koniec sam-ów na skp po 22.06.2013 r.

z okazji rozpoczęcia się lata ... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.