Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

nowicjusz55555

Fabia van jaki vat?

Polecane posty

nowicjusz55555

Czy skoda fabia van+ podchodzi pod vat ,był u nas przed chwilą klient takim samochodem i tłumaczymy mu że 2 rzędy siedzeń eliminują go z vat a on się delikatnie mówiąc upiera że ma jeszcze jedno takie auto i w innej stacji przeszedł na vat aby my mamy problem .Teraz to juz sami zwątpiliśmy czy z tą skodą nie jest czasami tak jak z seiczento van ??? ::(

danielg539
tłumaczymy mu że 2 rzędy siedzeń eliminują go z vat

Wszystko na ten temat.

S.K.P-POZNAŃ
czy z tą skodą nie jest czasami tak jak z seiczento van ???

SC van ma jeden rząd siedzeń :)

JACEK GUZ
Wszystko na ten temat.

Dokładnie i bez dyskusji :razz:

biker100
w innej stacji przeszedł na vat
to niech się uda i z tym autem zrobi bez nerwów vat i będzie szczęśliwy

crackers
w innej stacji przeszedł na vat
może tylko tak mówi,i myśli,że znajdzie jelenia na taki tekst :D

Grzegorz Łódź
w innej stacji przeszedł na vat aby my mamy problem

A raczej ta "inna" stacja ma problem-jeżeli to oczywiście prawda.

Dlatego w dalszym ciągu twierdzę że powinniśmy reagować.

Psuj
a on się delikatnie mówiąc upiera że ma jeszcze jedno takie auto i w innej stacji przeszedł na vat aby my mamy problem

Ale w czym masz problem? Klient chce na siłę zostawić w kasie 50 zł a Ty mu uparcie odmawiasz...

U mnie jakby tak sie upierał bez problemu przeszedł by badanie na vat. A w drugim punkcie (na drugiej stronie) miałby pięknie napisane:

"pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom"

art. 3 ust. 2 pkt 2 (dwa) *) Ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. z 2010 r., nr 247, poz. 1652). [VAT2]"

I fakturka i 50 zł do kasy...

Qnick
Ale w czym masz problem? Klient chce na siłę zostawić w kasie 50 zł a Ty mu uparcie odmawiasz...

No właśnie ja też bym mu zrobił badanie :razz: .

A tak przy okazji Vat'u czy spotkał się ktoś z przesuwaną przegrodą w aucie ciężarowym :lol: bo miałem dziś chętnego do vat'u, był to Opel Movano czy jakoś tak, miał jeden lub dwa rzędy siedzeń w zależności od tego jak była rozsunięta przegroda bo była suwana po podłodze a drugi rząd siedzeń składany, w DR S.1= 7. Posłałem go na drzewo bo ani pod VAT-1 ani pod VAT-2 bo paka była mniejsza po rozłożeniu tylnej kanapy i przegroda nie była trwale przymocowana i nie była pełna a auto miało DMC 3300 kg.

marceli2
art. 3 ust. 2 pkt 2 (dwa) *) Ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. z 2010 r., nr 247, poz. 1652). [VAT2]"

Panowie jak to jest z tą podstawą prawną. Niby w objaśnieniach do zaświadczenia pisze, że ten paragraf powinien być wpisywany do 31.12.2012 a programy drukują j.w. Gdzieś mi się obiło o uszy , że to się na razie nie zmieniło ( czy zostało przesunięte w czasie) ale nie bardzo wiem gdzie to jest napisane.

pentagram

Termin został przesunięty do końca 2013r.

marceli2

Czyli dobrze mi się obiło o uszy. Jeszcze jak byś mi wskazał w którym Dz.U to pisze to był bym HAPPY. Dzięki.

danielg539
miał jeden lub dwa rzędy siedzeń w zależności od tego jak była rozsunięta przegroda

O ilości miejsc w samochodzie decyduje obecność punktów kotwienia siedzeń a nie sama obecnośc foteli, czyli w przypadku tego Opla pasuje on do VAT-2 ale nie spełnia on wymogów.

ketiw38

Ważne jest to:

w DR S.1= 7.

Później nie interesuje

miał jeden lub dwa rzędy siedzeń w zależności od tego jak była rozsunięta przegroda
tylko ma mieć tyle ile w DR

Następnie dodatkowo możesz sprawdzić:

obecność punktów kotwienia siedzeń

Ale nie ma to wpływu (nie chcę być opatrznie zrozumiany – może mieć miejsc kotwiczenia 9 a w DR S.1 – 3) na

O ilości miejsc w samochodzie decyduje obecność punktów kotwienia siedzeń a nie sama obecnośc foteli,

W związku z powyższym, że ma w DR w pozycji S1 – 7 ma spełnić wszystkie wymiary dla

dwa rzędy siedzeń

czyli w przypadku tego Opla pasuje on do VAT-2

Przepraszam autorów postów za pocięcie ich wypowiedzi i zmianę kontekstu, jednak celem tego było wyjaśnienie sprawy.

Rubel

A ja mam pytanie Skoda Fabia VAN , liczba miejsc w dowodzie S=2 , kratka zamontowana fabrycznie za przednimi fotelami, rok produkcji 2013. Łapie sie na Vat 1 ?

crackers

tak łapie się na VAT-1

Grzegorz Łódź
A ja mam pytanie Skoda Fabia VAN , liczba miejsc w dowodzie S=2 , kratka zamontowana fabrycznie za przednimi fotelami, rok produkcji 2013. Łapie sie na Vat 1 ?

Jeśli w dowodzie rej.rodzaj pojazdu-samochód ciężarowy,liczba miejsc 2 to spełnia warunki VAT 1

ketiw38

A ciężarowa i kombi? (przegroda...................)

Zawsze mówiłem, że nie powinno być pytań bez odpowiedzi, ale nie przesadzajmy - tam wszystko napisane.

Rubel

Tak w dowodzie samochod ciezarowy, ale nie kombi tylko zwykly.

Qnick
Tak w dowodzie samochod ciezarowy, ale nie kombi tylko zwykly.

I co z tego że zwykła. Jak ma jeden rząd siedzeń i za nim przegrodę w postaci kratki i jeszcze dodatkowo w DR ma wpisane Fabia VAN chyba w poz. D.3. to VAT-1 jak najbardziej mu się należy.

Robiłem ostatnio takich chyba z 10 sztuk po kupnie z salonu.

blakop
Fabia VAN

Nazwa handlowa (potoczna) nie musi mieć wiele wspólnego z homologowanym podrodzajem.

Qnick
Nazwa handlowa (potoczna) nie musi mieć wiele wspólnego z homologowanym podrodzajem

No nie musi, ale jak ktoś wpisał w ten DR VAN to chyba wiadomo w jakim celu.

Mi osobiście takie zapisy nie przeszkadzają a wręcz pomagają bo odpada dylemat czy to Van czy może furgon czy jakiś jeszcze inny podrodzaj.

darkdog
Mi osobiście takie zapisy nie przeszkadzają a wręcz pomagają bo odpada dylemat czy to Van czy może furgon czy jakiś jeszcze inny podrodzaj.

raczej wielozadaniowy :D do vat 1

blakop
No nie musi, ale jak ktoś wpisał w ten DR VAN to chyba wiadomo w jakim celu.

To bardzo źle rozumujesz. Takie seicento VAN na przykład, miało homologację jako furgon uniwersalny. I co??

Qnick
To bardzo źle rozumujesz

Pewnie wiele rzeczy robię źle ale cóż w tym zawodzie już tak jest że nie da się wszystkiego robić poprawnie :razz:

To może wytłumacz mi po co takie zapisy typu Fabia VAN lub Seicento VAN znajdują się w DR skoro jest to furgon i nie tłumacz że jest to nazwa potoczna bo to już mi wytłumaczyłeś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.