Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

blakop

Stare warunki techniczne motocykla - wymiary

Polecane posty

blakop

W Dz.U.Nr 32 mamy taki fragment:

11. Wysokość motocykla, motoroweru oraz niektórych pojazdów czterokołowych nie może przekraczać 2,50m.

12. Szerokość motocykla i motoroweru oraz niektórych pojazdów czterokołowych nie może przekraczać 2,00m, a jednośladowego motoroweru 1,00 m.

13. Przepisy ust. (...) 11 i 12 stosuje się do pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1998 r.

Moje pytanie brzmi - JAKIE BYŁY I SĄ WYMAGANIA (I NA PODSTAWIE CZEGO) DLA TYCH POJAZDÓW REJESTROWANYCH WCZEŚNIEJ?

biker100

Tak było:

Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 lutego 1993 r. w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów.

http://isap.sejm.gov.pl/RelatedServlet?id=WDU19990440432+2003%2403%2413&type=4&isNew=true

[ Dodano: 15-04-2013, 23:12 ]

Dz.U. 1996 nr 155 poz. 772 Obwieszczenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 23 grudnia 1996 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19961550772+1999%2405%2430&min=1

[ Dodano: 15-04-2013, 23:14 ]

Dz.U. 1999 nr 44 poz. 432 Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 1 kwietnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990440432+2003%2403%2413&min=1

Grzegorz Łódź
Moje pytanie brzmi - JAKIE BYŁY I SĄ WYMAGANIA (I NA PODSTAWIE CZEGO) DLA TYCH POJAZDÓW REJESTROWANYCH WCZEŚNIEJ?

Szczerze mówiąc ja nie znalazłem konkretnej odpowiedzi :?

danielg539

Wychodzi na to, że pierwszym aktem prawnym, który normował wymiary motocyki był Dz U 44 z 1.04.1999r a wskazane tam wymiary zaczeły obowiązywać od 30.06.1999.

Przem11

§ 58. 1. Pojazdy zarejestrowane przed terminami określonymi w przepisach § 2 ust. 13 i 14, §3 ust. 10, § 7 ust. 4 pkt 6, § 11 ust. 1 pkt 18 i 19 oraz § 23 ust. 4 pkt 7 mogą spełniać wymagania zawarte w tych przepisach.

blakop

No mogą, ale nie muszą. A jak nie muszą to jakie mają mieć te wymiary??

Na mój gust takie, jakie są ogólnie określone dla zwykłych pojazdów w cytowanych tu wcześniejszych Dz.U. No bo jakieś granice trzeba przyjąć...

Też tak rozumujecie?

danielg539
Na mój gust takie, jakie są ogólnie określone dla zwykłych pojazdów w cytowanych tu wcześniejszych Dz.U. No bo jakieś granice trzeba przyjąć...

Też tak rozumujecie?

Z przepisów tak właśnie to wynika ale zdrowy rozsądek podpowiada co innego, bo jakś nie widzi mi się motocykl o wysokości 4m :?

blakop

Rozsądek rozsądkiem, ale jak klient poprosi o podstawę prawną to??

danielg539
Rozsądek rozsądkiem, ale jak klient poprosi o podstawę prawną to??

powiem, że 4m :?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.