Skocz do zawartości

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów po 22.06.2013


bogusław

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z terenu UE będziesz mógł sprowadzić co ci się żywnie podoba... nawet nowego, nie rejestrowanego...

 

Mylisz się PSUJ.

Tzn. tak - proszę bardzo, sprowadzaj... Ale pamiętaj, żeby Ci CoC dali do tego...

(CoC - Certificate of Conformity - czyli wyciąg z homologacji).

Oczywiście wszystko będzie zależeć od interpretacji WK, ale... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    29

  • michal_k

    26

  • skpauto

    9

  • arekkos

    9

ciekawe jak będzie z pojazdami z USA?
no używkę nadal będziesz robił. Odpada gdyby to był nowy. No pierwsze badania tzw. jednostkowe (produkcja i import) odpadają i pierwsze wszelkich samów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Import z USA wydaje mi się, że odpada bo do tej pory nie wymagano św. homologacji przy imporcie jednej sztuki rocznie. Po 22 06 2013, jak zrozumiałem, będzie się musiała tym zająć, zamiast uprawnionej SKP, " JEDNOSTKA SPECJALNA".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

 

I niby podział jest prosty, ale problem powstanie przy sprowadzanych pojazdach, które de facto nie były rejestrowane w kraju pochodzenia - bo nie było takiego obowiązku. I to już nieważne, czy z UE, czy z USA.

Definicja mówi, że pojazd nowy, to pojazd fabrycznie nowy, czyli masło maślane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepa rolnicza IFA z roku 1985 sprowadzona z Niemiec ,nie była nigdy zarejestrowana ,bo używana była tylko w gospodarstwie rolnym,jak postąpi WUK gdy do rejestracji w Polsce nowy właściciel przedstawi tylko umowę kupna ,bo innych dokumentów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do kogo? :evil:

 

Możesz do mnie :P

 

Moim zdaniem taki pojazd bez wątpienia nie nadaje się do nazwania fabrycznie nowym, ale jakiś organ może mieć inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki pojazd bez wątpienia nie nadaje się do nazwania fabrycznie nowym

Podzielam ten pogląd.

To są pojazdy używane w kraju pochodzenia, co z tego, że bez rejestracji.

Chociaż w przypadku przyczep campingowych z Anglii są one używane na podstawie rejestracji ciągnącego je pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki pojazd bez wątpienia nie nadaje się do nazwania fabrycznie nowym

Podzielam ten pogląd.

To są pojazdy używane w kraju pochodzenia, co z tego, że bez rejestracji.

Chociaż w przypadku przyczep campingowych z Anglii są one używane na podstawie rejestracji ciągnącego je pojazdu.

Jestem tego samego zdania jak koledzy.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12964

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki pojazd bez wątpienia nie nadaje się do nazwania fabrycznie nowym, ale jakiś organ może mieć inne zdanie.

 

To na podstawie czego będziesz go rejestrował? Na podstawie czego rejestrujesz je dziś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na podstawie czego będziesz go rejestrował?

 

Badania, bo świadectwa zgodności będę mógł wymagać tylko dla pojazdu nowego :)

 

Na podstawie czego rejestrujesz je dziś? :)

 

Dzisiaj jest dla mnie pojazdem nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest dla mnie pojazdem nowym.

 

Czyli dziś żądasz oświadczenie o imporcie jednostkowym, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?? Dziś uważasz, że to nowy pojazd? A od czerwca dlaczego się to zmieni??

Jakiej dziś definicji używasz dla pojazdu nowego, żeby go odróżnić od pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej dziś definicji używasz dla pojazdu nowego, żeby go odróżnić od pozostałych?

 

Jedynej - nowy to nierejestrowany (zgadzam się tutaj z MI) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fabrycznie nowy to jaki? Definicji tego określenia też nie ma...

Gdzie MI napisało, że nowy to nierejestrowany??

 

Troszkę jednak braku konsekwencji u Ciebie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fabrycznie nowy to jaki? Definicji tego określenia też nie ma...

 

Ano nie ma - ale rozumiem, że ma to być pojazd w stanie "fabrycznym" - cokolwiek to oznacza ;)

 

Gdzie MI napisało, że nowy to nierejestrowany??

 

No jak to gdzie? Na faxie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czemu teraz żądasz ode mnie na stary, a jedynie nie rejestrowany pojazd oświadczenia o jednostkowym??

 

No jak to gdzie? Na faxie :cool:

 

O aktach rangi ponadkonstytucyjnej nawet nie śmiem rozmawiać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czemu teraz żądasz ode mnie na stary, a jedynie nie rejestrowany pojazd oświadczenia o jednostkowym??

 

Zaczekaj miesiąc i nie będę żądał. Teraz każdy nierejestrowany jest dla mnie nowym. Zawsze możesz się odwołać :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz każdy nierejestrowany jest dla mnie nowym.

 

No i w tym logiki nie widzę u Ciebie. Teraz nowy to nowy, a za miesiąc już nie? No sorki, ale tego nie łapię.

Wg wszelkich słowników 10 letni trup z przebiegiem 1 mln km nie jest pojazdem nowym, niezależnie od tego, czy był administracyjnie dopuszczany do ruchu czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w tym logiki nie widzę u Ciebie. Teraz nowy to nowy, a za miesiąc już nie? No sorki, ale tego nie łapię.

 

Gdyby była definicja, że nowy to nierejestrowany, to byś łapał? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma takiej definicji.

 

Jednakże można dojść do wniosku, że tak właśnie jest, czyli nowy=nierejestrowany. Jeśli nie to kiedy pojazd przestaje być nowym? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.