Nix2 Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 Witam Kupiłem używane auto- Ford Courier ( jest to auto na bazie Fiesty, rocznik 98'), ma 1 rząd siedzeń, oryginalną gródź i wyżej oryginalną kratę odzielającą pakę od kabiny. Paka jest bez szyb bocznych. W DR stoi tylko "samochód ciężarowy", ładowność 517Kg... czy bez problemu przejdzie badanie na VAT-1 ? Nie mam wyciągu z homologacji niestety. pzdr Nix Cytuj
Grzegorz Łódź Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 Moim zdaniem tak.Liczba miejsc 2? Cytuj
Grzegorz Łódź Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 czy bez problemu przejdzie badanie na VAT-1 Według mnie tak Cytuj
Nix2 Napisano 27 Kwiecień 2013 Autor Napisano 27 Kwiecień 2013 W DR w miejscu "przeznaczenie" są tylko "kreski"- zero zapisu, czy niejako przy okazji VAT-1 WK może ( albo powinien) to skorygować ? pzdr! Nix Cytuj
Grzegorz Łódź Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 W DR w miejscu "przeznaczenie" są tylko "kreski"- zero zapisu I jest dobrze Cytuj
Nix2 Napisano 27 Kwiecień 2013 Autor Napisano 27 Kwiecień 2013 Tak, tylko nie rozumiem, dlaczego w DR nie ma wpisanego "przeznaczenia", swoją drogą to jakie "przeznaczenie" prawidłowo miałoby być dla takiego auta? pzdr! Nix Cytuj
Grzegorz Łódź Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 swoją drogą to jakie "przeznaczenie" prawidłowo miałoby być dla takiego auta? Już sobie odpowiedziałeś Dla "ciężarowych" nie określa się przeznaczenia Cytuj
Nix2 Napisano 27 Kwiecień 2013 Autor Napisano 27 Kwiecień 2013 A czy taka tabliczka pod maską świadczy o tym że podrodzaj to VAN ( i tym samym obejdzie się bez świadectwa homologacji) ? Cytuj
Grzegorz Łódź Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 i tym samym obejdzie się bez świadectwa homologacji Kolego nie stresuj się.Podjedź na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów to zobaczysz.Według mnie spokojnie uzyskasz stosowne zaświadczenie że pojazd spełnia warunki dodatkowe dla VAT 1 Cytuj
Qnick Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 Co jest i nikt nie zawoła o homologację w celu sprawdzenia czy wielozadaniowy czy VAN Cytuj
danielg539 Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 Biorąc poprawkę na rok produkcji, to mała jest szansa, że to VAN Cytuj
Marek1 Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 Ma być VAN lub wielozadaniowy zgodnie z klasyfikacją PoRD Homologacja nie ma tu żadnego zastosowania. Cytuj
Nix2 Napisano 27 Kwiecień 2013 Autor Napisano 27 Kwiecień 2013 Ma być VAN lub wielozadaniowy zgodnie z klasyfikacją PoRDHomologacja nie ma tu żadnego zastosowania. Kto zatem ma zadecydować czy to podtyp wielozadaniowy czy van czy jeszcze inny ? pzdr Nix Cytuj
Qnick Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 Kto zatem ma zadecydować czy to podtyp wielozadaniowy czy van To już zostało zdecydowane w homologacji i nie "podtyp" tylko podrodzaj. A poważnie jedź na okręgówkę i przy takim aucie pewnie się nikt nie zapyta o homologację w celu stwierdzenia podrodzaju a nawet jak się zapyta to nie masz obowiązku pokazywać takiego dokumentu podstawiasz samochód i DR i diagnosta powinien wykonać badanie . Cytuj
Nix2 Napisano 27 Kwiecień 2013 Autor Napisano 27 Kwiecień 2013 Ma być VAN lub wielozadaniowy zgodnie z klasyfikacją PoRDHomologacja nie ma tu żadnego zastosowania. Kolega Qnick twierdzi że podrodzaj pojazdu został ustalony właśnie w homologacji ( przez producenta lub importera?) To jak to jest ? pzdr Nix Cytuj
Qnick Napisano 27 Kwiecień 2013 Napisano 27 Kwiecień 2013 rocznik 98' Kolega Qnick twierdzi że podrodzaj pojazdu został ustalony właśnie w homologacji W tym roczniku mogło być różnie z tym podrodzajem mógł być określony w homologacji ale nie koniecznie jako wielozadaniowy lub VAN, mówię Ci nie przejmuj się i jedź pewnie nikt się nie zapyta o to. Cytuj
blakop Napisano 28 Kwiecień 2013 Napisano 28 Kwiecień 2013 W roku 1998 nie istniały jeszcze nawet przepisy, które określały takie nazwy i pozycje w katalogu, jak "wielozadaniowy", "van" itd. Trudno więc oczekiwać, że Twoje auto ten zapis będzie w wyciągu ze świadectwa homologacji miało. Ba - nie jestem nawet pewien, czy wtedy taka pozycja była na wyciągu No i pytanie skąd miałbyś taki wyciąg mieć?? Po 15 latach? Bo w tamtych latach nawet WK nie brał kserówek... Diagnosta ma z natury określić, czy taki pojazd można by kwalifikować do grupy van/wielozadaniowy zgodnie z dzisiejsza nomenklaturą i tyle... Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.