Skocz do zawartości

Zbubione pokwitowanie, ksero zbiornika LPG


jelon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę Was o podpowiedź, gdyż jestem początkującym diagnostą i nie za bardzo wiem tak wybrnąć z tej sytuacji.

Trafił do mnie Klient po zatrzymaniu DR przez Policję, a pokwitowanie zgubił mając ze sobą tylko kartę pojazdu oraz ksero do zbiornika LPG.

I teraz tak, badania dodatkowego mu nie zrobię bo nie ma pokwitowania, więc Klient chce abym zrobił badanie okresowe którego też nie mogę wykonać, ponieważ nie mam DR. Klient jednak mi wmawia, że ma kartę pojazdu i na innej stacji robili już mu kiedyś BO na podstawie tego dokumentu.

I tu moje pytania:

1. Czy mam rację, że odmówiłem wykonania badania okresowego i dodatkowego?

2. Załóżmy, że Klient zdobędzie pokwitowanie to czy mogę zrobić BO wyznaczając nowy termin kolejnego badania, pomijając jak gdyby pokwitowanie ?

3. Czy mogę wykonać BO mając ksero dokumentu do zbiornika LPG ?

4. Czy Klient w tej sytuacji dostanie pozwolenie czasowe z WK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Wg mnie i mojego starostwa postąpiłeś prawidłowo.

Ad2 Wszystko zależy, od tego, jaki był powód zatrzymania DR.

Ad3 To zależy, tylko i wyłącznie, od Ciebie.

Ad4 Jeżeli będzie chciał, to dlaczego nie, tańszą wersją, praktykowaną u mnie, jest ksero DR z dopiskiem jaka była przyczyna zatrzymania i pieczątką WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie

Ad1 - tak

Ad2 - nowy termin,tylko wtedy,gdy na pokwitowaniu bedzie brak aktualnych badań technicznych,a jak jest inny powód zatrzymania DR,to najpierw załatwiasz pokwitowanie,a jak klient sobie życzy to jeszcze okresowe

Ad3 - myśle,że bym zrobił,jak dane zgadzają sie ze stanem faktycznym,Twoja odpowiedzialność

Ad4 - dostanie,a najlepiej tel.do swojego WK,i ustalicie strategie :D

ale,myśle,że jak już od Ciebie odjechał,to jużnie wróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mnie Klient po zatrzymaniu DR przez Policję, a pokwitowanie zgubił mając ze sobą tylko kartę pojazdu oraz ksero do zbiornika LPG.

Zgubił albo Ci nie chce pokazać :lol: z jakiegoś powodu.

1. Czy mam rację, że odmówiłem wykonania badania okresowego i dodatkowego?

Tak jak chce okresowe to niech daje DR lub pokwitowanie za DR z powodem zatrzymania "brak aktualnych BT"

2. Załóżmy, że Klient zdobędzie pokwitowanie to czy mogę zrobić BO wyznaczając nowy termin kolejnego badania, pomijając jak gdyby pokwitowanie ?

Jak dostanie duplikat z Policji to czemu nie możesz zrobić BO.

3. Czy mogę wykonać BO mając ksero dokumentu do zbiornika LPG ?

Twoja decyzja, ja bym nie zrobił.

4. Czy Klient w tej sytuacji dostanie pozwolenie czasowe z WK ?

Powinien dostać i jeszcze czerwone blachy do tego :) dlatego tak się opiera w końcu to 5 dyszek kosztuje.

 

ale,myśle,że jak już od Ciebie odjechał,to jużnie wróci

Pewnie tak, nie Ty to ktoś inny takie realia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i proszę Was o podpowiedź, gdyż jestem początkującym diagnostą i nie za bardzo wiem tak wybrnąć z tej sytuacji.

 

Kolego, w tej kwestii, wszystko zależy o podejścia starostwa.

W każdym powiecie jest inaczej. Taka rzeczywistość. :razz:

W jednym można wykonać badanie mając kartę pojazdu i potwierdzenie z rejestru pojazdów ze starostwa. W innym nie.

Jeżeli zgubił pokwitowanie, to nie masz informacji, za co zatrzymano DR, więc w niektórych komendach policji wydają kserokopię potwierdzoną odpowiednimi pieczątkami i to wystarczy do wykonania badania, ale nie wszędzie do wykonania badania okresowego na życzenie klienta - czasem żądają pobrania tablic czasowych i PC.

I mógłbym tak wyliczać bez końca.

Zadzwoń Kolego do WK i dowiedz się jak jest u was. Bo nasze porady nie wiele Ci pomogą. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w tej kwestii, wszystko zależy o podejścia starostwa.
dokładnie tak jest, dlatego wskazany telefon do "przyjaciela" w sensie WK, .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wszelkich znaków na niebie abyś mógł wykonać badanie dodatkowe musisz mieć pokwitowanie z policji bo tam jest wpisane za co został zatrzymany dowód rejestracyjny

i na tej podstawie wiesz jakie badanie masz wykonać ( karta pojazdu jak najbardziej będzie pomocna przy identyfikacji pojazdu )W niektórych regionach Polski jeszcze muszą być ponoć czasówki + PC ale na szczęście tylko w nielicznych.Nie rób nic na gębe z klientem bo jak wyjdzie coś nie tak to klient wypnie się tyłkiem i zwali wszystko na ciebie.

Jeśli chodzi o ksero poświadczenia też bym uważał bo różnie może być

Jeśli chodzi o OBT to też nie najpierw niech klient dostarczy odpis pokwitowania z policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klijentem
klijent

Przepraszam że nie w temacie ale aż w oczy razi :-D

No co -jak wszyscy to wszyscy :)

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 06-05-2013, 09:23 ]

to do kompletu opcja poprawna - KLIENT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle,że jak już od Ciebie odjechał,to jużnie wróci

 

To mam chyba problem z głowy

minęło już kilka dni i nie wrócił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam chyba problem z głowy

minęło już kilka dni i nie wrócił :D

Spokojnie.W niedługim czasie pojawi się nowy problem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.