Skocz do zawartości

Tabliczka 4600 kg, a F2 w dowodzie 3500 kg


STASZEK51

Rekomendowane odpowiedzi

Iveco ma w tabliczce znamionowej 4600 kg , w Polskim dowodzie rejestracyjnym F1 brak, a F2 3500 kg . Klient twierdzi żę wszystko jest w porządku , bo zmiany zostały dokonane w Niemczech , skąd był sprowadzony. Wiem że takie zmiany DMC są niedopuszczalne , ale jak postąpić jeżeli już jest zarejestrowany . Zastanawiam się czy można dać N , bo F1 nie jest wpisana w DR. Czy zmieniłoby coś jeżeli F1 byłaby wpisana 4600 kg, a F2 3500 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy można dać N

 

Można za niezgodność danych na TZ i DR. Niech sobie klient wymieni tabliczkę na poprawną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można za niezgodność danych na TZ i DR. Niech sobie klient wymieni tabliczkę na poprawną :lol:

Tyle że tej niezgodności nie ma , bo na tabliczce jest Maksymalna MC 4600 kg czyli F1 w dowodzie w którym jest puste miejsce , a Dopuszczalna MC to F2 która wynosi 3500 kg.

Myślę , że puste miejsce w DR to co innego niż źle wpisana wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Dopuszczalna MC to F2 która wynosi 3500 kg.

 

A jaka jest DMC administracyjna dla pojazdu dwuosiowego zgodna z przepisami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, bo na tabliczce jest Maksymalna MC 4600 kg czyli F1 w dowodzie w którym jest puste miejsce

Na tabliczce na pewno ma być DMC pojazdu.

Jeśli nie ma tej wartości to tabliczka nie spełnia wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce pod poz.1 jest zawsze DMC pojazdu. Jeśli klient ma na tej TZ 4600 kg, a w DR F2: 3500 to jest niezgodność danych technicznych w DR ze stanem faktycznym i wynik badania z marszu N gdyż jest to UI.(usterka istotna).

A jeśli chodzi o zmiany konstrukcyjne to nie można ingerować w DMC. Ktoś skopał badanie i zrobił klientowi "dobrze" :x

 

[ Dodano: 09-05-2013, 22:18 ]

Czy zmieniłoby coś jeżeli F1 byłaby wpisana 4600 kg, a F2 3500 kg.

Nic by to nie zmieniło. w F1 jest podana MAX MASA określona przez producenta, a F2 jest dopuszczalną masą całkowitą administracyjną ale nie może być większa od F1.

Czyli co? Pojazd dwu osiowy: DMC administracyjna 18 ton, a producent przewidział max 4600 kg. Czyli nie może być ani większa, ani mniejsza niż 4600 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o zmiany konstrukcyjne to nie można ingerować w DMC.

 

Jak najbardziej można, ale w omawianym przypadku powinno to wynikać ze zmiany MMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można, ale w omawianym przypadku powinno to wynikać ze zmiany MMC.

Tak, ale powinna być zmieniona tabliczka znamionowa przez producenta z podaniem nowych danych jak: MMC, masa zestawu i naciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniona tabliczka znamionowa przez producenta z podaniem nowych danych jak: MMC, masa zestawu i naciski.

Z tego co wiem to na tabliczce znamionowej podaje się DMC pojazdu a nie MMC pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na tabliczce znamionowej podaje się DMC pojazdu a nie MMC pojazdu

 

Masz rację. Chyba, że wartości się różnią to wtedy:

 

8) jeżeli wartości maksymalne mas i obciążeń są większe niż dopuszczalne, to należy podawać również te wartości; dane powinny być wówczas podane w dwóch kolumnach: dopuszczalne - po lewej i maksymalne - po prawej stronie;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na tabliczce znamionowej podaje się DMC pojazdu a nie MMC pojazdu

 

Masz rację. Chyba, że wartości się różnią to wtedy:

 

8) jeżeli wartości maksymalne mas i obciążeń są większe niż dopuszczalne, to należy podawać również te wartości; dane powinny być wówczas podane w dwóch kolumnach: dopuszczalne - po lewej i maksymalne - po prawej stronie;

Zgadzam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na tabliczce znamionowej podaje się DMC pojazdu a nie MMC pojazdu

Oj dobra. Musisz sie czepiać? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując. Producent danego pojazdu w tym przypadku IVECO może sobie zmniejszać DMC i zwiększać ponieważ on to produkuje ale po zmianie musi wymienić tabliczkę znamionową na dobrą. miałem już takie przypadki jak w IVECO tak i w MERCEDESACH. z reguły kieruje ich od razu do najbliższego serwisu i tam po złożeniu wniosku dostają tabliczkę taką jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.