Skocz do zawartości

Duplikat TDT na zagraniczny zbiornik gazu.


Tommasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dokładnie chodzi o zbiornik firmy Samcelik, który był montowany w Polsce w 2006, w firmie, posiadającej wymagane uprawnienia. Teraz mam kartę gwarancyjną i wyciąg homologacji sposobu montażu, brakuje natomiast protokółu TDT odnośnie dopuszczenia zbiornika do eksploatacji. Zbiornik ma datę ważności do 2015 roku. Na wyciągu homologacji, mam adnotację, iż został wspomniany protokół dołączony i jakiś jego nr TDT UW... Tak więc, zbiornik został dopuszczony do użytku, ale na stronie TDT, w żadnym oddziale nie widnieje ten producent (chodzi o właściwy oddział, wydający duplikaty). Stąd pytanie gdzie mogę starać się o potrzebny do przeglądu duplikat dotyczący zbiornika gazu? Czy jest jakiś oddzielny oddział/dział, gdzie można ubiegać się o duplikat? Czy jeżeli nie jest producent wymieniony w żadnym oddziale TDT, to nigdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opisaną procedurę ubiegania się o duplikat: http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng/duplikat-poswiadczen-zbiornikow-lpg.html

Z tego co znalazłem w necie to jest Sam Celik LPG Auto Tanks - producent zbiorników LPG, w tym samochodowych (Turcja), i żaden z Oddziałów Terenowych TDT nie ma przypisanego tego producenta. Wygląda na to, że najpierw telefon do:

Transportowy Dozór Techniczny

Tytusa Chałubińskiego 4

00-928 Warszawa

Telefon: (22) 4902902

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

W tej sprawie to już raczej, telefon do TDT.

Najlepiej do najbliższego oddziału terytorialnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie informacje. Wiele to jednak nie zmienia, tzn. wiem że z Turcji, to już sprawdziłem, ale nie znalazłem żadnej strony po Polsku, ogólnie jedną turecką z angielskim do wyboru. Wiem też, że nie ma tego producenta wymienionego w żadnym oddziale i na tym polega problem, bo tak bym wiedział co robić.

Dzwonienie po najbliższym oddziale nic mi nie da, bo mają napisane, którymi producentami się zajmują i pewnie będą odsyłać mnie, abym poszukał na stronie TDT. Skorzystam z nr do Warszawy.

 

Jest jeszcze jedna sprawa, na certyfikacie montażu instalacji, mam wybitą polską firmę. Byłem, tam gdzie zakładali mi instalację. Pokazałem oryginał wydany przez nich, a na pytanie dlaczego nazwa producenta różni się od nazwy producenta na butli, otrzymałem w skrócie od kogoś odpowiedź, że on tego nie wystawiał.

Moje pytanie, jeżeli cała instalacja gazowa była zakładana w firmie z uprawieniami, pozostał oryginał z montażu instalacji z pieczątkami i wydaną kartą gwarancyjną, to pomimo oszustwa, nic nie mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest auto nowo zakupione jak rozumiem - najpierw porównaj czy nr zbiornika w aucie zgadza się z nr podanym na dokumentach. Jeżeli się nie zgadza to są zapewne dokumenty od nie tego zbiornika. W takim wypadku skontaktował bym się z osobą od której kupiłeś auto (ale nie sądzę, że coś to pomoże), ale moim skromnym zdaniem pozostaje Ci zainstalować nowy zbiornik u uprawnionego przedsiębiorcy z ważnymi badaniami (Decyzja i Protokół z TDT) bo na najbliższym OBT wynik badania będzie N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że z Turcji

W dołku mnie zakłuło . :?

Na forum jest przykład "dozoru tureckiego" , pytanie czy z TDT dostaniesz dokument na podstawie którego diagnosta będzie mógł zrobić badanie .

Bo na podstawie tego co w załączniku na pewno nie .

Dozór Turecki.pdf_.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.