Skocz do zawartości

Nowa PSKP - jakie rozszerzenia?


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zadać pytanie w imieniu kolegi, który u nas zajmuje się stacjami.

 

Jest nowa PSKP, dostała poświadczenie z TDT o spełnieniu warunków dla przedsiębiorców zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 1 litera a) i b) PORD.

 

Kolega chce jej nadać ABT z rozszerzeniami cde, przy czym zastanawia się nad e.

 

Czy prawidłowo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że prawidłowo.Może znawcą nie jestem ale spotkałem się ze stacjami podstawowymi,które mają takie rozszerzenia.

kategorie: ABT/cde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nowej PSKP nie określa się rozszerzeń, czyli nie ma żadnych "małych literek" w oznaczeniu stacji.

Taka SKP ma mieć w oznaczeniu ABT a jeżeli TDT potwierdza warunki lokalowe i wyposażenie dla kat. E to oznaczenie jest ABTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nowej PSKP nie określa się rozszerzeń, czyli nie ma żadnych "małych literek" w oznaczeniu stacji

 

I jak rozumiem może wykonywać badania dodatkowe pojazdów o DMC do 3,5 tony (bez przyczep) - z wyjątkiem BUS100, ADR, VAT i zmian konstrukcyjnych.

 

Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak rozumiem może wykonywać badania dodatkowe pojazdów o DMC do 3,5 tony (bez przyczep) - z wyjątkiem BUS100, ADR, VAT i zmian konstrukcyjnych.

Zgadza się?

Zgadza się!

Tak jest dla SKP oznaczonej jako ABT czyli bez E

nie może też przeprowadzać badań pojazdów zabytkowych i SAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy czym zastanawia się nad e.

 

"e" zależy od starostwa a nie od TDT. U nas na ten przykład nabijanie cech jest zarezerwowane dla okręgówek. Żadna podstawowa nie ma szansy dostać uprawnień na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od starostwa

Dokładnie, w Lublinie jeśli SKP posiada numeratory to jak najbardziej może dostać zgodę na nabijanie numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zadać pytanie w imieniu kolegi, który u nas zajmuje się stacjami.

 

Jest nowa PSKP, dostała poświadczenie z TDT o spełnieniu warunków dla przedsiębiorców zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 1 litera a) i b) PORD.

 

Kolega chce jej nadać ABT z rozszerzeniami cde, przy czym zastanawia się nad e.

 

Czy prawidłowo :?:

Interpretacje WK są różne w tym zakresie. U mnie na 4 nowe PSKP 2 maja tylko duże litery a 2 mają również małe z tym, że na zaświadczeniu jest zastrzeżenie mówiące o tym, iż nie mogą wykonywać zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zadać pytanie w imieniu kolegi, który u nas zajmuje się stacjami.

 

Jest nowa PSKP, dostała poświadczenie z TDT o spełnieniu warunków dla przedsiębiorców zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 1 litera a) i b) PORD.

 

Kolega chce jej nadać ABT z rozszerzeniami cde, przy czym zastanawia się nad e.

 

Czy prawidłowo :?:

Interpretacje WK są różne w tym zakresie. U mnie na 4 nowe PSKP 2 maja tylko duże litery a 2 mają również małe z tym, że na zaświadczeniu jest zastrzeżenie mówiące o tym, iż nie mogą wykonywać zmian konstrukcyjnych.

 

To trochę dziwne, bo TDT twierdziło, że małe literki może mieć PSKP tylko już istniejąca i tylko do 2015 r. a nowo powstające, tylko duże litery i to w zależności o od warunków , czy przejazdowa z kanałem, czy nieprzejazdowa i bez kanału z podnośnikiem, chodziło o literką "E".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT twierdziło, że małe literki może mieć PSKP tylko już istniejąca i tylko do 2015 r. a nowo powstające, tylko duże litery i to w zależności o od warunków , czy przejazdowa z kanałem, czy nieprzejazdowa i bez kanału z podnośnikiem, chodziło o literką "E".

TDT to nie wyrocznia chociaż tu mają rację.

Jednak wynika to rozporządzenia z DzU nr 996 z 2012 r

Załącznik nr 9 pkt 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne,

To nie jest dziwne, bo po zmianach 2009 nowo otwarte podstawowe nie mając małych literek (cde)wykonują wszystkie badania oprócz zastrzeżonych dla okręgowej, ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naszym terenie stacje podstawowe otwarte lub odebrane "po nowemu' nie maja też dużych literek ABT w oznaczeniu-jedynie literka E w przypadku przyczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naszym terenie stacje podstawowe otwarte lub odebrane "po nowemu' nie maja też dużych literek ABT w oznaczeniu-jedynie literka E w przypadku przyczep

 

To co one robią tylko przyczepy :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Jak nie mają A- motocykle B- do 3,5 t T-traktory to tylko przyczepy zostają - E :D

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naszym terenie stacje podstawowe otwarte lub odebrane "po nowemu' nie maja też dużych literek ABT w oznaczeniu-jedynie literka E w przypadku przyczep

 

To co one robią tylko przyczepy :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Jak nie mają A- motocykle B- do 3,5 t T-traktory to tylko przyczepy zostają - E :D

:D:D:D

 

własnie,że wg nowych przepisów PSKP wykonuja BT dla wszystkich pojazdów do 3,5 t,a jedynym ograniczeniem jest długosc hali(kanału) i dlatego nie wszystkie moga robic przyczepy

a skoro moga robic wszystkie pojazdy to po co wyszczegolniac A B T

 

oczywiscie oprócz badań zarezerwowanych tylko dla OSKP

 

myśle,ze jest to dobre rozwiązanie-mielibyśmy tylko OSKP oraz PSKP i PSKP z literką E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co one robią tylko przyczepy

To nie jest w wcale śmieszne, poczytaj PoRD,,,

 

[ Dodano: 05-06-2013, 13:48 ]

własnie,że wg nowych przepisów PSKP wykonuja BT dla wszystkich pojazdów do 3,5 t

Dokładnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest w wcale śmieszne, poczytaj PoRD,,,

 

U mnie nowa stacja odebrana może ze 3 tygodnie temu ma ABTE normalnie w oznaczeniu.

 

To jeszcze taka PSKP bez literek jaki ma wzór pieczątki dla diagnosty ::? czy jest on zgodny Dz.U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowa stacja odebrana może ze 3 tygodnie temu ma ABTE normalnie w oznaczeniu.

To jest normalne, moja też tak ma, bo tak się to robi.

To jeszcze taka PSKP bez literek jaki ma wzór pieczątki dla diagnosty

Ma zgodne ze wzorem z rozporządzenia.

Mówiąc "poczytaj PoRD" miałem na myśli, że z zapisów w nim nie wynika, iż duże litery muszą być w oznaczeniu stacji.

Z dz.u.40poz 275 również to nie wynika,

 

§ 1. 1. Stacja kontroli pojazdów powinna byç oznaczona

na zewnàtrz, w miejscu widocznym, szyldem

barwy niebieskiej z białymi napisami, zawierajàcym

co najmniej: kod rozpoznawczy, określenie rodzaju

i godziny otwarcia stacji kontroli pojazdów.

To znaczy, że zostały one tam z przyzwyczajenia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zgodne ze wzorem z rozporządzenia.

 

Jak ma zgodne z wzorem z rozporządzenia to normalnie oznaczenie na pieczątce ABT(E) powinno być, bo w innym przypadku jest to pieczątka jak diagnosty na okręgówce.

 

To skoro na pieczątce ma ABT(E) taki diagnosta to i stacja powinna mieć w oznaczeniu takie same literki.

 

W tym kraju można wszystko skomplikować i to zgodnie z prawem, a w zasadzie zgodnie z jego interpretacją :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się dz.u 996 zał. nr 9:

 

Komu się kłania :)

Tam jest wyraźne rozróżnienie dla pieczątki dla "okręgówki" poz.1 w tabelce i dla podstawowej poz. 2 w tabelce i tam jest oznaczenie ABTE na diagnosty na podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne,

To nie jest dziwne, bo po zmianach 2009 nowo otwarte podstawowe nie mając małych literek (cde)wykonują wszystkie badania oprócz zastrzeżonych dla okręgowej, ,,

 

Właśnie to jest Janusz dziwne, że obecnie nowo otwartej PSKP starostwo nadało małe literki.

Nie doczytałeś mojej wypowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest Janusz dziwne, że obecnie nowo otwartej PSKP starostwo nadało małe literki.

 

No dziwne u mnie mają tylko duże literki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.