Skocz do zawartości

art.74 ust.2 pkt1


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam szybkie zapytanie przyjechał klient nowym sprinterem po zabudowie (skrzynia wywrotka)samochód był rejestrowany jako sama rama w PC ma wpis art.74 ust.2 pkt1 jak podchodzicie do tego badania :a)zmiany konstrukcyjne ? b)przed pierwszą rejestracją na terenie RP? Kurcze pierwszy raz po zeszłorocznych zmianach wpadł nam taki temat i trochę zbaranieliśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że jest zarejestrowany mamy przed oczami PC pozycja B. 2013.05.29 i z drugiej strony pieczęć bad.tech.2016.05.29 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Art.74 ust.2 pkt1 to rejestracja czasowa celem wykonania badania technicznego. Wykonujesz badanie okresowe przed pierwszą rejestracją ( z DIP) pojazdu wyprodukowanego w ilości jednej szt. rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to? Sam markes piszesz, że chodzi o badanie przed pierwszą rejestracją, to jak chcesz je zrobić dla pojazdu już zarejestrowanego? Przecież już ma PC i tablice na stacji 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak chcesz je zrobić dla pojazdu już zarejestrowanego? Przecież już ma PC i tablice na stacji 8)

No podobnie jak ze sprowadzanymi.Też mają PC i tablice a wykonujemy badanie okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju(z DIP) :) (ale chyba o tym już pisaliśmy na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma obce tablice, lub nasze czasowe, to można to tak potraktować. Gorzej jak ma stałe tablice i PC oraz określony termin NBT na 2016 r.

Wydaje mi się, że w tym przypadku, to tylko zmiany konstrukcyjne, bo samochód jest już nasz krajowy i zarejestrowany.

 

Jedyny ciekawy "myk", który podpowiedział mi inspektor TDT, żeby w zaświadczeniu po wykonaniu DBT wpisać termin " jak w dowodzie rejestracyjnym", bo wówczas nie skracamy klientowi TNBT i ma do trzech lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , taka mała poprawka--

art.74 ust.2 pkt1 - - czasowa rejestracja z urzędu - po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu -- tzn.. POJAZD JUŻ ZAREJESTROWANY

art.74 ust.2 pkt 2 c -- czasowa rejestracja w celu przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy -- tzn.. PIERWSZE BADANIE I DIP

 

przynajmniej ja tak to rozumiem . poprawcie mnie jak się mylę :?http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/images/smiles/confused.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawcie mnie jak się mylę

Nawet jeśli się nie mylisz to przepis jest niejasny lub przynajmniej źle pojmowany. Większość WK na takim PC wpisze datę pierwszej rej. w kraju i każe zrobić okresowe przed I szą rejestracją,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wWprzypadku pojazdów sprowadzanych wystarczyłoby na PC (z tablicami czasowymi)wpisywać tylko date wydania PC i problem byłby rozwiazany.Dopiero w DR wpisywać date pierwszej rejestracji w kraju i za granica.

Wydaje sie to takie proste a jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość WK na takim PC wpisze datę pierwszej rej. w kraju i każe zrobić okresowe przed I szą rejestracją,,,

Dzisiaj miałem pierwszy przypadek gdzie WK już nie wpisał darty pierwszej rej. w kraju.Minęło ponad pół roku ale są jakieś postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien??? Nie można zarejestrować pojazdu niekompletnego...

Można.

Też miałem taki przypadek, pojazd zarejestrowany w uwagach pod zabudowę, zrobiłem przegląd ale wiadomo nie na trzy tylko na ro choć pojazd był nowy ale nie homologowany jako całość a importowany jako 1 szt rocznie przez salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.