Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

to w końcu można czy nie można korzystać z dzienników diagnosta może :)

Na praktycznym raczej nie ma na to czasu, poza tym nie ma potrzeby,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 536
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    92

  • slawek78

    30

  • blakop

    21

  • adam1501

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

powodzenie na egzaminie praktycznym zależy od sumy różnych czynników takich np jak : czy egzaminator wstał lewą nogą czy prawą , czy jego biorytm pokrywa się z waszym .

Czy wasze pole elektromagnetyczne w uproszczeniu wasza aura :) nie zakłóca pola aury egzaminatora etc etc . Jak powyższe czynniki będą pozytywnie do was nastawione i jak we łbie została wam jakaś wiedza z egzaminu teoretycznego to będzie spoko.

Nawet jak zdacie egzamin quasi "praktyczny" a bardziej to egzamin teoretyczny o podłożu praktycznym to zanim staniecie się diagnostami to jeszcze wiele wody upłynie w kiblu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zdacie egzamin quasi "praktyczny" a bardziej to egzamin teoretyczny o podłożu praktycznym to zanim staniecie się diagnostami to jeszcze wiele wody upłynie w kiblu. :D

 

A ja bym powiedział ........ jak zdamy

egzamin teoretyczny o podłożu praktycznym
, to będziemy "diagnostami na papierze". Po znalezieniu pracy w tymże zawodzie, będziemy "diagnostami terminujacymi". A jak nasze nerwy wytrzymają, nie damy powodów starostom na odebranie uprawnień, to gdy już
wiele wody upłynie w kiblu.
, będziemy diagnostami. :what:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się ubrać na praktyczny? Rozumiem że normalnie. Oczywiście nie trzeba mieć żadnego "kitla" do ubioru? :)

 

Pytanie do modów/administracji - gdzie się podziały wszystkie posty i tematy z tego działu? ::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie trzeba mieć żadnego "kitla" do ubioru?

Teoretycznie trzeba, ale w praktyce co najwyżej trochę się ubrudzisz jak nie weźmiesz stroju roboczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do modów/administracji - gdzie się podziały wszystkie posty i tematy z tego działu?

 

Wszystkie posty opisane czasowo (np egzamin 17.03.13 - kto jedzie, co było, i takie tam) są okresowo kasowane. Karencja to ok pół roku, czasem krócej. To samo dotyczy postów z działów szukam/dam pracę, kupię/sprzedam i podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam tak jak obiecałem przesyłam pytania z 11.07 .20013 r z Lubonia z praktycznego

 

1. Skierowany przez policje . Nadmierne zadymienie Jakie dokumenty żądasz (dokładnie) , jakie wykonujesz czynności , co wystawiasz .

2. Skierowany przez policje . Szyby przyciemnione . Jakie dokumenty żądasz , jakie wykonujesz czynności , co wystawiasz .

3. Skierowany przez policje . Słaby stan ogumienia . Jakie dokumenty żądasz , jakie wykonujesz czynności , co wystawiasz.

4. Autobus sprowadzony z zagranicy . Jakie dokumenty żądasz , jakie wykonujesz czynności , co wystawiasz.

5. Badanie dodatkowe autobus szkolny (oczywiście że nie spełnia tylko wypisać za co )

6. Skierowany przez policje . Pęknięcie szyby Jakie dokumenty żądasz , jakie wykonujesz czynności , co wystawiasz

7. Zatrzymany D.R. przez policje Zderzak ,Lampy, Światła Jakie dokumenty żądasz , jakie wykonujesz czynności , co wystawiasz

8. Zatrzymany D.R. przez policje : Niesprawna instalacja gazowa (uwaga polonez w Luboniu nie ma spirali o krzywiźnie dostosowanej do średnicy przewodów z tego co słyszałem )

9. Badanie dodatkowe ADR

10. Autobus zabrany DR za opony

11. Okresowe + Dodatkowe BUS 100

12. Badanie dodatkowe Haka

13. Badanie po kolizji HONDA

14. Badanie po kolizyjne pełne

15 . Na stacje 12 dni wcześniej przyjechał autobus któremu wystawiłeś negatyw za opony przyjeżdża dziś sprawny Jakie dokumenty wystawiasz daty i tekst w uwagach

 

Przeważnie zawsze jest Negatyw tylko chodzi o wystawienie poprawnych dokumentów i wypisanie ich poprawnie . Pytania są jak wyżej tylko raz do tego pytania ktoś dostał autobus raz poloneza raz hondę a jeśli chodzi o cysternę to taki szrot że szkoda gadać a wiec 9tke trzeba znać na pamięć odnośnie FL I AT . W ogóle w każdym pytaniu niby nie ma nic specjalnego ale chodzi o poprawne wyliczenie dat, odpowiednim rodzaju badania wpisanym w rubrykę i UWAGACH i to jest najważniejsze a nie dopatrywanie się w autach usterek itd. POWODZENIA PANOWIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam tak jak obiecałem przesyłam pytania z 11.07 .20013 r z Lubonia z praktycznego

 

Staniu wielkie dzięki za tak szeroki opis , ale jak można to się dopytam.

 

Czy na egzaminie trzeba znać całą 9 z ADR, czy wystarczy wiedzieć gdzie szukać informacji.

Czy trzeba znać indeksy nośności - prędkości opon , wyliczyć wsh i owsh .

Jak wygląda egzamin praktyczny , jedna osoba jakie ma zadawane pytania.

Staniu jak wyglądało to w twojej sytuacji i jak tobie poszło.

Jak się czegoś nie wie , czy można powiedzieć gdzie bym szukał odpowiedzi na zadane pytanie,czy trzeba bezwzględnie udzielić odpowiedzi

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi, coraz bliżej do egzaminu i stres się udziela.

 

Może ktoś jeszcze opisze swoje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na egzaminie trzeba znać całą 9 z ADR

Tak

Czy trzeba znać indeksy nośności - prędkości opon , wyliczyć wsh i owsh .

Tak

Jak wygląda egzamin praktyczny , jedna osoba jakie ma zadawane pytania.

Losuje się pytanie.Np.Pojazd cysterna ADR - zatrzymany DR przez Policję za zły stan opon.Jakie badanie przeprowadzisz,jakie dokumenty wymagasz+wypełnienie zaświadczenia z badania.Egzaminator oczywiście może zadać dodatkowe pytania w tym przypadku odnośnie opon :)

Jak się czegoś nie wie , czy można powiedzieć gdzie bym szukał odpowiedzi na zadane pytanie,czy trzeba bezwzględnie udzielić odpowiedzi

To zależy od egzaminatora.Najważniejsze to znać temat.Jak egzaminator zauważy że "bujasz się" będzie zadawał coraz więcej "ratujących pytań",które mogą Cię pogrążyć.

 

Skorzystaj z opcji szukaj lub poczytaj w temacie Egzaminy TDT-koledzy opisywali wiele razy jakie mieli pytania,pojazdy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Można korzystać z niektórych ustaw ale sprawy techniczne musisz znać, ale na to jest sposób przyjedz 30minut przed czasem wchodzisz i sprawdzasz wychodzisz porównujesz z tabelą i już wszystko wiesz .:) Jeśli na sucho nie umiesz wypełniać dokumentów nie wyliczysz poprawnie daty następnego przeglądu to nie ma szans.

Kolega trafił ADR a ja Autobus powiem jedno wyrecytował prawie całą 9na pamięć pytał nawet go co są zabezpieczenia IP 65 i IP 55 na zaciskach i co dokładnie oznacza każda literka na w tych oznaczeniach . Ja na autobusie miałem spokój ale on jak wyszedł to mało się nie przewrócił oczywiście zdane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie mam pytanie jade do Lubonia 19 września na egzamin praktyczny i wiem, że może mi się trafić pytanie z miejskiego zrobić szkolny wiadomo, że nie spełnia wymagań ale jakie zaświadczenie mam wystawić czy jest to badanie dodatkowe czy okresowe ( co wpisać w rubryce rodzaj badania, czynności ?). Równie dobrze może być tak, że przyjedzie klient na stacje i będzie chciał z autobusu zrobić sobie autobus szkolny to ta sama sytuacja czy to będzie tylko badanie samo dodatkowe czy to się robi jako okresowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wpisać w rubryce rodzaj badania, czynności ?

§2. 1.Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

...

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych.

 

 

 

ps. zadaj dokładnie sprecyzowane pytanie to możesz liczyć na precyzyjną odpowiedź

bo teraz to bardziej "co poeta miał na myśli ... " ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi się trafić pytanie z miejskiego zrobić szkolny wiadomo, że nie spełnia wymagań ale jakie zaświadczenie mam wystawić czy jest to badanie dodatkowe czy okresowe ( co wpisać w rubryce rodzaj badania, czynności ?)

 

Jest to badanie okresowe gdzie sprawdzasz warunki dodatkowe dla autobusu szkolnego.Jeśli nie spełnia warunków dodatkowych dla autobusu szkolnego wynik badania N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s. zadaj dokładnie sprecyzowane pytanie to możesz liczyć na precyzyjną odpowiedź

bo teraz to bardziej "co poeta miał na myśli ... "

Nie dziw się Jacku :( stres przed egzaminem jest :x nie obliczalny :cry: pamiętam swój na tem.100 :razz: ale dałem radę :oops: a dziś jest weekend i po pracy :piwo czas na relaks :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag chodzi mi o to jaki to rodzaj badania czy jest to całe okresowe, czy robie tylko spełnienie dodatkowych warunków dla autobusu szkolnego czyli zaznaczam, że to badanie dodatkowe. Grzegorz też myślałem, że trzeba zrobić całe okresowe tylko nigdzie nie mogłem tego potwierdzić (sprzeczne wersje:) ). A jak już pytam to w przypadku haka ( np. przyjeżdża klient na badanie bo zamontował sobie hak) to to będzie tylko badanie dodatkowe jeżeli się myle to poprawcie mnie. Dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już pytam to w przypadku haka ( np. przyjeżdża klient na badanie bo zamontował sobie hak) to to będzie tylko badanie dodatkowe

Tak

 

[ Dodano: 14-09-2013, 19:27 ]

chodzi mi o to jaki to rodzaj badania czy jest to całe okresowe, czy robie tylko spełnienie dodatkowych warunków dla autobusu szkolnego czyli zaznaczam, że to badanie dodatkowe.

Nie.Nie ma badania dodatkowego dla autobusu szkolnego.Są tylko warunki dodatkowe dla autobusu szkolnego które sprawdzasz podczas OBT (okresowego badania technicznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag chodzi mi o to jaki to rodzaj badania czy jest to całe okresowe, czy robie tylko spełnienie dodatkowych warunków

a co napisałem 2 godziny wcześniej ... :?::!:

 

tylko nigdzie nie mogłem tego potwierdzić (sprzeczne wersje:) )

gdzie widzisz sprzeczność w Dz.U.2012.996 §2. 1. 4)

 

ps coś o szkolnych

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=10719

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=11091

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek123 napisał/a:

A jak już pytam to w przypadku haka ( np. przyjeżdża klient na badanie bo zamontował sobie hak) to to będzie tylko badanie dodatkowe

 

Tak

Czy aby na pewno? Wg mnie, badanie haka to inna czynność a nie badanie dodatkowe. Ponieważ w podziale badań dodatkowych nie ma takiego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , bo powiem szczerze ,ze już mi się miesza... Mam samochód na badaniu z zatrzymanym dowodem za światła... Wystawiane zaświadczenie i sprawdzam cechy identyfikacyjne i światła i teraz chodzi mi o zaświadczenie... Robię dodatkowe i powinienem skreślić punkty 1i 2 bo nie robię całego zakresu badania okresowego a czy w uwagach wpisuje ,ze ustetke usunięto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Identyfikacja pojazdu.

2. Badanie świateł.

3. Zaświadczenie z badania z wykreślonymi punktami 1 i 2 bo to tylko dodatkowe badanie. Rodzaj badania u mnie w programie dodatkowe-organ kontroli.

W uwagach adnotacja że ustała przyczyna zatrzymania DR lub usterki wymienione w skierowaniu usunięto. Termin następnego badania Wg.DR lub X

4. Opłata 20 zł.

i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie: Dnia 14 września miałem badanie okresowe i wystawiłem negatywa za np: opony. Przyjeżdża auto 15 września i wszystko jest już ok termin następnego badania to jasne, że liczy się od 14 września ale co mam powiedzieć na egzaminie w związku jaki dokument mam wystawić? Czy wystawia się nowe zaświadczenie z badania okresowego, dodatkowego, czy po prostu wchodzi się w rejestr i poprawia zaświadczenie z dnia 14 września. Masakra im bliżej egzaminu tym coraz więcej pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.