Skocz do zawartości

następy termin badania


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam taki problem jaki ternin wyznaczyć i jakie badanie wykonać??????????

pojazd z 2013r I rej 12-03-2013r zarejestrowany jako ciężarowy ( 3,5 t )

klijent dokonał zmian konstrukcyjnych i mam go opisać jako specjalny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klijent dokonał zmian konstrukcyjnych i mam go opisać jako specjalny.....

 

Badanie DODATKOWE. Zmiany konstrukcyjne to jest BADANIE DODATKOWE. Zawiera zakres okresowego ale to nie to samo. Ponieważ przeróbka będzie na specjalny to na podstawie Dz.U. 996, § 4. 3. już przy badaniu dodatkowym wyznaczasz nowy termin badania na rok od wykonania zmian (badania na zmiany).

 

Wykonanie dodatkowego z okresowym w tym przypadku mija się z sensem, ale nie jest wykroczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie dodatkowego z okresowym w tym przypadku mija się z sensem, ale nie jest wykroczeniem.

 

A ja bym powiedział, że nie ma znaczenia, czy wykona się dodatkowe czy dodatkowe + okresowe, bo skutek będzie dokładnie taki sam. No chyba, że ktoś kasuje wyłącznie za samo dodatkowe, a za okresowe skasowałby osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy oświećcie mnie czemu specjalny na rok? Bo nigdzie tego nie widzę.

 

Specjalny nie jest wymieniony w żadnym z ust. 6-10 art. 81 PORD, więc podlega pod ust. 5, czyli badanie corocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Specjalny nie jest wymieniony w żadnym z ust. 6-10 art. 81 PORD, więc podlega pod ust. 5, czyli badanie corocznie.

 

Dzięki kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klijent dokonał zmian konstrukcyjnych i mam go opisać jako specjalny.....

 

Badanie DODATKOWE. Zmiany konstrukcyjne to jest BADANIE DODATKOWE. Zawiera zakres okresowego ale to nie to samo. Ponieważ przeróbka będzie na specjalny to na podstawie Dz.U. 996, § 4. 3. już przy badaniu dodatkowym wyznaczasz nowy termin badania na rok od wykonania zmian (badania na zmiany).

 

Wykonanie dodatkowego z okresowym w tym przypadku mija się z sensem, ale nie jest wykroczeniem.

 

Dodatkowe z wynikiem pozytywnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Znalazłem kolejne "wizje" na temat wyznaczania TNBT. Załącznik przesyłam w oryginale, bez zmian. Wiem, że z konkurencyjnego portalu, ale może zechce koś zagłębić się w lekturze. Pozdrawiam

 

Usuwam załącznik bo faktycznie może być to odebrane jako reklama, nie taki miałem zamiar.:/ Mam ograniczenia techniczne aby wymazywać rzeczy zbędne. Osobiście trochę się rozbawiłem czytając te wypociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolejne "wizje"

Gdyby te wizje przedstawiały jakąś wartość i gdyby nie kończyły się klauzulą, podobnie jak słynne opinie niektórych rzeczoznawców, nie byłyby zapewne tak łatwo dostępne, gdyż byłyby dla swoich ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolejne "wizje" na temat wyznaczania TNBT. Załącznik przesyłam w oryginale, bez zmian. Wiem, że z konkurencyjnego portalu, ale może zechce koś zagłębić się w lekturze. Pozdrawiam

 

Proponuje usunąć ten załącznik żeby nie było dymu z tym Panem :):razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te wizje przedstawiały jakąś wartość i gdyby nie kończyły się klauzulą,

No bo wiesz, że wszyscy mają rację ale nikt nie odpowiada za swą racje, bo tak jest najbezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie , jaki zakres obowiązków mają panowie nadzorujący SKP.

20 lat temu inspektor nadzorujący SKP dzwonił lub jeździł do ministerstwa i każde

nowe rozporządzenie uzgadniał i na piśmie rozsyłał odpowiednią interpretację po podległych mu stacjach. Na wszystkich SKP była tylko jedna interpretacja przepisów.Dzisiaj od tych panów nie można uzyskać potwierdzenia ani na piśmie ani ustnie. Stąd biorą się interpretacje osób których nie powinno brać się pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje usunąć ten załącznik żeby nie było dymu z tym Panem

Dymu z tym panem nie będzie jak się przeczyta to "drobnymi literami " i zastosuje.

W przypadku skorzystania przez jakikolwiek podmiot z informacji zamieszczonych w niniejszym stanowisku, należy podać źródło jego pochodzenia wraz z podaniem stron w w w. klubdiagnosty . pl i w w w. dlid . pl

Jak się boicie to ja to zamieszczę . :P

A z tego co zrozumiałem jest jeszcze szkoła dopełniania do 3lat ,no chyba że źle zrozumiałem ,ale tego w załączniku nie znajdziecie .

trzy szkoy-wyznaczanie terminw.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymu z tym panem nie będzie

 

Z nim to nigdy nie wiadomo, ale muszę poczytać do jakiej szkoły ja należę i napewno będzie to ta zła szkoła :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale muszę poczytać do jakiej szkoły ja należę i napewno będzie to ta zła szkoła :cool:
Qnick dopóki ustawodawca nie da jednoznacznej wykładni to w najgorszym przypadku sąd/SKO udowodni Tobie, że źle robisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziowie z mocy prawa są niezależni i przepisy prawa mogą interpretować po swojemu.

Istnieje pojęcie " linii orzecznictwa" ale to i tak nie jest wykładnią dla sędziego w wydaniu wyroku. Precedens też w naszym prawie nie funkcjonuje, więc pozostaje modlitwa. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziowie z mocy prawa są niezależni i przepisy prawa mogą interpretować po swojemu...

..., więc pozostaje modlitwa. :evil:

Dokładnie tak mi powiedział prezes sądu "bo wie pan, u nas jak w kościele wszystko w ręku Boga" ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już rozumiem czemu np.: w samochodzie gdzie od daty pierwszej rej. minęło 11 miesięcy (słownie: jedenaście miesięcy) niektórzy wyznaczają TNBT na rok :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.