Skocz do zawartości

Kupno przyczepy - nieczytelny nr ramy


Nikita_Bennet

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam przyczepy i część oglądanych przeze mnie ma niestety prawie nieczytelny nr ramy.Czyli najlepiej będzie, aby sprzedawca udał się do WK po kwit o nabicie nr ramy i TZ, nabił na OSKP, potem mi sprzedał, a ja już z tymi kwitami do rejestracji na siebie?

Idzie mi o to aby zmniejszyć liczbę wymian DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Czyli najlepiej będzie aby sprzedawca udał się do WK po kwit o nabicie nr ramy i TZ, nabił na OSKP, potem mi sprzedał a ja już z tymi kwitami do rejestracji na siebie?

 

To zależy kto ma ponosić koszta nabicia numeru. Możesz numer nabić już Ty po kupnie i ponieść koszty opinii rzeczoznawcy, nabicia numeru i tabliczki zastępczej przed wyrobieniem DR.

Druga opcja jest taka że całą procedurę robi stary właściciel wówczas po nabiciu on wyrabia nowy DR a Ty po kupnie drugi DR na siebie.

 

Reasumując ja widzę to tak: Poprzedni właściciel opuszcza ci dobrych kilka stówek żeby starczyło na całą procedurą nabijania numeru a Ty to sobie załatwisz po kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z tymi przyczepami to chyba lepiej abym ja ją kupił już z nr ramy nadanym w PL? Stary VIN nie będzie figurował na mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując ja widzę to tak: Poprzedni właściciel opuszcza ci dobrych kilka stówek żeby starczyło na całą procedurą nabijania numeru a Ty to sobie załatwisz po kupnie

Ja jednak zdecydowanie bym wolał kupić przyczepę z nadanym numerem, bo zawsze istnieje ryzyko, że rzeczoznawca stwierdzi coś co może stać się przeszkodą w adaniu nowego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie mi o to aby zmniejszyć liczbę wymian DR.

a raczej powinno chodzić o to, żeby kupując być pewnym legalności nabywanego sprzętu.

Lepiej nawet dopłacić sprzedającemu niż potem oddać nabytek legalnemu właścicielowi, a samemu zaliczyć współudział w paserce ... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą jak najbardziej jednak jak właściciel ma problem ze znalezieniem nr VIN/ramy, w DR zamiast zera jest litera "O", dokładając to że wiem że można zarejestrować pojazd który jest skradziony bo CEPiK nie jest połączony z pewną bazą, to po co ja mam się męczyć?

Niech sprzedawca prostuje ;) mamy kryzys a jemu zależy sprzedać, ja z kupnem mogę poczekać. Dziś obejrzałem dwie a mam jeszcze 4-5 ogłoszeń do objechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowanie bym wolał kupić przyczepę z nadanym numerem, bo zawsze istnieje ryzyko, że rzeczoznawca stwierdzi coś co może stać się przeszkodą w adaniu nowego numeru.
a raczej powinno chodzić o to, żeby kupując być pewnym legalności nabywanego sprzętu.

 

Czytając wasze wypowiedzi też w sumie doszedłem do takiego wniosku lepiej kupić z nabitym numerem ew. po nabiciu nie wyrabiać nowego DR aby ograniczyć wyrabianie niepotrzebnych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.