Skocz do zawartości

Rejestracja na inną osobę...


smoczoos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie pytanie. Ja z moją kobietą będziemy kupować auto. Tu się rodzi problem. Auto kupować będę ja, a zarejestrowane musi być na moją kobietę - ona nie chce/nie może jechać po auto. Więc muszę jechać sam. Zarejestrowane ma być na Nią, tak chcemy. Jak to zrobić od strony prawnej? Czy wystarczy zwykłe upoważnienie na mnie przy podpisywaniu umowy?

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić od strony prawnej?

 

Na pewno nie jest to od strony prawnej, ale niech podpisze umowę kupna sprzedaży in blanco wpiszcie jej dane jako kupującego i niech podpisze na dole i już po co komplikować sobie życie no chyba że Ci nie ufa :razz: . Ja właśnie tak ostatnio kupowałem auto dla swojej ślubnej, ona właściciel a ja współwłaściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupować będę ja, a zarejestrowane musi być na moją kobietę - ona nie chce/nie może jechać po auto. Więc muszę jechać sam. Zarejestrowane ma być na Nią, tak chcemy. Jak to zrobić od strony prawnej? Czy wystarczy zwykłe upoważnienie na mnie przy podpisywaniu umowy?

Według mnie może być do zakupu zwykłe upoważnienie, które będzie z umową stanowić całość.

W treści umowy wpiszesz dane swojej kobiety, a podpiszesz się Ty swoim nazwiskiem- jako osoba upoważniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie może być do zakupu zwykłe upoważnienie, które będzie z umową stanowić całość.

 

:ok

 

W treści umowy wpiszesz dane swojej kobiety, a podpiszesz się Ty swoim nazwiskiem- jako osoba upoważniona.

 

A najlepiej podpisywać się nieczytelnie i wtedy nawet upoważnienie nie będzie potrzebne przy rejestracji :x Są niedouczeni urzędnicy, którzy wymagają upoważnienia notarialnego, a nieczytelny podpis eliminuje ten problem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to od strony prawnej, ale niech podpisze umowę kupna sprzedaży in blanco wpiszcie jej dane jako kupującego i niech podpisze na dole i już po co komplikować sobie życie no chyba że Ci nie ufa :razz: . Ja właśnie tak ostatnio kupowałem auto dla swojej ślubnej, ona właściciel a ja współwłaściciel.

 

To nie jest tylko kwestia zaufania między nimi. Nie każdy zbywca chciałby sprzedać "na słupa". Ja bym nie chciał, bo się raz naciąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko kwestia zaufania między nimi.

 

Sprzedawałem i kupowałem w ten sposób bo po prostu właściciel nie miał czasu, no ale ja i właściciel mieliśmy "czyste intencje" i zarówno kupujący ode mnie jak i sprzedający mi pojazd nie mieli zastrzeżeń i obyło się bez dodatkowych papierków.

 

Ja bym nie chciał, bo się raz naciąłem

Możesz coś więcej napisać, bo ja jakiegoś zagrożenia nie dostrzegam. Sprzedałem auto, zgłaszam sprzedaż do WK i ubezpieczalni mam ostemplowaną umowę kupna sprzedaży i finito.

No ale może czegoś nie wiem więc proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem auto, zgłaszam sprzedaż do WK i ubezpieczalni mam ostemplowaną umowę kupna sprzedaży i finito.

A sprawdzasz z czymś dane osoby, która jest wpisana i podpisana jako kupujący też na Twojej umowie? Czy nie sprawdzasz wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzasz z czymś dane osoby, która jest wpisana i podpisana jako kupujący też na Twojej umowie?

 

Oczywiście z dowodem osobistym kupującego nie inaczej, na "słupa" bym nie sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ja to napisałem:

To nie jest tylko kwestia zaufania między nimi.

 

Sprzedawałem i kupowałem w ten sposób bo po prostu właściciel nie miał czasu, no ale ja i właściciel mieliśmy "czyste intencje" i zarówno kupujący ode mnie jak i sprzedający mi pojazd nie mieli zastrzeżeń i obyło się bez dodatkowych papierków.

 

Ja bym nie chciał, bo się raz naciąłem

Możesz coś więcej napisać, bo ja jakiegoś zagrożenia nie dostrzegam. Sprzedałem auto, zgłaszam sprzedaż do WK i ubezpieczalni mam ostemplowaną umowę kupna sprzedaży i finito. No ale może czegoś nie wiem więc proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze na DO innej osoby kupowanie/sprzedawanie auta "na skróty", ma nieraz większe konsekwencje.

Przykład:

Sprzedaję auto które jest zarejestrowane na moją żonę, a jesteśmy w trakcie podziału majątku.

Kupujący ma pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję auto które jest zarejestrowane na moją żonę, a jesteśmy w trakcie podziału majątku.

 

Raczej DO by Ci nie dała musiał byś wejść w posiadanie dowodu w sposób nielegalny a na to są już paragrafy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie sam odpowiedziałeś na wcześniejszy post:

(...)
Ja bym nie chciał, bo się raz naciąłem

Możesz coś więcej napisać, bo ja jakiegoś zagrożenia nie dostrzegam. Sprzedałem auto, zgłaszam sprzedaż do WK i ubezpieczalni mam ostemplowaną umowę kupna sprzedaży i finito.

No ale może czegoś nie wiem więc proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale ja chcę kupić, a nie sprzedać. Sytuacja jest dość prosta. Moja kobieta chce, może dać mi dowód, upoważnienie, czy co tam trzeba, ale nie może jechać - praca + małe dziecko uniemożliwia nam jazdę razem. Zatem, czy jest jakiś prosty sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już Ci Olga napisała:

 

"Według mnie może być do zakupu zwykłe upoważnienie, które będzie z umową stanowić całość.

W treści umowy wpiszesz dane swojej kobiety, a podpiszesz się Ty swoim nazwiskiem- jako osoba upoważniona."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zaraz po Oldze ktoś napisał, że potrzeba notarialnego upoważnienia, bo różni są urzędnicy. Darowizna chyba nie wchodzi w grę, bo z tego co wiem to jest do jakiejś kwoty bez podatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.