Skocz do zawartości

Niezgodność numeru ramy (ewidentna pomyłka)


wazon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki temat, jest do kupienia motocykl. Problem polega na tym że numer ramy (1991r.) zczytany z natury ma ma 9 znaków, a w niemieckim Briefie ma 10. Wszystko się zgadza, poza jednym zerem w środku. Sam posiadam taki motocykl i wiem, że numery ram w tych motocyklach miały 9 znaków, więc interpretuję to jako ewidentną pomyłkę i tak chciałbym wpisać w zaświadczeniu. Czy mieliście podobne przypadki i co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numery ram w tych motocyklach miały 9 znaków, więc interpretuję to jako ewidentną pomyłkę

Bez rzeczoznawcy tego nie ugryziesz. Omyłki w ne VIN, zwłaszcza gdy znajduje się w polach nr serii nikt przy zdrowych zmysłach nie poprawi na podstawie zaświadczenia z SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc interpretuję to jako ewidentną pomyłkę

skąd wiesz że "zero w środku" jest znakiem pomylonym :?:

 

1234560789

1234560789

pomyłka może być gdziekolwiek

 

co o tym sądzicie?
bierzesz "na klatę"

lub (zdecydowanie polecam) RWD czyli opinia rzeczoznawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rzeczoznawcy tego nie ugryziesz

 

Lub oświadczenia producenta pojazdu, ostatnio ćwiczyłem to z przyczepą też w papierach był wpisany jeden znak więcej ale po dokładnym oczyszczeniu dyszla ;) okazało się że na ramie jest tak samo jak w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakiej mocy diagnosty tu mowa? Jakie pretensje do prawa macie?? Co tu niby jest oczywiste??

 

Proszę przeczytać post Jacdiag'a - SKĄD WIECIE GDZIE JEST POMYŁKA??

Czy jednoznacznie wykluczycie też ingerencję w pole numerowe??

 

Stwierdzacie, że nr jest niezgodny i ok - nikt tego nie neguje. Ale to nie znaczy, że nagle wszystko co zapisano w dowodzie rejestracyjnym, umowie, utrwalono w bazach danych itd. traci ważność. Panowie - to paranoja jakaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam taki motocykl i wiem, że numery ram w tych motocyklach miały 9 znaków, więc interpretuję to jako ewidentną pomyłkę i tak chciałbym wpisać w zaświadczeniu. Czy mieliście podobne przypadki i co o tym sądzicie

wiedza... interpretacja... pomyłka...

 

Niezgodność to się nazywa, którą w zaświadczeniu należy opisać i nikt nie pyta gdzie ona wystąpiła (rama/brief).

4. W przypadku gdy wynik badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, jest negatywny, uprawniony diagnosta, wystawiając zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, po stwierdzeniu, że usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zwraca dowód rejestracyjny posiadaczowi pojazdu.

Tyle sądzić można... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z autem z Niemiec. Pomylony VIN w DR od dnia pierwszej rejestracji (o dziwo TUV przechodził). Pismo z WK niemieckiego o pomyłce załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przechodzi:

1. Opinia rzeczoznawcy o oczywistej pomyłce

2. Rejestracja czasowa w WK celem wykonania badania ( już z prawidłowymi danymi )

3. WK sam sprawdza pomyłkę w kraju pochodzenia ( tak mówią)

4. Badanie z P bo na PC już błędu nie ma.

5. Rejestracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wydziale wystarczy zawiadzcenie z wynikiem negatywnym. Jesli nie ma sladów ingerencji to bez rzeczoznawcy, Jesli coś kombinowane to rzeczoznawca. Prosze tylko mi nie mowic że diagnosta nie potrafi stwierdzic czy była ingerencja czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze tylko mi nie mowic że diagnosta nie potrafi stwierdzic czy była ingerencja czy nie.

W praktyce ostateczna decyzja (w sprawie opinii rzeczoznawcy) i tak należy do WK,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - Kolega po mechanoskopii...

Jeśli "robisz" pojazd przez kilka lat i numer zanikając na Twoich oczach stał się nieczytelny, to faktycznie "gregorio23" ma rację, Iż WK mógłby odpuścić tę opinię,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "robisz" pojazd przez kilka lat i numer zanikając na Twoich oczach stał się nieczytelny, to faktycznie "gregorio23" ma rację, Iż WK mógłby odpuścić tę opinię,,,

 

Zwłaszcza że dzieje się tak w starszych autach i taka opinia to niekiedy pół wartości auta :razz: ponieważ ceny u rzeczoznawców są baaaaaaaardzo różne :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wydziale wystarczy zawiadzcenie z wynikiem negatywnym. Jesli nie ma sladów ingerencji to bez rzeczoznawcy, Jesli coś kombinowane to rzeczoznawca. Prosze tylko mi nie mowic że diagnosta nie potrafi stwierdzic czy była ingerencja czy nie.

Dopuszczą pojazd z wynikiem N? Powodem N jest niezgodność nr vin. Nikt nie wie dlaczego jest niezgodność i wątpię aby ktoś chciał podłożyć własne 4 litery. To może być pomyłka ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z autem z Niemiec. Pomylony VIN w DR od dnia pierwszej rejestracji (o dziwo TUV przechodził). Pismo z WK niemieckiego o pomyłce załatwiło sprawę.

też miałem podobny przypadek, okazało się że pomylono dwa pojazdy, wnioskuję z tego że niemieckich inspektorów nie interesuje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.