Skocz do zawartości
marbie

Wywrotka czterosiowa, a przyczepa

Rekomendowane odpowiedzi

marbie

Z którego przepisu wynika, że czteroośka nie może ciągać przyczepy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

A jest taki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marbie
A jest taki :?:

Właśnie pytam, bo masa czteroosiowych wywrotek nie posiada zaczepu i wpisów mmc przyczepy. Na OBT I w brifie pozycje przyczep były puste.

 

Co wpisujecie w pozycję F3, gdy pojazd nie może ciągnąć przyczepy? F3=DMC czy F3=0kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Co wpisujecie w pozycję F3, gdy pojazd nie może ciągnąć przyczepy? F3=DMC czy F3=0kg?

F3- X, O1 - X, O2 - X, na podstawie uwag na dole DIP-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Z którego przepisu wynika, że czteroośka nie może ciągać przyczepy?

taki zespół nie został wymieniony w Dz.U.2013.951 §3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

To, że nie został wymieniony, nie oznacza, że nie może ciągać przyczepy. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Właśnie pytam, bo masa czteroosiowych wywrotek nie posiada zaczepu i wpisów mmc przyczepy. Na OBT I w brifie pozycje przyczep były puste.

 

Być może ten konkretny typ nie jest przewidziany do ciągnięcia przyczepy (jak np. Matiz :cool: )

 

To, że nie został wymieniony, nie oznacza, że nie może ciągać przyczepy. :oops:

 

A ponadto nie ma limitu DMC takiego zespołu :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
A ponadto nie ma limitu DMC takiego zespołu

Tak się zastanawiam ,po kiego grzyba takie rozbicie w naszych przepisach ?

Nie wystarczyłby prosty zapis "DMC zespołu pojazdów nie może przekroczyć 40t" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Nie wystarczy bo jeszcze jest kombinowany - coś około 44 t ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Właśnie pytam, bo masa czteroosiowych wywrotek nie posiada zaczepu i wpisów mmc przyczepy.

W przypadku Mercedesa Actrosa w homo masy przyczep są określone jako 750/3500 kg. Ten konkretny egzemplarz nie posiadał złącza pneumatycznego do sterowania hamulcami przyczepy i pewnie z tego powodu masa przyczepy z hamulcem (w gre wchodził tylko najazdowy) została ograniczona do 3,5t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marbie

Czyli to wynika z konstrukcji pojazdu. Brak złącz hamulce i światła oraz to, ze to typowa wywrotka. Nie pamiętam jak było z Kamazem wywrotką (3 osie), czy miał w ogóle zaczep. A poza tym to na MMC przyczepy wiele już nam nie zostaje w czterech osiach. Wiec to chyba nie wynika z przepisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Nie pamiętam jak było z Kamazem wywrotką (3 osie),

5511 "goła" belka

 

ru2749588.jpg

 

 

 

skrzyniowy 5320 śmigał z przyczepą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
A poza tym to na MMC przyczepy wiele już nam nie zostaje w czterech osiach. Wiec to chyba nie wynika z przepisów.

Dlatego nie opłaca się montować sterowania hamulcami przyczepy, bo generowało by to niepotrzebne koszty. Sam zaczep w wywrotce często się przydaje bo można kogoś z błota wyciągnąć albo w razie potrzeby można podczepić jakis agregat prądotwórczy czy sprężarkowy zaciągnąc go wprost na plac budowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marbie

Czyli podsumowując. Jeżeli wywrotka czteroosiowa nie posiada instalacji elektrycznej pod przyczepę ( mimo posiadanego zaczepu) lub tez wcale go nie posiada, to w przypadku ustalania danych w pozycje F3 wpisujemy to co z tabliczki wynika (40t lub 42t)? I co wtedy z O1 i O2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
w pozycje F3 wpisujemy to co z tabliczki wynika (40t lub 42t)? I co wtedy z O1 i O2?

 

Jeśli określisz F.3 to oznacza, że pojazd może ciągnąć przyczepę, więc O.1 i O.2 również musisz określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.