Skocz do zawartości

Rok produkcji podczas badania pojazdu z zagranicy


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyznaczyć rok produkcji mając rej np.12.01.1999r mając np fiata,renault itd. jeżeli stacje nie są zobligowane do posiadania np xxx lub program zatwierdzony ustawowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym tam zaraz coś miał, ale taka postawa jak zamartwianie się kto przyjedzie, a kto nie, omijanie, lawirowanie, naciąganie, odstępowanie od korzystania z rzeczoznawcy bo wychodzi komuś za drogo prowadzi do...???

No przecież nie jedności w postępowaniu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale czego karać klientów takim postepowaniem jeżeli byśmy tak podchodzili do wielu niewiadomych z którymi się borykamy to musielibyśmy mieć na etacie rzeczoznawcę :)

 

a czasem zdarza się samochód z połowy roku a po dotarciu dokumentów do UK okazuje się

że z ich jakiegoś programu cofają na poprzedni rok.No i ??? co do każdego powoływać

rzeczoznawcę????Zeby być pewnym?? że zarej np 09.07.1999 jest 1999??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby być pewnym?? że zarej np 09.07.1999 jest 1999??

 

Z tym to każdy z nas ma problem.

Jednak wiedza i rzetelność umożliwia poprawną ocenę roku produkcji pojazdu.

W przypadku wątpliwości polecam telefon do dealera albo pytanie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale koledzy czy forum nie jest dopuszczone ustawowo i nie jest miarodajne a potem w razie W jak się wytłumaczyć?? że koledzy z forum określili??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje Ci taka odpowiedź?? :)
blakop jak dla mnie bomba :P biorąc pod uwagę czas-okres na odpowiedź od producenta, nie wiem czy właściciel pojazdu będzie tak samo uradowany jak ja?? :x

 

a potem w razie W jak się wytłumaczyć?? że koledzy z forum określili??? :)
normalnie powiesz, że to biker100 określił :evil: galancik25 nie Ty jeden masz ten sam dylemat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np xxx

 

Dzisiaj miałem Mondziaka - I rej luty 2011 (produkcja styczeń 2011), a ten dekoder mi go rozkodował na września 2011... zajefajnie... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem Mondziaka - I rej luty 2011 (produkcja styczeń 2011), a ten dekoder mi go rozkodował na września 2011... zajefajnie... :evil:
ten program ma więcej kwiatków swoich zasobach :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie powiesz, że to biker100 określił

Bardziej wiarygodnie- Uprawniony Diagnosta biker100 ;)

I obydwoje coś wspólnego z raciborskimi tablicami mają. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obydwoje coś wspólnego z raciborskimi tablicami mają. :evil:
po czym wnosisz?? ;) ja to dopiera tutaj na forum dowiedziałem się o takowych ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wyznaję zasadę I-rejestracji samochody europejskie do końca stycznia -1, japońce -3-miesiące. Przeważnie się sprawdza ale.. nie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale koledzy czy forum nie jest dopuszczone ustawowo i nie jest miarodajne a potem w razie W jak się wytłumaczyć?? że koledzy z forum określili??? :)

 

Jeśli prawidłowo określisz rocznik na pewno nie będziesz się musiał tłumaczyć.

Gorzej jest z naginaniem rocznika dla handlarzy, bo w VINie miał oznaczenie na przyszły rok a w pojeździe wszystkie elementy z datą z poprzedniego roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w VINie miał oznaczenie na przyszły rok
Chyba masz na myśli modelowy a nie produkcji.. :?:
no i cooo???
Wpisujesz rok produkcji a nie modelowy jako rok produkcji..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 napisał/a:

bo w VINie miał oznaczenie na przyszły rok

Chyba masz na myśli modelowy a nie produkcji.. :?:

 

Jest wyjątek: Ford

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.