Skocz do zawartości
wolciodd

czy prowadzicie rejestr w formie papierowej

Rekomendowane odpowiedzi

wolciodd

witam kolegów

Czy prowadzicie rejestr badan w formie papierowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

My tak,czy to jest konieczne,chyba nie.Wystarczy wersja elektroniczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolciodd

konieczne nie jest tylko trzeba zatrzymać to przez 5 lat od daty badania na serwerach

pytam bo kolega z innej stacji zaczął cos wymyslac i dlatego pytam

w mojej stacji tez prowadzimy rejestr papierowy ( zaswiadczenie w segregator a po zapełnieniu do roku w biurze a po roku do piwnicy na półkę )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram
Czy prowadzicie rejestr badan w formie papierowej ?

 

Ja prowadzę, na dwóch SKP na których pracuję. Nie jest to obowiązkowe ale to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia twardego dysku komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Czy prowadzicie rejestr badan w formie papierowej ?

 

Oczywiście że prowadzimy. Drukujemy rejestr codziennie i do teczki, a po roku do archiwum na 5 lat. Podobnie z zaświadczeniami, pokwitowaniami i innymi papierami które zbieramy, archiwizujemy i po 5 latach robimy ognisko z tych papierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
rejestr papierowy ( zaswiadczenie w segregator

To rejestr czy zaświadczenia przechowujesz ???

Oczywiście że prowadzimy.

A cóż w tym takiego oczywistego ???, nadgorliwość ???

Nie drukuję rejestru ani kopii zaświadczeń, od tego są inne t.zw. nośniki,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz

My drukujemy i w segregator. A jesli chodzi o kwestię bezpieczeństwa to co 3 miesiące wrzucamy kopię bezpieczeństwa na CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolciodd

podziękował za odpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Co innego wydruki z rejestru, a co innego prowadzenie rejestru w formie papierowej - chodzi o zeszyt przesznurowany, zaplombowany z ponumerowanymi stronami... :roll:

Mylę się? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markes30

Nie lepiej zarchiwizować rejestr w 2 lub nawet 3 miejscach w formie elektronicznej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
Nie lepiej zarchiwizować rejestr w 2 lub nawet 3 miejscach w formie elektronicznej ???
oczywiście, że lepiej :D:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DMG1

Też mam papierowy.

Przy okazji pytanko - jak zrobić "pożar" na serwerze w PATRONACIE , żeby zostały badania do 5 lat , bo ja mam co najmniej z 12 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

podpalić skp.? :x:-D:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Przy okazji pytanko - jak zrobić "pożar" na serwerze w PATRONACIE , żeby zostały badania do 5 lat , bo ja mam co najmniej z 12 lat.

Nie wiem czy zrobi pożar ,czy będzie tylko pokazywał z ostatnich 5lat .

Zakładka 8SPEC , zaznaczasz "Dane tylko z ostatnich 5 lat " , ZAPISZ USTAWIENIA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ijm
my robimy codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
§ 5. 1. Rejestr prowadzi podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów. Rejestr może być prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Może być prowadzony nie znaczy musi.

Oznacza to tyle, że jak się ktoś uprze to może jechać z rejestrem badań po staremu na zeszycie.

Niestety archiwizacja oraz CEP zamysły takie poddaje natychmiastowej aborcji.

Treści tu podane ukazują jedynie, że robicie wydruki rejestru z systemu informatycznego (wiadomoczegochrony), a nie prowadzenie rejestru bez wykorzystania systemu informatycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Rejestr może być prowadzony z wykorzystaniem systemu informatycznego.

taki zapis to obejście pewnych wymagań ułatwiających życie SKP

 

WK musi prowadzić swoje rejestry w systemie informatycznym

 

dlatego wszystkie mają system "pojazd" (czy jak go tam zwą ... :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.