Skocz do zawartości

Policja a tablice rejestracyjne


mysza199

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo policja w autach nieoznakowanych wykorzystuje różne tablice rejestracyjne.

Auta zmieniają często numery

Czy może ktoś się orientuje czy jakiś akt prawny daje im taką możliwość .

Dowód rejestracyjny sobie a tablice sobie

No bo nie sądzę aby wymieniane były dowody kilka razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo policja w autach nieoznakowanych wykorzystuje różne tablice rejestracyjne.

Auta zmieniają często numery

Zapytam z ciekawości-skąd masz takie informacje?

 

[ Dodano: 07-11-2013, 21:21 ]

Czy może ktoś się orientuje czy jakiś akt prawny daje im taką możliwość .

Możesz poczytać tutaj

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20111951160

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 9 września 2011 r.

w sprawie rejestracji pojazdów Biura Ochrony Rządu, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu tak było kiedyś, że numery były zmieniane albo pochodziły z innego powiatu. Przykładowo u mnie cywilna Vectra z widełem, która miała służbę w Krakowie, posiadała numery z powiatu Suskiego. Taka zmyłka dla piratów :cool::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiem .. życie

W tym rozporządzeniu jest mowa o tablicach ... czyli rozumiem, że jedno auto może mieć wiele tablic no chyba że coś przoczyłem

 

Dowiedziałem sie też że naklejek czasem nie lepią w ogóle;/

Nie wiem ile w tym prawdy, ale nie zwrocilem w sumie uwagi na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że jedno auto może mieć wiele tablic no chyba że coś przoczyłem

Możesz podać ten fragment mówiący o tym- z tego rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozporządzeniu jest mowa o tablicach

Tablice, w liczbie mnogiej, ponieważ samochód posiada je dwie, jedną z przodu, jedną z z tyłu pojazdu. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice, w liczbie mnogiej, ponieważ samochód posiada je dwie, jedną z przodu, jedną z z tyłu pojazdu. :-D

i pojazdy w liczbie mnogiej

"w sprawie rejestracji pojazdów Biura Ochrony Rządu, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej"

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślam że może chodzić i kilka kompletów. Bo nic wprost tam nie ma... ale

 

watek ciągnę także gdzie indziej i tam padło właśnie takie stwierdzenie

 

"Tablic nie przeklada sie do roznych pojazdow, jeden pojazd ma dwa,trzy kpl. tablic i tylezsamo DR."

 

 

No ale chyba diagnosci więcej powinni wiedzieć na ten temat

W każdym razie nikt nie podważy tego że jedno auto poruszą się na rożnych numerach bo wiadomo o tym nie od dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślam że może chodzić i kilka kompletów. Bo nic wprost tam nie ma... ale

 

watek ciągnę także gdzie indziej i tam padło właśnie takie stwierdzenie

 

"Tablic nie przeklada sie do roznych pojazdow, jeden pojazd ma dwa,trzy kpl. tablic i tylezsamo DR."

 

 

No ale chyba diagnosci więcej powinni wiedzieć na ten temat

W każdym razie nikt nie podważy tego że jedno auto poruszą się na rożnych numerach bo wiadomo o tym nie od dziś.

 

Dla nas, diagnostów ważne jest, żeby w trakcie BT, pojazd posiadał legalizowane TR i dopasowany do TR DR. DR musi zawierać dane zgodne z tabliczką znamionową ( VIN i masy) oraz trwale naniesiony, nie stwarzający podejrzeń VIN.

Ile na dany pojazd wydano KPL tablic i DR, nas diagnostów to nie interesuje. Od tego jest prokuratura i przepisy, które nas diagnostów nie dotyczą.

My robimy swoje zgodnie z PoRD i rozporządzeniami wydanymi do PoRD.

I oczywiście z tymi "skarbowymi:. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skpauto,

Dla nas, diagnostów ważne jest, żeby w trakcie BT, pojazd posiadał legalizowane TR i dopasowany do TR DR. DR musi zawierać dane zgodne z tabliczką znamionową ( VIN i masy) oraz trwale naniesiony, nie stwarzający podejrzeń VIN.

Ile na dany pojazd wydano KPL tablic i DR, nas diagnostów to nie interesuje. Od tego jest prokuratura i przepisy, które nas diagnostów nie dotyczą.

no i jeszcze nalepki kontrolne na szybach,moze mają na taśmę dwustronną:),no cyba,że walą jeszcze na czarnych blachach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź , moża faktycznie tej postawy nie ma.

Ale dlatego się tutaj pytam abym nie musiał wertować setek stron przepisów.

 

Podejrzewałem że jeśli jest kilka tablic to jest to jakoś ujęte i macie do tego dostęp. Przynajmniej dla mnie tak właśnie powinno być. Choć VIN tak naprawdę identyfikuje pojazd.

 

Jednak nadal tak naprawde nie wiem co zezwala im na posiadanie kilku kompletów i czy zwykły obywatel też może posiadać ich kilka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysza199, a po co kilka kompletów, jak zmiana tablic i DR to kwestia kilkudziesięciu minut.

No niby tak ale bywa przeciez tak że 1 jednym miesiacu jezdza na komplet 1 ... w kolejnym komplet 2 i po miesiącu wracaja do kompletu nr 1

 

Wydaje sie zatem że nieprzerejestrowującą.

Może sie mylę , ale to nie jest naturalne

A zatem jakies przepisy na ten temat powinny byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.