Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

mysza199

Policja a tablice rejestracyjne

Polecane posty

mysza199

Jak wiadomo policja w autach nieoznakowanych wykorzystuje różne tablice rejestracyjne.

Auta zmieniają często numery

Czy może ktoś się orientuje czy jakiś akt prawny daje im taką możliwość .

Dowód rejestracyjny sobie a tablice sobie

No bo nie sądzę aby wymieniane były dowody kilka razy w roku.

Grzegorz Łódź
Jak wiadomo policja w autach nieoznakowanych wykorzystuje różne tablice rejestracyjne.

Auta zmieniają często numery

Zapytam z ciekawości-skąd masz takie informacje?

[ Dodano: 07-11-2013, 21:21 ]

Czy może ktoś się orientuje czy jakiś akt prawny daje im taką możliwość .

Możesz poczytać tutaj

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20111951160

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 9 września 2011 r.

w sprawie rejestracji pojazdów Biura Ochrony Rządu, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej

aboz

Grzegorzu tak było kiedyś, że numery były zmieniane albo pochodziły z innego powiatu. Przykładowo u mnie cywilna Vectra z widełem, która miała służbę w Krakowie, posiadała numery z powiatu Suskiego. Taka zmyłka dla piratów :cool::P

mysza199

Skąd wiem .. życie

W tym rozporządzeniu jest mowa o tablicach ... czyli rozumiem, że jedno auto może mieć wiele tablic no chyba że coś przoczyłem

Dowiedziałem sie też że naklejek czasem nie lepią w ogóle;/

Nie wiem ile w tym prawdy, ale nie zwrocilem w sumie uwagi na to

Grzegorz Łódź
czyli rozumiem, że jedno auto może mieć wiele tablic no chyba że coś przoczyłem

Możesz podać ten fragment mówiący o tym- z tego rozporządzenia.

grzegorz70
W tym rozporządzeniu jest mowa o tablicach

Tablice, w liczbie mnogiej, ponieważ samochód posiada je dwie, jedną z przodu, jedną z z tyłu pojazdu. :-D

Grzegorz Łódź
Tablice, w liczbie mnogiej, ponieważ samochód posiada je dwie, jedną z przodu, jedną z z tyłu pojazdu. :-D

i pojazdy w liczbie mnogiej

"w sprawie rejestracji pojazdów Biura Ochrony Rządu, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej"

:-D

mysza199

Tak się domyślam że może chodzić i kilka kompletów. Bo nic wprost tam nie ma... ale

watek ciągnę także gdzie indziej i tam padło właśnie takie stwierdzenie

"Tablic nie przeklada sie do roznych pojazdow, jeden pojazd ma dwa,trzy kpl. tablic i tylezsamo DR."

No ale chyba diagnosci więcej powinni wiedzieć na ten temat

W każdym razie nikt nie podważy tego że jedno auto poruszą się na rożnych numerach bo wiadomo o tym nie od dziś.

skpauto
Tak się domyślam że może chodzić i kilka kompletów. Bo nic wprost tam nie ma... ale

watek ciągnę także gdzie indziej i tam padło właśnie takie stwierdzenie

"Tablic nie przeklada sie do roznych pojazdow, jeden pojazd ma dwa,trzy kpl. tablic i tylezsamo DR."

W każdym razie nikt nie podważy tego że jedno auto poruszą się na rożnych numerach bo wiadomo o tym nie od dziś.

Dla nas, diagnostów ważne jest, żeby w trakcie BT, pojazd posiadał legalizowane TR i dopasowany do TR DR. DR musi zawierać dane zgodne z tabliczką znamionową ( VIN i masy) oraz trwale naniesiony, nie stwarzający podejrzeń VIN.

Ile na dany pojazd wydano KPL tablic i DR, nas diagnostów to nie interesuje. Od tego jest prokuratura i przepisy, które nas diagnostów nie dotyczą.

My robimy swoje zgodnie z PoRD i rozporządzeniami wydanymi do PoRD.

I oczywiście z tymi "skarbowymi:. :D

Grzegorz Łódź

Podstawę prawną poproszę :);)

crackers

skpauto,

Dla nas, diagnostów ważne jest, żeby w trakcie BT, pojazd posiadał legalizowane TR i dopasowany do TR DR. DR musi zawierać dane zgodne z tabliczką znamionową ( VIN i masy) oraz trwale naniesiony, nie stwarzający podejrzeń VIN.

Ile na dany pojazd wydano KPL tablic i DR, nas diagnostów to nie interesuje. Od tego jest prokuratura i przepisy, które nas diagnostów nie dotyczą.

no i jeszcze nalepki kontrolne na szybach,moze mają na taśmę dwustronną:),no cyba,że walą jeszcze na czarnych blachach

mysza199

Grzegorz Łódź , moża faktycznie tej postawy nie ma.

Ale dlatego się tutaj pytam abym nie musiał wertować setek stron przepisów.

Podejrzewałem że jeśli jest kilka tablic to jest to jakoś ujęte i macie do tego dostęp. Przynajmniej dla mnie tak właśnie powinno być. Choć VIN tak naprawdę identyfikuje pojazd.

Jednak nadal tak naprawde nie wiem co zezwala im na posiadanie kilku kompletów i czy zwykły obywatel też może posiadać ich kilka :)

aboz

mysza199, a po co kilka kompletów, jak zmiana tablic i DR to kwestia kilkudziesięciu minut.

mysza199
mysza199, a po co kilka kompletów, jak zmiana tablic i DR to kwestia kilkudziesięciu minut.

No niby tak ale bywa przeciez tak że 1 jednym miesiacu jezdza na komplet 1 ... w kolejnym komplet 2 i po miesiącu wracaja do kompletu nr 1

Wydaje sie zatem że nieprzerejestrowującą.

Może sie mylę , ale to nie jest naturalne

A zatem jakies przepisy na ten temat powinny byc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.