Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ARh-

Witam, potrzebuję parametr F3- nie jest określony na TZ.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Dopytam.

A co obliguje do tego aby ustalać???

Dowód się skończył, zamontowano hak???

Nie ma na tabliczce to nie ma (jak się nie zdrapał :x )

Napisać w uwagach "producent na tabliczce znamionowej nie określił dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów".

Może być tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Napisać w uwagach "producent na tabliczce znamionowej nie określił dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów".

Może być tak???

 

To wtedy bym Ci z urzędu odpisał, że jeśli nie możesz określić parametru to masz zasięgnąć opinii rzeczoznawcy.

 

To oczywiście w sytuacji, kiedy F.3 byłoby potrzebne (np. montaż haka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
To wtedy bym Ci z urzędu odpisał, że jeśli nie możesz określić parametru to masz zasięgnąć opinii rzeczoznawcy.

 

To ja bym Ci odpisał F3 - 0000 kg - ustalono? ustalono... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
To ja bym Ci odpisał F3 - 0000 kg - ustalono? ustalono... :evil:

 

To wtedy bym zapytał skąd się wzięły wartości O.1 i O.2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
To wtedy bym Ci z urzędu odpisał, że jeśli nie możesz określić parametru to masz zasięgnąć opinii rzeczoznawcy.

Czy aby na pewno ja mam opinii zasięgać?

A na poważnie to jest, czy nie ma żadnej siły, aby urząd sam sobie w katalogu podglądnął no i uzupełnił rzecz jasna.

Mnie to rypka bo i tak w tym przypadku nie mam z czym porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
A na poważnie to jest, czy nie ma żadnej siły, aby urząd sam sobie w katalogu podglądnął no i uzupełnił rzecz jasna.

 

Od 22.06 nie ma. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
To ja bym Ci odpisał F3 - 0000 kg

Poświadczenie nieprawdy ,proponuję ----- :lol:

 

[ Dodano: 09-11-2013, 00:19 ]

Witam, potrzebuję parametr F3- nie jest określony na TZ.

Zobaczymy co jutro da się wymacać .Gdybym miał pewność że wszystkie Lubliny miały takie same przyczepy ,to miałbyś odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Irenty
Od 22.06 nie ma. Niestety.

możesz dać konkretny przepis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

To oczywiście w sytuacji, kiedy F.3 byłoby potrzebne (np. montaż haka).

Czy mógłbyś poprzeć to stwierdzenie odpowiednim §?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
możesz dać konkretny przepis?

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130000711

 

„4. Katalog jest materiałem porównawczym służącym do weryfikacji danych technicznych pojazdu z danymi technicznymi określonymi w dokumentach przedstawionych do rejestracji pojazdu.”;

 

Poprzednio brzmienie było takie:

 

4. Katalog jest materiałem źródłowym do ustalania danych technicznych pojazdu lub porównania ich z danymi technicznymi określonymi w dokumentach przedstawionych do rejestracji pojazdu.

 

Czy mógłbyś poprzeć to stwierdzenie odpowiednim §?

 

Pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy powinien mieć określoną DMC zespołu w DR. Dlatego też w tej sytuacji starosta może skierować na ustalenie danych na podstawie art. 81 ust. 11 pkt 2a. Zauważ też, że ustawodawca dostrzegł wreszcie ważność tego parametru, czego wyraz dał w nowym wzorze DIP - dzięki temu przy I rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy F.3 znajdzie się od razu w DR.

 

[ Dodano: 09-11-2013, 09:19 ]

i mają bezpłatny dostęp do ITS-u.

 

Zgadza się - mamy, ale jak widzisz nie służy już do ustalania nieznanych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy powinien mieć określoną DMC zespołu w DR.

Ja chcę konkretny§, który nakazuje mi ustalać dane kiedy badam hak.

Dlatego też w tej sytuacji starosta może skierować na ustalenie danych na podstawie art. 81 ust. 11 pkt 2a.

Przecież ten pojazd jest zarejestrowany, klient tylko założył hak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

Niestety F.3 nie podają, masy przyczep 2000/750.

Numer homologacji 1691-02 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radekd2

Jestem młody i pewnie zaraz mnie uświadomicie, że źle wnioskuje ale:

 

1. ARh- pisze:

Witam, potrzebuję parametr F3- nie jest określony na TZ.

2. michal_k pisze:

Pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy powinien mieć określoną DMC zespołu w DR

 

Jeżeli producent nie określił na TZ parametry F3 to może zrobił to celowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
Jeżeli producent nie określił na TZ parametry F3 to może zrobił to celowo?

Czyżbyś wnioskował, że tematyczny Lublin nie może ciągnąć przyczepy?

DARIO64 na podstawie homologacji wyjaśnił.

Jest grupa pojazdów, dla której producent nie określa tego parametru na tabliczce co w wielu przypadkach jest równoznaczne z informacjami podawanymi w dokumentacji fabrycznej o konstrukcyjnym nieprzystosowaniu takiego pojazdu do ciągnięcia przyczepy.

(Czytaj w tematach: "HAK")

Jest też i druga grupa pojazdów liczniejsza od pierwszej z tendencją malejącą na szczęście, w której producent na tabliczce znamionowej nie określa dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów (w dowodzie [F.3]), co nie znaczy, że taki pojazd ma zakaz ciągnięcia przyczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Ja chcę konkretny§, który nakazuje mi ustalać dane kiedy badam hak.

 

Bez skierowania (albo nie na wniosek) nie masz absolutnie obowiązku tego ustalać (choć jest to mile widziane).

 

Przecież ten pojazd jest zarejestrowany, klient tylko założył hak.

 

Ale być może będzie z tego powodu wymiana DR, czyli rejestracja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ARh-

Dzięki DARIO64, mając przyczepy określę F3- punkty poleciały;-)

W ramach uzupełniania zapytania -dlaczego ptrzebuję F3-skończył się dowód i trzeba dopisać dane (brak f3 i przyczep)- znając mój WK, a zwłaszcza Pna M.....po wpisaniu np. F3=0000;-) klient na 100% wraca na stacje....

Pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
trzeba dopisać dane

Trzeba jak trzeba... bywa, że: [F.2] + [O.1] ≠ [F.3]

To, że w wielu przypadkach takie równanie się sprawdza nie oznacza wcale, że jest to prawda.

 

po wpisaniu np. F3=0000;-)

I nie zera, bo zero coś znaczy, ale tak jak wyżej stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Czyżbyś wnioskował, że tematyczny Lublin nie może ciągnąć przyczepy?

 

tak wynika z naszych przepisów...

 

DARIO64 na podstawie homologacji wyjaśnił.

 

więc klient strzała do producenta po nową tabliczkę, bo dopóki na niej nie ma f3 to nie może mieć haka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
więc klient strzała do producenta po nową tabliczkę, bo dopóki na niej nie ma f3 to nie może mieć haka...

 

Albo gubi istniejącą i problem z brakiem F.3 momentalnie znika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Albo gubi istniejącą i problem z brakiem F.3 momentalnie znika :P

 

Zgadza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
bo dopóki na niej nie ma f3 to nie może mieć haka...

No bywa, że nie ma [F.3] i innych rzeczy, a jak są to w funtach, albo w krzakach.

Nasz ministra wymaga aby umieszczona była homologacja.

I co jeździmy czy wymieniamy nie tylko z powodu haka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Ale być może będzie z tego powodu wymiana DR, czyli rejestracja ;)

Czy wymiana DR, z jakiego nie bądź powodu, to ponowna rejestracja pojazdu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.