Skocz do zawartości

Pojazd zarejestrowany za granicą pojawia się OBT


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

Dostał OBT na zaświadczeniu - na dwa dni :shock: Pozostawię bez komentarza .

 

To oczywiście przeginka. Ale jak napisałem wyżej obt przed zrobie bez problemu, a co dalej to nie mój problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    25

  • JANUSZ60

    23

  • aboz

    12

  • danielg539

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Popieram Psuj-a, o to chodziło. (Tym bardziej, że żoną była Polka). Dostali zaświadczenie i naprawdę się ucieszyli, że przynajmniej mogą z Polski wyjechać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :)

 

Nawet gość robiący badanie wiedział, że robi źle... No ale na dwa dni tylko dopuścił, nie? :evil: Czyli to nie aż taki błąd... Jakby dopuścił na 5 dni, tydzień, a nawet miesiąc - to inna dyskusja nie?? Ale dwa dni?? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :)

 

Nawet gość robiący badanie wiedział, że robi źle... No ale na dwa dni tylko dopuścił, nie? :evil: Czyli to nie aż taki błąd... Jakby dopuścił na 5 dni, tydzień, a nawet miesiąc - to inna dyskusja nie?? Ale dwa dni?? :evil:

dajcie już spokój chodziło o opuszczenie granic RP, a nie dojazd do Bułgarii :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No. Zapytałem tam: → http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=219441#219441

To zapytam i tu:

A jak te badania lądują w CEP-ie???

Mam na myśli DR lub PC lub PW odptaszkowane w rejestrze oraz serie i numery tych dokumentów czyli zagranicznych dokumentów... wpisane w rejestr.

A może w programie mam coś źle?

Po prawdzie dawno nie sprawdzałem co się stanie jak ptaszka przy DR, PC, PW nie odhaczę bądź zastępczego twora skrótowego wstawię (może być nawet taki krzaczek → #).

I jakoś mi nie po drodze odptaszkowywać DR, a podawać dowolne cyferki i literki z obcych dokumentów.

Chodzi taka kombinacja do CEP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, a jak robisz przy okazji pierwszej rejestracji pojazdu z oryginalnymi TR? Ja wpisuję numer DR zagranicznego, bo przecież jest to DR, a nasze przepisy nie przewidują rozgraniczenia na polskie i obce dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak robisz przy okazji pierwszej rejestracji pojazdu z oryginalnymi TR?
- aboz, pytam bo nie zrobiłem żadnego badania bez DR/PC. Nie ważne czy sprowadzony z zagranicy, czy nie.

Wszystkie wpisy w rejestrze dotyczące DR/PC oparte są na naszych dokumentach i wszystkie są w CEP.

Dlatego nie wiem jak powyższe się ma.

Raz kiedyś kombinowałem z okresowym na podstawie Pokwitowania/Skierowania wymyślając nadprogramowy skrót systemowy inny niż DR/PC/PW

(coś w stylu PP-pokwitowanie policji, PS-pokiwtowanie/skierowanie) i system wywalił mi komunikat, że dopuszczalna forma dokumentu do CEP to DR/PC/PW,

więc trza było dostarczyć PC, albo pojechać na inną stację.

Od tamtej pory bez DR/PC/PW nie robię i już.

Chociaż przyszło tele-info, że coś tam na wniosek różnych SKP w systemie umożliwiono, poprawiono odnośnie stosowanych dokumentów (w domyśle pokwitowań), ale jak to się ma do CEP???

Pisałem wyżej: nie robię, nie wiem.

Mam robić badania i przekazywać do CEP. Nie widzę tu żadnych wyjątków czy odpuszczeń, że badania okresowe zamiast być w CEP zalegają po rejestrach SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock wysyłasz do Cepa nawet gdy nie bijesz stempla czy ja coś nie rozumuje

Faktycznie coś nie rozumujesz, skoro wysłanie do cepa uzależniasz od wbicia pieczątki,,,

pytam bo nie zrobiłem żadnego badania bez DR/PC. Nie ważne czy sprowadzony z zagranicy, czy nie.

Widzisz, a ja nie wysłałem jeszcze do cepa żadnego sprowadzonego, bo wszystkie robię na DR zagranicznych a ich numeru do rejestru nie wpisuję,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock wysyłasz do Cepa nawet gdy nie bijesz stempla czy ja coś nie rozumuje
- rozumujesz OK! :piwo

Ile śniegu w Tatrach jest i gdzie nocleg znajdę za 2 - 3 € ???

Do jednej panci zadzwoniłem to mi zaproponowała w gołębniku. :evil:

 

Ja pytam czy jak się przyjmie, odhaczy, odptaszkuje w systemie, rejestrze symbol, skrót DR/PC, albo pozostawi te rubryki puste, bądź jak się wpisze własne twory, krzaki i przy tym serię i numer zagranicznego dokumentu lub pokwitowania/skierowania zapoda, czy wszystko poprawnie w takim przypadku jest i czy takie badanie przechodzi do CEP???

Nie interesują mnie późniejsze korekty. Tylko tu i na teraz. Robię badanie i wysyłam do CEP. Przechodzi do ewidencji czy nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystko poprawnie w takim przypadku jest i czy takie badanie przechodzi do CEP???

Możesz wpisać nr swojego dow.osobistego , dla kompa jest w porządku i do cepa pójdzie, gdyż to tylko cep, ale na pewno nie jest to poprawne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a ja nie wysłałem jeszcze do cepa żadnego sprowadzonego, bo wszystkie robię na DR zagranicznych a ich numeru do rejestru nie wpisuję,,
Mam robić badania i przekazywać do CEP. Nie widzę tu żadnych wyjątków czy odpuszczeń, że badania okresowe zamiast być w CEP zalegają po rejestrach SKP.

I gra gitarra! I OK!

images?q=tbn:ANd9GcSFaVzbBPhTftTS23GN3YzLbaV2jAR7-TH1rgR5bVWY_J6oHnzTByL3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam robić badania i przekazywać do CEP. Nie widzę tu żadnych wyjątków czy odpuszczeń, że badania okresowe zamiast być w CEP zalegają po rejestrach SKP.

Nie zapominaj, że pojazdy te po zarejestrowaniu wysyłane są do cepa przez WK,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że pojazdy te po zarejestrowaniu wysyłane są do cepa przez WK,,,
- niestety w poniższym cytanie nie dostrzegam obowiązku spływającego na WK:
2. Stacje kontroli pojazdów niezwłocznie po dokonaniu badania technicznego, 

nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wykonania, 

przekazują do ewidencji w postaci elektronicznej przy użyciu systemu teleinformatycznego:

1)  informację o terminie badania technicznego;

2)   informację o dodatkowym badaniu technicznym przeprowadzonym po naprawie wynikającej ze zdarzenia powodują- cego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia, określonego w grupie 3 działu II  załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2013 r. poz. 950, z późn. zm.3));

3)  odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania;

4)  informacje o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego w następstwie badania technicznego;

5)  informacje o zatrzymaniu pozwolenia czasowego w następstwie badania technicznego.

- ani też wybiórczego stosowania, które badania wysyła się, a które nie-e.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ani też wybiórczego stosowania, które badania wysyła się, a które nie-e.

Po pierwsze WK mają swoje rozporządzenie określające obowiązki a po drugie cep gromadzi dane o badaniach pojazdów zarejestrowanych w kraju, nie jakichś dziwolągów w postaci obcych tablic czy DR-ów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze WK
- ja WK nie tykałem.
po drugie cep gromadzi dane o badaniach pojazdów zarejestrowanych w kraju
- skąd ta wiedza skoro:
2. W ewidencji gromadzi się dane i informacje o pojazdach zarejestrowanych oraz o ich właścicielach lub niektórych posiadaczach.
- a nawet jeżeli słuszna, to żeby CEP nawadniać trza wpierwej PC wymagać przy zagraniczniakach. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeby CEP nawadniać trza wpierwej PC wymagać przy zagraniczniakach.

Bardzo klarowne będą w cepie dane Twego pojazdu, posiadającego dwa różne numery rejestracyjne oraz dwa różne dokumenty PC, DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku odczytując Wasze "kłótnie" Sam się pogubiłem czy istota sprawy to CEP czy CEPiK. Zawsze wysyłam i od dwóch lat nie mam problemów "co będzie później"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo klarowne będą w cepie dane Twego pojazdu, posiadającego dwa różne numery rejestracyjne oraz dwa różne dokumenty PC, DR ,,,
- klarowność ma tu znaczenie najmniejsze. A mało to razy w pojeździe coś się zmienia, a ile razy w dowodzie jak już ruszono WK i jakoś larum nie słychać:
§ 3. 1. Dane i informacje, o których mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1–5 i pkt 6 lit. a i c oraz ust. 1a ustawy, 

przekazują do ewidencji w postaci elektronicznej przy użyciu systemu teleinformatycznego organy właściwe w sprawach rejestracji pojazdów, 

zwane dalej „organami rejestrującymi”, niezwłocznie po dokonaniu rejestracji pojazdu albo zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym 

albo po uzyskaniu informacji o utracie dowodu rejestracyjnego, tablic rejestracyjnych, 

pozwolenia  czasowego, tablic tymczasowych lub karty pojazdu, a także po ich odnalezieniu.

Ja chcę tylko się dowiedzieć dlaczego jedne rubryczki wypełnia się na tip-top w rejestrach, i te same rubryczki wypelnia się dowolnie w rejestrach?

Dlaczego jedne badania wysyła się do CEP, a drugie nie?

Dlaczego pomyłka w vinie jast czyś zgoła niedopuszczalnym, a nieprzeliczone kilogramy na kN skutkują zakazem dalszej jazdy?

Dla mnie jedno i drugie jest absurdem wobec artykułu 66, ale trudno. Przepisy to przepisy. Takie same przepisy jak zakres wymaganych danych zamieszczanych w rejestrze. Takie same jak rozporządzenie w sprawie CEP.

Dlaczego amerykański VIN jest po lewej skoro numer VIN powinien być po prawej stronie pojazdu, a kierownica po prawej to już afera robi się?

Padło, że CEP zbiera info o pojazdach zarejestrowanych w PL. I bardzo dobrze. Na tej samej tezie można oprzeć twierdzenie, że warunki i zakres dotyczą pojazdów, a jak najbardziej, że zarejestrowanych w PL. A jak nie pasi to dla jasności tematu badań ustawodawca przewidzial PC. I nie mam zamiaru rozwikływać nieistniejącej definicji rejestracji i czasowej rejestracji. Dla mnie sprawa prosta: aspekty rejestracji opisano w artykule 72, a aspekty rejestracji czasowej w artykule 74 jednej i tej samej ustawy.

Jest konieczność badania = jest wniosek o PC.

No chyba że cały problem z PC rozbija się o poniższy zapis:

2b. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje się warunkowo, jeżeli właściciel pojazdu złoży oświadczenie,

że w okresie od tej rejestracji do wydania dowodu rejestracyjnego nie nastąpi zmiana w zakresie własności pojazdu.

- to i tak nie rozumiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.