Skocz do zawartości
szyszon

badanie 6.08

Rekomendowane odpowiedzi

szyszon

Witam. Wiem, że temat był wałkowany ale mam jedno pytanie. Jeśli klient miał szkodę na uszkodzone zderzaki to czy też wystawiamy mu takie zaświadczenie 6.08? Czy te badanie tyczy się tylko zakresu układu nośnego, ham., kierow. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TOSPOL

Jesli wykonujemy badanie to i wystawiamy zaświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyszon

Mi chodzi o to czy jest taka konieczność robienia badania na uszkodzone zderzaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Czy te badanie tyczy się tylko zakresu układu nośnego, ham., kierow. ?

 

Moim zdaniem właśnie tak jak jest w ustawie ale praktyka pokazuje że ubezpieczyciele naginają prawo wymagając badania gdy tylko szkoda przekroczy odpowiednią wartość. Miałem przypadki gdzie ubezpieczyciel żądał takiego badania po kradzieży drogiego radia z auta po uszkodzeniu alufelg (to jeszcze mógłbym zrozumieć) lub po gradobiciu gdzie uszkodzone były tylko blachy żadnych lamp szyb itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
praktyka pokazuje że ubezpieczyciele naginają prawo

Nie naginają, tylko nie znają prawa,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Mi chodzi o to czy jest taka konieczność robienia badania na uszkodzone zderzaki?

 

NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pentagram

Dz.U 996

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

 

10) w którym została dokonana naprawa wynikająca ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupach 3 i 10 działu II załącznika do ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 2010 r. Nr 11, poz. 66, z późn. zm.8)) w zakresie elementów układu nośnego, hamulcowego lub kierowniczego mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i ocenę stanu technicznego pojazdu oraz spełnienia warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0–2 i 5–6 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 1 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do zakresu naprawy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
w zakresie elementów układu nośnego

Można poprosić o wyszczególnienie elementów tego układu???

Już bez podziału na ramę i samonośne, no i żeby nie powstał galimatias, że części z zawieszenia wchodzą w kierowniczy i odwrotnie.

Bardziej chodzi mi o powgniatane dachy, drzwi, słupki, podłogi, błotniki, klapy, maski i właśnie tematyczne zderzaki no i może jeszcze szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz
Można poprosić o wyszczególnienie elementów tego układu???

Już bez podziału na ramę i samonośne, no i żeby nie powstał galimatias, że części z zawieszenia wchodzą w kierowniczy i odwrotnie.

Bardziej chodzi mi o powgniatane dachy, drzwi, słupki, podłogi, błotniki, klapy, maski i właśnie tematyczne zderzaki no i może jeszcze szyby.

Poszycie zewnętrzne niebędące częścią konstrukcji nośnej (ramy, kratownicy czy nadwozia samonośnego) takie jak drzwi, szyby, błotniki nie wchodzą w skład tego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Można poprosić o wyszczególnienie elementów tego układu???

 

Wszystko czego nie da się odkręcić. Czyli nie błotniki, nie drzwi, nie klapy, nie maski i nie zderzaki.

 

Panowie Uprawnieni Diagności, zdaliście egzaminy i macie praktykę, czy uprawnienia na rynku zakupiliście???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz

Psuj, przeca jeden Paprock się tylko pytał :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No pytałem aboz.

I odpowiem podobnie; dwóch odpisało. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.