Skocz do zawartości

Ponowne badanie zbiornika gazu


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jakoś 200-250 zł, ale nie mam pewności. Mówimy o przedłużeniu legalizacji zbiornika, bo nie do końca zrozumiałem.

 

Tak przedłużenie legalizacji.Ps. trzeba wymontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowne dopuszczenie zbiornika gazu pow 10 lat,

Raz dają na 5, raz na 10 lat, pod warunkiem, że producent zbiornika nie nabił KE (koniec eksploatacji),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dają na 5, raz na 10 lat, pod warunkiem, że producent zbiornika nie nabił KE (koniec eksploatacji),,,

 

Spotkałem się kiedyś że dali na 8 lat, tak w ogóle mi to nie pasowało bo właśnie przeważnie było jak piszesz 5 lub 10 lat a podejrzewam że też piszesz o tym gościu w Radostowicach.

 

 

Pewnie chodzi o te, które w protokołach mają wpis: TERMIN EKSPLOATACJI ZBIORNIKA WYZNACZA SIĘ DO - RRRR.MM.

Też tak myślałem ale spotkałem ostatnio zbiornik po ponownej legalizacji który właśnie w poprzedniej decyzji miał wpisany właśnie "Termin eksploatacji zbiornika wyznacza się do ......"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem w czym problem :(

 

Ano w tym, że takiego zbiornika nie można dopuścić do użytku na kolejny okres, czyli ma (KE - koniec eksploatacji). Jeśli w protokole widnieje wpis: TERMIN NASTĘPNEGO BADANIA WYZNACZA SIĘ NA - RRRR.MM, to na taki zbiornik jak najbardziej można wystawić nowy protokół dopuszczający do użytku na kolejny okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne czynniki z powodu których zbiorniki nie są ponownie dopuszczane do eksploatacji, np. korozja.

wydaję mi się :D że tu chodzi o co innego Przyjacielu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Zakład jako jedyny w regionie posiada uprawnienia nadane przez Transportowy Dozór Techniczny, na legalizację zbiorników LPG.

Wszystkie zbiorniki LPG montowane w Polsce posiadają 10 letnią ważność zbiornika. Po upływie tego okresu należy wykonać ponowną legalizację lub wymienić zbiornik na nowy. Maksymalny okres eksploatacji butli wynosi 20 lat (licząc od daty produkcji). Wyjątek od tej zasady stanowią zbiorniki, których dokumenty homologacyjne stanowią inaczej.

http://zamel.com.pl/pl/subpage/5,legalizacja-zbiornikow-lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, widzimisię inspektora

NIE,,, bazujemy na plotkach, a prawda jest taka ,,,

 

- badanie ponowne, jeśli sprawny zawsze na 10 lat,

- badanie zbiornika, który nie ma pieczęci TDT , najczęściej sprowadzony z zagranicy (może być polskiej produkcji) - 10 lat od daty produkcji - stąd to widzimisię, (tylko takie robi się napełnione w pojeździe bez demontażu,,,

 

- nie podlegają badaniu tylko IRENE ze słynnego wykazu "zbiorników wycofanych "

oraz te na których widnieje KE+data - koniec eksploatacji

Cena w Radostowicach 220 za wszystkie (łącznie z doraźnymi),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- badanie ponowne, jeśli sprawny zawsze na 10 lat,

Chyba tylko gdy jest kontynuacja dozoru, bo jak zbiornik ma 11 lat to raczej ponowny dozór będzie na 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.