Skocz do zawartości

Jak jeszcze wykorzystać AMX 530


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym z najczęśiej używanych przes SKP(leżących w szafkach :lol: ) urządzeniem do badania przez OBD jest

AMX 530 . Moje pytanie brzmi czy ktoś próbował jak działa interfejs OBD tego urządzenia z innymi programami do OBO np VAG . Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami może użucie innych programów zwiękrzy jego funkcjonalność i przestanie służyć jako łapacz kurzu.

 

[ Dodano: 08-11-2005, 22:44 ]

Koledzy czyżby nikt nie interesował się diagnostyka przez OBD? Przecież to nasza przyszłość.

Ja już tak mam że staram się poznać i wykożystać możliwości urządzeń na maksa. Mój komp to prawdziwe centrum multimedialne TV SAT obróbka obrazu zgrywanie brak mi już slotów PCI . (Tylko żona tak się nie daje ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam ADP-186.

Diagnoskop posiada zintegrowany interfejs dla linii CAN i Forda. Nie tylko dla Forda realizowana jest procedura spójna z wymaganiami normy OBD II. Program ADP 186 i SDP realizuje w pełni diagnostykę silnika, ABS, Airbag, immobilizera, klimatyzacji, modułów komfortu w oparciu o procedury producenta pojazdu. Dotyczy to szczególnie takich marek pojazdów jak Ford, grupa Fiata (Alfa, Lancia, Fiat), Opel, PSA, Renault, Rover, Saab, grupa VW/Audi, Volvo.

O ile pamiętam z kuru to AMX też to potrafi.

:D Darek

 

[ Dodano: 13-11-2005, 22:56 ]

Trochę poszukałem i :

Możliwości skanera AMX 530:

● Diagnostyka pojazdów wyposażonych w pokładowy system diagnostyki OBDII/EOBD.

● Tester komunikuje się ze sterownikami pojazdów używając następujących protokołów transmisji: ● ISO 9141

● ISO 14230 (Keyword-2000)

● SAE J1850/PWM

● SAE J1850/VPW

● ISO 15765 (magistrala CAN)

● Odczyt i kasowanie kodów usterek (DTC)

● Obsługa oprogramowania i opisy kodów usterek DTC dostępne są w języku polskim, angielskim oraz niemieckim

● Odczyt parametrów bieżących

● Odczyt tzw."ramki zamrożonej" czyli zbioru parametrów opisujących pracę silnika i układu napedowego w momencie

zarejestrowania usterki

● Prezentacja statusu procedur diagnostycznych OBDII/EOBD (tzw. monitory pokładowe)

● Możliwość generowania i drukowania raportu z diagnostyki

● Rejestracja parametrów pracy silnika oraz wykreślania ich przebiegów.

 

Program AMX 530 przystosowany jest do działania na komputerach klasy PC pod kontrolą systemów operacyjnych Windows w wersjach 95, 98, Me, 2000, XP - w minimalnej konfigiracji sprzetowej przez nie wymaganej. Do połączenia ze skanerem AMX 530 wymagane jest ponadto posiadanie wolnego łącza szeregowego RS232 (COM) lub USB, oraz zainstalowanej przegladarki Internet Explorer w wersji co najmniej 5.0.

 

Czyli prawie to samo co ADP.

 

:D Darek

 

[ Dodano: 13-11-2005, 22:58 ]

I jeszcze ciekawa strona o diagnostyce EOBD

 

http://www.odbii.of.pl/

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam skaner OBD AMX 550 i wierzcie mi używam go, natomiast czas mi nie pozwala zajmować się dalszymi procedurami w tym skanerze.Na SKP to co robie wystarczy.

Dla pasjonatów i serwisowców to niezła atrakcja, ale ja osobiście uważam robimy swoje (na tym skanerze) na SKP i to jest(lub) nie O.K.Ale jest to ciekawa sprawa.

Już ten temat poruszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.