Skocz do zawartości
mirek.g

Czy będą nowe formułki do VAT?

Rekomendowane odpowiedzi

mirek.g

Czy będą nowe formułki do VAT po 01.01.2014 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Według mnie pewnie te co powinny już obowiązywać w tym roku (pamiętamy że jednak wróciliśmy do starych)-czyli po nowym roku powinno obowiązywać to

 

****** Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych. W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, wpisać odpowiednio jeden z punktów wymienionych w:

art. 86a ust. 2 pkt 1–4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054) lub – art. 4a pkt 9a lit. a–d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm.),

lub – art. 5a pkt 19a lit. a–d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.).

 

Do dnia 31 grudnia 2012 r. należy wpisać odpowiednio: – art. 3 ust. 2 pkt 1–4 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, poz. 1652 oraz z 2011 r. Nr 102, poz. 585), – art. 7 ust. 1 pkt 1–4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 102, poz. 585).

 

Ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1

Nie widać tam żadnej, nowej dla nas formułki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
max72
Nie widać tam żadnej, nowej dla nas formułki....

przeczytaj na trzeciej stronie pkt 7 i na czwartej pkt 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1

Zmieniony cały art. 86a !

czego początkowo nie mogłem wypatrzeć... :roll:

 

Zatem wszystkie poprzednie formułki idą w niepamięć razem ze wzorem Lisaka!!!

A DBT na VAT do 3,5 tony DMC to tylko mające jeden rząd siedzeń,

vany i wielozadaniowe albo z otwartą częścią do przewozu ładunków

i nie osobowe rzecz jasna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
vany i wielozadaniowe

Czyli de facto praktycznie wszystkie ciężarówki o DMC do 3,5t obecnie produkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1
vany i wielozadaniowe

Czyli de facto praktycznie wszystkie ciężarówki o DMC do 3,5t obecnie produkowane.

Tak, ale tylko te z jednym rzędem siedzeń.

Tylko nie za bardzo wiadomo, co z furgonami?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Tak, ale tylko te z jednym rzędem siedzeń.

Niestety ale tak.

co z furgonami?!

Nie kwalifikują się, ale skoro:

Marek1 napisał/a:

vany i wielozadaniowe

 

Czyli de facto praktycznie wszystkie ciężarówki o DMC do 3,5t obecnie produkowane

.

nie stanowi to dużego problemu, tylko dalej diagności będą mieli problem, bo niby jak dowieść, że to VAN lub wielozadaniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
baks

Dzisiaj ukazał się Dz.U 1675

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
zisiaj ukazał się Dz.U 1675

 

Gdzie? bo na stronach sejmu jest tylko 1674...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick

No to piszemy liczniki i drukujemy zaświadczenia do każdego BT :shock::shock::shock:

 

Kuźwa czy w tym kraju będzie kiedyś normalnie :razz::razz::razz::razz:

 

p.s No i nie wiem czy mój autor programu zdąży wprowadzić niezbędne zmiany w swoim programie :) żeby 2.01.2014 r było ok ::D::D Zapowiada się ciekawy dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ

a badanie techniczne z określeniem terminu to pikuś ;)

dodatkowe tez jest bt :-P

 

4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arton

nie wiem jak teraz wystawiać zaświadczenia po 1 stycznia :?: TUVPOL nie ma żadnej informacji na swojej stronie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Chciałem tylko przypomnieć że temat dotyczy VAT :):x:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj

 

Kuźwa czy w tym kraju będzie kiedyś normalnie :razz::razz::razz::razz:

 

Chciałbym zauważyć, że to właśnie zmierza ku normalności... Certyfikaty jak w całej unii, liczniki jak w większości krajów. Idzie lepsze panowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qnick
Chciałbym zauważyć, że to właśnie zmierza ku normalności...

 

Stawianie stempla do DR i dodatkowo drukowanie zaświadczenia do każdego BT to normalność wg. Ciebie, bo dla mnie raczej nie i albo stempelki do DR albo zaświadczenie (czy tam certyfikat). Spisywanie liczników przemilczę chcą to bedę pisał ale nie uważam że skróci to proceder cofania a wręcz przeciwnie nawet go nakręci :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Mi trza jak dziecku!!! :x

2) O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego

pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego

na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

3) Wpisać oznaczenie kraju rejestracji zgodnie z normą ISO3166-1.

ad. 2) - nie kumam czy w razie uzupełnionej rubryki [J] w dowodzie wpisywać kategorię do zaświadczenia???

ad. 3) - nie kumam wedle którego sposobu z owej normy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1
Chciałem tylko przypomnieć że temat dotyczy VAT :):x:)

Dokładnie! :ok

I co z furgonem do 3,5 t DMC, czyli pojazdem ciężarowym do przewożenia ładunków, który ma oddzielną, ale jednak zamkniętą przestrzeń do przewożenia ładunków...

Są jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Są jakieś pomysły?

Do marca nie martwmy się na zapas :)

http://www.podatki.biz/artykuly/podatki-2014-mf-przedstawilo-projekt-nowelizacji-ustawy-o-vat_16_22870.htm

 

Resort finansów opublikował projekt nowelizacji ustawy o VAT.

Wprowadzenie zmian przewiduje projekt ustawy (z dnia 23 grudnia 2013 r.) o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.

 

Nowelizacja wejdzie w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Dojdzie do tego prawdopodobnie w okolicach 1 marca 2014 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
max72
Dojdzie do tego prawdopodobnie w okolicach 1 marca 2014 r.

na kanale biznesowym słyszałem że ma wejść jak najszybciej dowodem na to miała być ustawa o OFE, pewne rozporządzenie tez wchodzi z dnia n a dzień :razz:

ale co tam dziś sylwester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arton

tak czy siak do czasu wejścia w życie nowej ustawy robimy vat po staremu czyli vat-1, 2, 3, 4 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
tak czy siak do czasu wejścia w życie nowej ustawy robimy vat po staremu czyli vat-1, 2, 3, 4 :?:

 

Podobno nie tak prosto,ponieważ ustawa obowiązywała do końca tego roku a nowej nie ma.Może być tak,że nie będziemy robić tych badań do momentu ogłoszenia nowej ustawy ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.