Skocz do zawartości

Problem z wylicytowanym komorniczo wrakiem ,,,,


lukaszra

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Moja sprawa dotyczy aukcji komorniczej i jak się okazało wraku auta

 

licytacja dotyczyła Forda Mondeo z 96 roku ,, jak się okazało później już po wygranej aukcji z autem to to ma tyle wspólnego ze się nazywalo :)

 

jest to sama rama bez silnika kol swiatel itp. ,zrobiłem nawet zdjęcia wrazie jakiś problemów.., okazało się także ze nowy nabytek :) skonczyl przegląd w 2012 roku a OC w czerwcu 2013

 

wrak odebrałem laweta i tak sobie stoi pewnie wyciagne kable jakies resztki części i reszty się pozbede na skupie metali kolorowych

 

powiedzcie proszę czy ja jako nowy wlasciciel musze zalatwiac jakies papiery związane z tym wrakiem?? bo napewo nie mam zamaru tego ubezpieczać nie mowiac już o jakiś przeglądach itp. ,, nie wiem powinienem isc do urzędu wyrejestrować to cos ??

 

proszę Was o pomoc dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo napewo nie mam zamaru tego ubezpieczać

 

Zgodnie z prawem powinieneś ubezpieczyć już w dniu kupna (skoro nie było ważnego OC). Jeśli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wyłapie ten pojazd to zapłacisz karę za brak OC - kilka tysięcy zł. Jednak możesz się zorientować w firmie ubezpieczeniowej, w której był ubezpieczony do czerwca - być może umowa wznowiła się na kolejny rok (jeśli nie została wypowiedziana, wszystkie raty składki były opłacone i nie było w międzyczasie zmiany właściciela) - czyli pomimo tego, że nie została opłacona to i tak jest ważna do czerwca 2014 r.

 

nie wiem powinienem isc do urzędu wyrejestrować to cos ??

 

Wyrejestrować możesz, ale na podstawie zaświadczenia o demontażu lub zaświadczenia o przyjęciu niekompletnego pojazdu. Dlatego musisz oddać pojazd (nawet niekompletny, najważniejsza jest karoseria z numerem VIN) do stacji demontażu. Aż do dnia demontażu powinieneś mieć ważne ubezpieczenie OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie widze ze opcja była zaplacona jednorazowo za caly rok a zmiany wlasciciela nie było ,,, nie wiem tylko czy go nie wypowiedział w poniedziałek będę zalatwial

 

[ Dodano: 21-12-2013, 11:51 ]

wlasciciel odpisal ze nie zaplacil 2 raty i pzu wypowiedziało mu umowę czyli pewnie najlepiej w poniedziałek wypisac oc nowe dla swietego spokoju ??

co lepsze nie wiadomo już ile on stoi bez OC i wlasciciel kary nie dostal ,, a to na nim powinni wymusić kontunuowanie OC ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.