Skocz do zawartości

Ciągnik rolnicze - kategorie.


stachu1202

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko.

Ursus c-330 , ursus c-360 , MF-255 - jaka kategoria T1,T2 czy T3, i gdzie można ich szukać ?

Z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kategorie te chciałbym wpisywać do aktualnych zaświadczeń.

 

Ale możesz je wpisać wyłącznie wtedy, kiedy:

 

O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz je wpisać wyłącznie wtedy, kiedy:

 

 

 

O ile dane zostały ustalone na podstawie świadectwa homologacji, decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu, decyzji o uznaniu dopuszczenia jednostkowego udzielonego na dany pojazd przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

 

Czyli w wielkim skrócie wpisujesz jak jest w dowodzie, lub masz dostęp do homo lub innych wymienionych dokumentów. W każdym innym przypadku nie wpisujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w wielkim skrócie wpisujesz jak jest w dowodzie

 

Z tym bym się do końca nie zgodził, bo teoretycznie nie zawsze kategoria w DR mogła pojawić się z homologacji lub innych wymienionych dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bym się do końca nie zgodził, bo teoretycznie nie zawsze kategoria w DR mogła pojawić się z homologacji lub innych wymienionych dokumentów.

 

A z czego? od razu dopiszę, że nie widziałem DR z kat a bez nr homo. Zawsze występują raem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu dopiszę, że nie widziałem DR z kat a bez nr homo. Zawsze występują raem

 

To nie widziałeś DR, które wychodzą z mojej "ręki". Po zmianie katalogu w czerwcu mogę wpisywać kategorię homo z zagranicznego DR, a nie zawsze jest tam podany pełny numer homo (a jeśli jest niepełny lub go nie ma to go nie wpisuję do DR).

 

A z czego?

 

Nie znam zasad wpisywania kategorii homologacyjnej w innych krajach i teoretycznie może zdarzyć się kraj, który wpisze do DR kategorię na podstawie innego niż wymienione dokumenty. A ja zgodnie z polskim rozporządzeniem tą kategorię wpiszę do polskiego DR w sposób j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie katalogu w czerwcu mogę wpisywać kategorię homo z zagranicznego DR, a nie zawsze jest tam podany pełny numer homo (a jeśli jest niepełny lub go nie ma to go nie wpisuję do DR).

 

Nie mówię, że mam rację, ale te które mi się trafiały jeśli miały kat. to miały i pełny numer homo (bo na tz jest bez ostatnich cyfr po gwiazdce). Zresztą zawsze przy "pierwszych" okresowych ten numer wpisuję również w uwagi zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że mam rację,

 

W 99,9% przypadków zapewne masz, ale literalnie może być inaczej.

 

ale te które mi się trafiały jeśli miały kat. to miały i pełny numer homo

 

Jak zobaczysz "mój" DR to będą w nim dane wszystkie, które były w zagranicznym DR (w sensie kategorii homo, numeru homo, typu, wariantu i wersji - a nie zawsze wszystkie te dane razem wzięte są w zagranicznym DR). Odkąd program Pojazd pozwala mi wpisywać co chcę bez zamawiania w ITS, a także od kiedy dopuszcza to prawo - tak właśnie wydaję DR. Ale prawdę mówiąc jako jedyny w wydziale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale literalnie może być inaczej.

 

Jakby nie patrzeć, widziałeś więcej ich ode mnie... :) To może powiem tak - ja przyjąłem, że jak jest w DR (naszym lub zagranicznym) to wpisuję. Jak nie ma w DR to muszę mieć dostęp do homo lub innych wymienionych dokumentów żeby wpisać. Inaczej nie wpisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiem tak - ja przyjąłem, że jak jest w DR (naszym lub zagranicznym) to wpisuję. Jak nie ma w DR to muszę mieć dostęp do homo lub innych wymienionych dokumentów żeby wpisać. Inaczej nie wpisuję.

 

I dobrze, a nawet gdyby w DR kategoria nie była wpisana z homo - to i tak zapewne nikt się nie przyczepi, ani też nie udowodni, że nie miałeś homo na badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W załączniku,,kategorie i typy pojazdów,,pojazdy podzielono w odpowiednie tabele

w których nie oznaczono ani kategorii i typu pojazdu dla.1,,pojazdy opancerzone,,2,,przyczepy

kempingowe-wg ISO3833-1977,określenie3.2.1.3.,,3,,inne pojazdy specjalne,,i tak jak w

tabelce jest napisane,,przeznaczenie pojazdów specjalnych określają przepisy w szczegółowych czynnościach organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do

ruchu.PRZYKŁAD-wóz straży pożarnej Ford Transit o DMC 3,5tony rok pr.2012 nie posiada

w DR wpisu kategorii pojazdu,nie ma też wpisu nr.swiadectwa homologacji,przyjeżdża na

SKP na OBT,więc kto doppuszcza ten pojazd specjalny do ruchu ,,odpowiednie organy,,???czy

SKP i uprawniony,zatrudniony diagnosta.Wóz jest własnością gminnej straży pożarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.PRZYKŁAD-wóz straży pożarnej Ford Transit o DMC 3,5tony rok pr.2012 nie posiada

w DR wpisu kategorii pojazdu,nie ma też wpisu nr.swiadectwa homologacji,przyjeżdża na

SKP na OBT,więc kto doppuszcza ten pojazd specjalny do ruchu ,,odpowiednie organy,,???czy

SKP i uprawniony,zatrudniony diagnosta.Wóz jest własnością gminnej straży pożarnej.

No przecież nie gmina. :hah:

- dowód rejestracyjny dopuszcza

- SKP OBT z pozytywem wykonuje

Nie posiada - to nie posiada i żeby nie kusiło po swojemu kategorię do rejestru = zaświadczenia podawać.

Czyli w wielkim skrócie wpisujesz jak jest w dowodzie, lub masz dostęp do homo lub innych wymienionych dokumentów. W każdym innym przypadku nie wpisujesz...

Tyle co przed chwilą na pierwszej stronie o tym było!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie kusiło mnie,ale to jest przykład nie odrobionej lekcji kogoś z góry .

Mam jeszcze pewną kwestię odnośnie ciągników rolniczych.W rejestrze dla samochodów jest

wpisywany przebieg w km,a jak wpisywać przebieg dla ciągników bo większość ma wyrażone

w motogodzinach/mth/np.3569mth.Oczywiście chodzi o wpis do rejestru BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejestrze dla samochodów jest

wpisywany przebieg w km,a jak wpisywać przebieg dla ciągników bo większość ma wyrażone

w motogodzinach/mth/np.3569mth.Oczywiście chodzi o wpis do rejestru BT.

19) odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania.

Z tego widać, że należy odczytać (i wpisać) to... co widać.

Licznik podaje przebieg w kilometrach - wpisujemy w kilometrach, w motogodzinach - to w motogodzinach (jak jest tak skonfigurowany program, albo z ręki jednostki można podać, a jak nie to wprowadź co widzisz i zostaw, albo uznaj to co w objaśnieniach pod numerem 7, albo w uwagach do badania wyjaśnij, że odczyt licznika podano na przykład w milach). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejestrze dla samochodów jest

wpisywany przebieg w km,

Mylisz się, jest wpisywany "stan licznika przebiegu pojazdu w momencie badania"

, to chyba różnica, poza tym nie interesują Cię jednostki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg auta - kilometry lub mile.

Przebieg ciągnika - motogodziny a w ruskich i białoruskich (MTZ) godziny w starszych w najnowszych nie wiem.

Dobrze że kombajnu zbożowego nie trzeba ciągnąć na przegląd - jak popatrzycie po ogłoszeniach najnowszych zabawek to podawana jest liczba godzin na silniku oraz liczba godzin na młocarni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kombajny zbożowe jeszcze nikt nie ciągnie na OBT,ale kto to wie może kiedyś.

Czołgi też mają liczniki 2 i 3,mają też światła ,,stop,,postojowe,kieunkowskazy i.t.d.

Z małym żarcikiem do kolegi Nikita Bennet,ale dziekuję za owocną i konstruktywną

dyskusję wszystkim kolegom.Do nastepnego spotkania na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.