Skocz do zawartości

Samochód ciężarowy o DMC 3.5t do przewozu sztuk przesyłki.


Klycior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jutro egzamin a mnie się już wszystko pomieszało całkowicie :/

 

Mam takie pytanie opisowe przed sobą:

Na stację przyjeżdża pojazd ciężarowy o DMC 3.5t na badanie okresowe. Samochód jest z nadwoziem zamkniętym izolowanym cieplnie z mechanicznym urządzeniem chłodzącym. W nadwoziu tym przewożone są materiały wybuchowe klasy 4.1 w ilościach sztuk przesyłki.

 

I jaki rodzaj badania wykonujemy ?

Ja rozumiem to tak:

Sprawdzamy co przewozi samochód -

Jeżeli klasy wybuchowe, które zaliczane są do EX II bądź EX III to wykonujemy okresowe + dodatkowe dla ADR działu 9.3 oraz 9.4

Jeżeli klasy inne niż wybuchowe, których nie zalicza się do EX oraz EX III to wykonujemy tylko zakres okresowego badania technicznego.

 

Dziękuje za pomoc, krytyka mile widziana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się już. Nie wiem kiedy mam wykonać zwykłe okresowe badanie a kiedy okresowe wraz z dodatkowym dla ADR'a.

 

I na jakiej podstawie mogę stwierdzić, że akurat ten samochód o DMC 3,5t musi spełniać warunki dla ADR'a ?

 

Obecnie zatrzymałem się na tym, że jeżeli samochód przewozi materiały niebezpieczne klasy wybuchowej co pozwala go podpiąć pod EX bądź EX III to musimy mieć zakres badania okresowego oraz dodatkowa.

A w sytuacji kiedy przyjeżdża samochód o DMC 3.5t, który przewozi materiały nie wybuchowe (nie wiem jaki jest podział klas) to robimy tylko okresowe.

 

Pomóż mi bo zwariuje z tym zaraz :razz:

 

//Mowa oczywiście o ilości przesyłkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jutro egzamin a mnie się już wszystko pomieszało całkowicie :/

 

Mam takie pytanie opisowe przed sobą:

Na stację przyjeżdża pojazd ciężarowy o DMC 3.5t na badanie okresowe. Samochód jest z nadwoziem zamkniętym izolowanym cieplnie z mechanicznym urządzeniem chłodzącym. W nadwoziu tym przewożone są materiały wybuchowe klasy 4.1 w ilościach sztuk przesyłki.

 

I jaki rodzaj badania wykonujemy ?

Ja rozumiem to tak:

Sprawdzamy co przewozi samochód -

Jeżeli klasy wybuchowe, które zaliczane są do EX II bądź EX III to wykonujemy okresowe + dodatkowe dla ADR działu 9.3 oraz 9.4

Jeżeli klasy inne niż wybuchowe, których nie zalicza się do EX oraz EX III to wykonujemy tylko zakres okresowego badania technicznego.

 

Dziękuje za pomoc, krytyka mile widziana :D

 

Klasa 4.1 to nie są materiały wybuchowe ale to są materiały stałe zapalne, materiały samoreaktywne i materiały wybuchowe stałe odczulone. Materiały wybuchowe to klasa 1. To podchwytliwe zadanie. W tym przypadku tylko badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

.....też jutro mam egzamin....w Krakowie

Jezeli towar jest w sztukach przesyłki to tylko badanie okresowe... o a jak klasy 1 to EX

.

.

.mnie męczy opisówka adr i gaz

 

[ Dodano: 22-01-2014, 18:44 ]

aaaa. 4.1 Materiały stałe zapalne, materiały samoreaktywne oraz materiały wybuchowe stałe odczulone.......tak podaje definicja

 

[ Dodano: 22-01-2014, 18:46 ]

....a tak powoli to też mi sie już wszystko w głowie zaczyna pier........ :?

 

[ Dodano: 22-01-2014, 18:49 ]

....mam pytanie kiedy robimy badanie okresowe i powypadkowe a kiedy powypadkowe oraz zakres okresowego........czy to jest tosamo :-? .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe wchodzi w zakres powypadkowego.
Zależy gdzie, bo różne interpretacje są na ten temat. Ale już dużo napisaliśmy odnośnie tego badania, więc nie będę powielał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak:

- powypadkowe , bez następnego terminu BT- opłata 192zł

- okresowe + powypadkowe z terminem następnego BT , opłata również 192zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe wchodzi w zakres powypadkowego.

To śmiała teza...

bo jedynie badanie po zmianach konstrukcyjnych :

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego pojazdu,

 

powypadkowe obejmuje jedynie :

"sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat adr był jedną z łatwiejszych części przynajmniej dla mnie. Konkretne pytania i konkretne odpowiedzi. Wszystko szło znaleźć w Dz.U + jedno pytanie gdzie był wycinek badania okresowego cysterny stałej wykonanego przez TDT z wynikiem negatywnym i jak postąpisz:

UD i pozytyw

UD ...

negatyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badania okresowego cysterny stałej wykonanego przez TDT z wynikiem negatywnym i jak postąpisz:

UD i pozytyw

UD ...

negatyw

a nie można tak
"Badanie techniczne z zamontowanym urządzenien technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez organ dozoru technicznego ,stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego ."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ył wycinek badania okresowego cysterny stałej wykonanego przez TDT z wynikiem negatywnym i jak postąpisz:

UD i pozytyw

UD ...

negatyw

żadna z powyższych, nie przystąpię do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie, bo różne interpretacje są na ten temat. Ale już dużo napisaliśmy odnośnie tego badania, więc nie będę powielał.

A zainteresowani mogą poczytać na ten temat tutaj

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=165425#165425 :)

Tutaj też coś nt. temat:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie, bo różne interpretacje są na ten temat. Ale już dużo napisaliśmy odnośnie tego badania, więc nie będę powielał.

A zainteresowani mogą poczytać na ten temat tutaj

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=165425#165425 :)

Tutaj też coś nt. temat:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12547

A pisałem żeśmy dużo pisali :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.