Skocz do zawartości

badanie dodatkowe pokolizyjne


mik8181

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów na badanie dodatkowe pokolizyjne przyjeżdża samochód z pękniętą szybą czołową w pokwitowaniu "pisze uszkodzenie pokolizyjne i pęknięta szyba czołowa" klient zapłacił 94 zł w zaświadczeniu napisane, że usterki nie zostały usunięte oczywiście badanie bez oceny. Jaką opłatę pobrać jak wróci z wymienioną szybą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g nowego wzoru zaświadczenia powinno byc N

Tak jak pisze Psuj przy dodatkowym 1 lub 2. Właściwie tylko przy identyfikacji skreślasz 1 i 2. A opłata 20PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go najpierw wysłał wymienić szybę i dopiero wykonał dodatkowe badanie techniczne.

 

Ja też, ale jesli juz z jakiś względów do bt doszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Psuj przy dodatkowym 1 lub 2. Właściwie tylko przy identyfikacji skreślasz 1 i 2.

Na jakiej podstawie,,, właśnie takie wybiórcze rozumowanie mi się nie podoba. Skoro "skierowany w celu identyfikacji " jest dodatkowym badaniem technicznym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie,,,

 

Janusz... nie raz powtarzałem i powtarzam, również w innych sprawach - To że przepis jest głupi, nie zwalnia nas z jego stosowania...

 

Jasno i jednoznacznie jest napisane, że badania mają P lub N to tak robię, choć to głupie jest... tak samo jak posiadanie gaśnicy w aucie, a tez ją sprawdzam, jak badania vat, a też je robię,... i pewnie znajdzie się więcej takich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę.

 

A co Ci da 1kg proszku gaśniczego tym to możesz świeczkę z tortu zdmuchnąć taką trochę większą.

Ugasiłem mojego zagazowanego poloneza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugasiłem mojego zagazowanego poloneza.

No nie wiem, czy to nie był błąd ,,,

Wtedy na pewno nie :D .

No bo się jeszcze nie zdążył zapalić dopiero zaczynał więc Ci się udało :)

Osobiście nie zauważyłem płomieni za samochodem, dobrzy ludzie wezwali straż i kazali się zatrzymać, podstawa to nie otwierać pokrywy silnika. Spłonęła przednia wiązka, osłony z tworzywa, wyciszenie na masce i takie tam. Strażacy byli pod wrażeniem, że się udało. Standardowe pytania, odłączył pan akumulator, tak, zawór przy butli zakręcony, cholera, nie, to proszę zakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażacy byli pod wrażeniem, że się udało

 

No nawet oni nie wierzą tym gaśnicom. Gaśnica z 1 kg proszku to jakieś ~6 sek. ciągłego gaszenia więc raczej niewiele, dlatego niektórzy wożą dwie gaśnice 1kg lub jedną 2 kg wówczas można już trochę pogasić pod warunkiem że obsługujący wie jak użyć tej gaśnicy żeby odpaliła bo to też nie zawsze jest tak jak jest napisane na etykiecie gaśnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji nikt nie dopisał, że jedna gaśnica 1 kg jest na jedną osobę czyli "O1"x 1kg, bo poco się inne osoby mają stać i się przyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przed użyciem walnąć o glebę"
Ale gaśnicą czy samym sobą?

 

:evil: Przecież pisałem w temacie instrukcji obsługi gaśnicy :evil:

a z tzw. autopsji wiem, że jak nie rozkruszysz proszku po kilkuletnim leżakowaniu, to nawet 10 kilo CO2 nie wystarczy, żeby ten jeden kg proszku wywalić z tej butli :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jak nie rozkruszysz proszku po kilkuletnim leżakowaniu

 

Dlatego trzeba walnąć o glebę przed użyciem najlepiej kilka razy.

A z własnego doświadczenia konserwatora gaśnic mogę potwierdzić że w lepszym stanie są gaśnice które "walają" się po aucie niż te które spoczywają w swoim wieszaku w jednej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.