Skocz do zawartości

Czy wciąż obowiązuje rejonizacja przy wykonywaniu numer. ,TZ


Bratus2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie czy wciąż obowiązuje rejonizacja przy wykonywaniu TZ i nabiciu numerów.

Czy mogę wykonać TZ i nabić numery na podstawie skierowania z WK z numerem innej stacji.?

Coś mi się obiło o uszy ... że nie ma rejonizacji i że mogę wykonać nabicie numeru na stacji np. WX001 ... mając w decyzji stację np WL 001..

Jeśli tak jest to czy ktoś ma jakąś podstawę prawną do przedstawienia w wydziale komunikacji.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 30-01-2014, 15:15 ]

a .. i czy wymagacie PC i tablic do nabicia i wykonania TZ. ? ( przyczepa sam - badanie będzie miała w PIMOT-cie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP wykonująca TZ musi być zgodna ze skierowaniem.

Rejonizacji nie ma ale klient musi żądać wydania skierowania na SKP na którym chce to TZ wykonać.

 

[ Dodano: 30-01-2014, 15:22 ]

Wykonanie TZ czy nabicie nr to czynność inna niż badanie więc może być bez tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie czy wciąż obowiązuje rejonizacja przy wykonywaniu TZ i nabiciu numerów.

 

Nie ma rejonizacji.

Nabijałem już numer dla auta z Poznania, Warszawy, Gdańska a SKP na Śląsku. Masz mieć tylko decyzję na swoją OSKP lub ogólnie na Okręgową Stację Kontroli bo i z takimi decyzjami WK się spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpytam.

Miasto XXX, dwie stacje tzn 1 i 2.

WK wystawia decyzję na SKP 1 bo tam miałem nabijać ale panom skończyły się TZZ.

Czy będzie problem jak pojadę na stację 2 i tam zrobią mi TZZ i przymocują (na skierowaniu jest stacja 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie problem jak pojadę na stację 2 i tam zrobią mi TZZ

tak bo będzie inny nr skp

na skierowaniu jest stacja 1

i do tej musisz jechać chyba że nowa decyzja z nr stacji 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer MUSI być wykonany przez SKP wymienioną w decyzji;

TZZ może być wykonana gdziekolwiek

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 22 lipca 2002 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów *

zał. nr 9

 

§ 2. 1. Numer nadwozia, podwozia lub ramy to nadana przez producenta lub organ rejestrujący kombinacja znaków przeznaczona do oznaczenia danego pojazdu. Jego celem jest zapewnienie, aby dany pojazd mógł być jednoznacznie zidentyfikowany.

2. Numer nadwozia, podwozia lub ramy nadawany przez organ rejestrujący powinien spełniać następujące wymagania:

1) numer składa się z dwunastu znaków i obejmuje trzy człony:

a) człon pierwszy (3 znaki) - kod organu rejestrującego (literowy wyróżnik województwa i powiatu, przy dwóch literach, ostatni znak uzupełnia litera X),

b) człon drugi (3 znaki) - numer upoważnienia stacji do wykonywania badań technicznych (przy numerze dwucyfrowym uzupełniony na pierwszej pozycji cyfrą zero),

c) człon trzeci (6 znaków) - sześciocyfrowy kolejny numer porządkowy, w którym pierwsze dwie cyfry stanowią ostatnie dwie cyfry roku nadania numeru.

Sposób tworzenia numeru nadwozia, podwozia lub ramy przedstawia poniższy schemat:

 

download.php?id=2475

 

* tekst jednolity Dz.U. 2007 nr 186 poz. 1322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer MUSI być wykonany przez SKP wymienioną w decyzji;

TZZ może być wykonana gdziekolwiek...

 

interesuje mnie tylko TZZ. Czyli nabijam gdzie chcę ;)

Jak powstaje numer to wiem bo średnio raz na 2-3 miesiące trafiam na autko z nabitym numerem. Zrozumiałe jest że nie może go nabić inna stacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie tylko TZZ. Czyli nabijam gdzie chcę ;)

Raczej, czy każdemu kto zechce?

 

No jeśli ma skierowanie na nabicie bez podanego nr SKP to tak.

Ale jak ma skierowanie na określoną SKP to będziesz miał niezgodność nr SKP na TZ /gdzie też nabijasz nr SKP/ w stosunku do nr SKP na skierowaniu.

 

Zapytaj lepiej, czy przy ujawnieniu takiej niezgodności na kontroli SKP będziesz się musiał z tego tłumaczyć czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozdzielić na

1.Wykonanie numeru nadwozia (nabicie)

2. Wykonanie tabliczki znamionowej zastępczej

 

ponieważ ,to dwie odrębne rzeczy i troszkę miesza się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wykonanie numeru nadwozia (nabicie)

 

Nabicie zawsze następuje w konkretnej SKP wskazanej w decyzji, ale nie musi to być SKP z tego samego powiatu co WK. Przykład powiedzmy Suchej Beskidzkiej. Wyróżnik zawsze będzie KSU, następnie numer stacji (przykładowo)001. I teraz taka decyzja może być skierowana na stację KSU001, ale równie dobrze może być skierowana na stację np. do Wadowic 001 i wtedy stacja KWA001 nabija zgodnie z decyzją numer KSU001.

 

2. Wykonanie tabliczki znamionowej zastępczej

 

To już zależy od decyzji WK. Niektóre WK kierują na konkretną stację, a niektóre wystawiają decyzję bez wskazania stacji i wtedy można wykonać TZZ gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabicie zawsze następuje w konkretnej SKP wskazanej w decyzji

Chodzi bardziej to, iż nie ma wymogu wskazania konkretnej skp dla wykonania TZZ. WK, które to stosują, utrudniają życie klientom ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratus2000

Skąd: mazowieckie

W niektórych starostwach uzyskanie decyzji na nabicie numerów w SKP z innego powiatu graniczy z cudem a wręcz jest niemożliwe .

Mogę wymienić co najmniej 3 starostwa ,chyba że się im odmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych starostwach uzyskanie decyzji na nabicie numerów w SKP z innego powiatu graniczy z cudem a wręcz jest niemożliwe .

 

Obstawiam, że większość WK wydaje decyzje dla stacji z własnego terenu, ale teoretycznie możliwe jest wydanie decyzji dla obcej stacji, oczywiście pod warunkiem, że ta stacja ma uprawnienia.

 

Kluczowym dla zrozumienia problemu jest fakt, że nawet wydając na "obcą" stację WK musi nadać swój, a nie obcy wyróżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowym dla zrozumienia problemu jest fakt, że nawet wydając na "obcą" stację WK musi nadać swój, a nie obcy wyróżnik.

 

A obracając sprawę - SKP nabija wtedy de facto nie swój wyróżnik. Teoretycznie możliwe, ale:

 

W niektórych starostwach uzyskanie decyzji na nabicie numerów w SKP z innego powiatu graniczy z cudem a wręcz jest niemożliwe .

 

Choć są wyjątki. Parę lat temu były jeszcze starostwa bez OSKP!! Również na terenie "pogranicza" powiatów ziemskich i grodzkich zdarzają się takie praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obracając sprawę - SKP nabija wtedy de facto nie swój wyróżnik.

 

Dokładnie, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo działa zgodnie z decyzją (zgodną z prawem, choć rzadko stosowaną).

 

A ciekawe co stwierdziłoby SKO gdyby się odwołać od decyzji odmownej albo pozytywnej, ale na inną stację - gdyby podnieść, że pojazd stoi w innym powiecie, że to nadmierne niepotrzebne koszty, a ponadto być może to zmowa WK ze stacją ze swojego powiatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady, każda OSKP i SKP z lit. 'h' posiadają komplet numeratorów cyfrowych i literowych. Komplet jest potrzebny choć by nawet do wybijania marki pojazdu na TZ, no chyba, że SKP stosuje inny rozmiar numeratorów do nabijania TZ i numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo drukuje TZ

Teoretycznie tak, ale naklejana TZ np. w przyczepie rolniczej przemalowaną 5 warstwami łuszczącej się farby za długo nie wytrzyma i dlatego w takim przypadku lepiej przynitować aluminiową TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemalowaną 5 warstwami łuszczącej się farby za długo nie wytrzyma

 

W Polsce w większości pojazdów użytkowych (wszelkiej maści) brak TZ jest jak najbardziej pożądanym stanem wśród użytkowników :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.