Skocz do zawartości

Nowa stacja. Brak doświadczenia w prowadzeniu stacji.


jasiek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od poniedziałku ruszam z nową PSKP. Mam pytanie do Was, badziej doświadczonych diagnostów. A mianowicie jakie czynności wykonuje po badaniu? pomijając wpis do ewidencji. Co dalej dzieje sie z rejestrem badań? Co z CEPIK'iem? Czy opłata 1 zl musi być nabita na kase, etc. Z góry dziekuje za jakiekolwiek podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestr badań masz w formie elektronicznej,kopię zapasową na dysk zewnętrzny robisz wg, wskazań programu lub powiedzmy co kilka dni

Cepik wysyłasz do trzech dni o dokonania wpisu do rejestru ,możesz częściej ale to już twój wybór

Opłaty za Cepa nie nabijasz na kasę bo nie podlega opodatkowaniu

 

Na PW wyślę ci swój nr. w razie pytań dzwoń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie CEPIK.

Na początek zamów na Allegro Karte kryptograficzną z czytnikiem do niej (ja mam zestaw CERTUM), następnie z karty trzeba wygenerować żądanie wydania certyfikatu nagrać to na płyte CD oraz wypełnić Wniosek o wydanie certyfikatu i to wszystko wysłać poleconym na adres: Departament Strategii i Analiz MSW ul.Pawlińskiego 17/21, 02-106 Warszaw. Po około miesiącu przyjdzie płyta z certyfikatem, który wgrywasz na karte kryptograficzną po kolejnym tygodniu może dwóch przyjdzie liste loging i hasło do Cepiku. Następnym krokiem (tak ja zroniłem), jest tel. do serwisu NORCOM i tam poprowadzili mnie jak dokończyć instalacje.Na załatwienie wszystkiego są 4 miesiące. W tym czasie co kilkanascie dni generuj sobie paczki Cepik, które wyslesz jak będziesz miał wszystko gotowe.

Mam nadzieje że pomogłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepik mam wysłny. Sadziłem że szybciej sie z nim uporam. W takim razie od poniedziałku zaczynamy. Dziekuje za wszelkie informacjie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie co kilkanascie dni generuj sobie paczki Cepik, które wyslesz jak będziesz miał wszystko gotowe.

 

Po co? Wygeneruje wszystko jak będzie miał kartę. Jeśli plik będzie za duży do wysyłki, program automatycznie go podzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał jeszcze pytania to pisz.

Ja przerabiałem to wszystko pół roku temu. Dziewiczy diagnosta na nowej SKP. Dzis jest już nienajgorzej.

Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za Cepa nie nabijasz na kasę bo nie podlega opodatkowaniu

Możesz nabijać na kasę. Tylko jako pozycja zwolniona. Księgowa jest zadowolona w raporcie miesięcznym wychodzi ile zł ma przesłać do CEPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nabijać na kasę. Tylko jako pozycja zwolniona.

 

Nie może. Jak nabiję na kasę to ma zwolnienie z vat-u, ale nadal jest to jako przychód firmy i dochodowy by musiał odprowadzić. CEPIK nie jest przychodem firmy i nie może być na paragonach fiskalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek dowiem się na jakich to zasadach u mnie działa. Na paragonie jest drukowana opłata np: 1.2 98zl i 0,2 1zł. Mam podpiętą drukarkę fiskalną pod kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paragonie jest drukowana opłata np: 1.2 98zl i 0,2 1zł.
A ja mam od wieków tylko i wyłącznie 98,-... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paragonie jest drukowana opłata np: 1.2 98zl i 0,2 1zł

 

Czyli od złotówki trzeba zapłacić dochodowy... a to nie dochód firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księgowa jest zadowolona w raporcie miesięcznym wychodzi ile zł ma przesłać do CEPa.
A z dokumentu do MSWiA nie wyczyta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paragonie jest drukowana opłata np: 1.2 98zl i 0,2 1zł.

To masz po prostu źle i musisz to zmienić ,,,

A z dokumentu do MSWiA nie wyczyta?

:ok

Widać, księgowe też są różne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z dokumentu do MSWiA nie wyczyta?

:ok

Widać, księgowe też są różne ,,,

Ja szefowi wypisuję polecenie przelewu po wydrukowaniu dokumentu dla MSWiA. I po krzyku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak kasy, ale drukarki fiskalne mają możliwość wydruków niefiskalnych, chociaż ja tak samo drukuję opłatę CEPiK na jednym paragonie, do tej pory żadna kontrola tego nie podważała, księgowi tak samo jak my mają różną interpretację przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory żadna kontrola tego nie podważała, księgowi tak samo jak my mają różną interpretację przepisów

Tylko po co brnąć w sposoby zawiłe, niesprawdzone a na dodatek niezgodne z przepisami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nabijać na kasę. Tylko jako pozycja zwolniona.

 

Nie może. Jak nabiję na kasę to ma zwolnienie z vat-u, ale nadal jest to jako przychód firmy i dochodowy by musiał odprowadzić. CEPIK nie jest przychodem firmy i nie może być na paragonach fiskalnych.

 

Jak najbardziej można, tylko OE jest zapisywana pod odpowienia pozycją, ja miałem drukowane z lierką F i nie była to stawka zwolniony ani 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z księgową wyjaśniam. Można drukować OE na paragonie pod pozycją "nie podlega". Na fakturach jest podawana podstawa prawna. W takim przypadku OE nie jest wliczana do dochodu firmy. Dawniej, przed drukarką fiskalną wystawialiśmy dwa pokwitowania. W kwitariuszu za badanie i w KP za OE. Teraz jest szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnuczek,

Kolego - opłatę ćwiczyło wieje księgowych - i wierz mi nie puszcza się tego przez kasę. Słuchaj co piszą starsi koledzy - oni to przerabiali dawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj co piszą starsi koledzy - oni to przerabiali dawno

U mnie, tak jak zawsze wrzucamy sobie do słoika, a na koniec miesiąca się to rozlicza i wpłaca przekazem na koto MSWiA... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, tak jak zawsze wrzucamy sobie do słoika, a na koniec miesiąca się to rozlicza i wpłaca przekazem na koto MSWiA...

Pomijając, że MSW , czemu do słoika ? XXI wiek ponoć mamy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.