Skocz do zawartości

Tablice plastikowe niemieckie, bez kłopotów rejestracyjnych?


Kamiloxi

Rekomendowane odpowiedzi

jedynie umowa sprzedaży zawarta z tym niemcem.

A tak z ciekawości to od "niemca" kupowałeś auto? I z nim podpisywałeś umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Kamiloxi

    13

  • Grzegorz Łódź

    10

  • Regan55

    6

  • JANUSZ60

    4

Ale mam za to TUV, to nie powinno wystarczyć?
Kiedy był robiony lub odwrotnie-do kiedy wazny.... :?: Jednak zeby nie przedłuzać tej"jałowej"gadki wklej faktyczne TR jakie masz...

 

[ Dodano: 03-02-2014, 20:21 ]

to nie jest przypadkiem Dekra?
:shock::shock::shock:

 

Do 10.2015 jest ważny TUV.

 

[ Dodano: 03-02-2014, 20:28 ]

jedynie umowa sprzedaży zawarta z tym niemcem.

A tak z ciekawości to od "niemca" kupowałeś auto? I z nim podpisywałeś umowę?

 

Tak. To wszystko odbyło się na szybko bo mi się bardzo spieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tymczasowe.

 

 

A co do tych tablic i przerejestrowania, to najpierw muszę pójść z tym do urzędu celnego, złożyć deklaracje AKC-u później do urzędu skarbowego i na koniec wydział komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10.2015 jest ważny TUV.
Czyli nie musisz robić OBT.W tym przypadku jedynie dodatkowe,rok produkcji,naciski osi itp.

 

[ Dodano: 03-02-2014, 21:13 ]

Ps.Jak złozysz wizytę w WK to Ci powiedza co jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tymczasowe.

 

Tymczasowe niemieckie są aluminiowe i mają z boku pasek (żółty lub czerwony) z terminem ważności.

 

Rozumiem, że w Twoim przypadku numer na tablicach zgadza się z numerem w dowodzie rejestracyjnym (cz. I i II). Jak już pisałem, zdarza się, że takie tablice gubią się po wykonaniu badania, a właściciel składa stosowne oświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowe niemieckie są aluminiowe i mają z boku pasek (żółty lub czerwony) z terminem ważności.
:ok:ok
Jak już pisałem' date=' zdarza się, że takie tablice gubią się po wykonaniu badania, a właściciel składa stosowne oświadczenie.[/quote'] Michał... :shock::shock::D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza się, że takie tablice gubią się po wykonaniu badania, a właściciel składa stosowne oświadczenie.
może i się gubią,ale przed zgubieniem trzeba znaleźć jelenia co to podbije,chyba,że jest się pod takim nadzorem
w Bydgoszczy bez problemu zarejestrujesz, nawet ręcznie wypisane! diagnosta ma się znać na polskich tablicach a nie na innych. więc spoko
to nawet gubić nie trzeba :P.No i jeszcze to chciałem napisać,lecz mnie ubiegłeś :)
Tymczasowe niemieckie są aluminiowe i mają z boku pasek (żółty lub czerwony) z terminem ważności.
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głupi nieżyciowy przepis Polak zawsze znajdzie radę

 

Jak dla mnie głupotą to jest fałszowanie tablic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dokumenty fałszują to zaraz wielkie halo,że to urzędnik działa w zmowie..... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i się gubią,ale przed zgubieniem trzeba znaleźć jelenia co to podbije
Jak TUV jest ważny i WK go uzna, to zarejestruje na stałe TR i wyśle na ustalenie danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, zdarza się, że takie tablice gubią się po wykonaniu badania, a właściciel składa stosowne oświadczenie.

Powiem więcej, nie gubią się, idą do WK i też jest cacy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, nie gubią się, idą do WK i też jest cacy ,,,

 

Dokładnie. Sztuka jest sztuka. Co pracownika WK interesują warunki techniczne zagranicznych tablic? Skąd ma je znać i oceniać? Tym bardziej, że w niektórych krajach własnoręczne zjazdówki są legalne właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich- jako że to mój 1-szy post tutaj, od niedawno zaglądam na to forum, ale ten post zaciekawił mnie do tego stopnia, że aż postanowiłem się zarejestrować:)Ale do rzeczy:

Tak bo te są plastikowe niemieckie zjazdowe, nawet straz celna mnie zatrzymala bo to podejrzane bylo, ale pokazalem oc

A OC wykupione w jakiej firmie, możesz podać nazwę, proszę? A czy oprócz tego pomocniczo mógłbyś wrzucić skan jednej ze stron z małego Briefu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale zdziwiły mnie tablice plastikowe niemieckie

W moim WK absolutnie nie zarejestrujesz na plastikach z Niemiec, chociaż dla przykłady TR z Francji się trafiają i jest ok. Masło maślane z tymi TR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK absolutnie nie zarejestrujesz na plastikach z Niemiec

Ale na metalowych pseudo-oryginałach to już bez problemu, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło maślane

oczywiście że tak :-( dopóki nie będzie jasnych przepisów odnośnie TR zagranicznych to sobie możemy gdybać do końca życia i o jeden dzień dłużej :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK absolutnie nie zarejestrujesz na plastikach z Niemiec

Ale na metalowych pseudo-oryginałach to już bez problemu, prawda ?

takie u nas też nie przejdą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.